Piškoti iz kozarca

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

20. dec 2011 17:07

Pri piškotkih iz kozarca se meni ni nič obarvalo testo zaradi m&m bonbonov, pa tudi pečeni so zgledali normalni. Mogoče so takrat (2 leti nazaj) delali bonbone z drugačnimi barvami Sem jih pa dodala samo za kozarčke, ker izgleda precej bolj simpatično kot pa brez. Kadar doma delam piškote po tem receptu, dodam pač toliko več čokoladnih kapljic in nič bonbonov. Je pa res, da lahko tako pripraviš večino receptov za piškote, tako da to sploh ni problem- izbereš najljubšega, preračunaš sestavine, pa sestaviš skupaj Baje so dobri tudi kakšni brownieji, pa mafini...

Jaz pa letos še vedno nimam kakšne posebne ideje, marmelade grejo itak vsako leto, tako da bi letos kaj drugega... mogoče to vročo čokolado, se sliši zanimivo.

 

*Alisha*

sarak1990  

član od: 5.4.2011

sporočila: 1

22. dec 2011 20:47

Živijo, tudi jaz sem se zelo navdušila nad vsemi vrstami doma narejenih daril. Problem je, da sem res antitalent za peko peciva ( medtem , ko mi priloge in mesne jedi bolj ležijo) in sem razmišljala, da bi naredila domačo čokolado oziroma kupljene preuredila, ker imam občutek, da mi domača čokolada ne bo uspela.:( 

Mi lahko slučajno kdo pove, če lahko kupim dve različni vrsti čokolade ( recimo eno temno in eno mlečno), jih razstopim in zmešam, zlijem na pekač na peki papir in dodam dodatke po moji izbir (lešnike, kokos, ...)? Bo se čokolada normalno strdila nazaj? Se čokolada ne bo prijela na peki papir?

Hvala

sarak1990

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. dec 2011 6:58

Se bo prijela, ampak bo šel peki papir lepo dol. Delala sem na ta način črno čokolado, ki sem jo zlila na oni napihnjen riž, pa sem bila z rezultaztom zelo zadovoljna. Lahko vliješ tudi v različne modelčke, pa dobiš čokoladice različnih oblik.

lp

cervus

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

31. jan 2012 12:34

Naredila sem pišote iz kozarca, res so zelo dobri..me pa zanima, ali je kakšen poseben razlog, da se vanili sladkor ne zmeša med suhe sestavine v kozarec?

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

31. jan 2012 13:03

Tortica,

vanili sladkor mirno vmešaj v zmes. Ker je zadeva v zaprtem kozarcu, se ne bo razdišal.

Sweetie

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

31. jan 2012 13:08

Tortica, jaz sem ga zmešala z belim sladkorjem in ni bilo nobenega problema (po izjavah obdarovank). Se mi je pač zdelo bolje, da one dodajajo čim manj.

sooonck

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

1. feb 2012 8:11

Hvala, tudi meni se zdi da naj obdarovanci (pa tudi če delam zase) dodajo čim manj. Res super recept!

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

12. okt 2012 12:04

Kaj bomo pa podarjali letos?

Sama resno razmišljam o domači čokoladi iz kakšnih luškanih modelčkov z različnimi primesmi za različne okuse. Mogoče pa skombiniram medenjake s tako čokolado - medenjake dam lepo v steklen kozarec, čokolado pa lepo zavijem. Hmmm, kar jedla bi

štumfika

nikki_ce  

član od: 30.12.2013

sporočila: 8

11. jan 2015 9:20

Sem dobila tole letos za darilo pa mi je čisto presladko. Drugače so okusni, tako da jih naredim še kdaj, a le s polovico sladkorja.

nikki_ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti