Štruklji

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

30. nov 2010 15:31

Hvala za nasvete . Ravno včeraj sem jih spet delala .Bili so sicer boljši , kot zadnjič , a še ne čisto takšni , kot bi jaz rada . Mislim , da sem testo spet pretanko raztegnila . Naslednjič jih bom n apravila s kupljenim testom , je bolj debelo , pa bodo morda lepše oblike . L p manca51

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

30. nov 2010 16:30

Živijo manca51! Štruklje delam po istem receptu kot ti s tem, da omesim malo bolj čvrsto kot za štrudl.Prav tako testo za štruklje bolj na debelo razvlečem in nadevam z bolj čvrstim nadevom kot štrudl.Kuham jih v bombažnem prtiču,ki ga res na čvrsto zavijem in na koncih zavežem.Kuham jih v niski in široki posodi, ko voda zavre jih dam kuhat in zmanjšam vretje.Čez 35-45 min so kuhani,odvisno od tega kako debele sem naredila.Niso ravno čisto okrogli, ker za take moraš že pri zvijanju pazit, da jih na zelo ozko in čvrsto zaviješ,izgledajo bolj polkrogi.Po kuhanju jih vzamem iz lonca in pustim cc 10 min nato jih razvijem in to je to.Probaj še in boš videla,da ti bojo ratal,da bi šla pa testo kupovat samo za to ker je debelejše,pa mislim, da ti okus ne bo najboljši.Rajši naredi bolj kompaktno testo in pazi pri zvijanju, da bo res čvrsto.Ko jih pa delam iz dajdove moke ali skutinega testa so pa res lepi okrogli kot, da bi jih narisal sam tisti so pa spet čist drugega okusa.lp sensia

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

30. nov 2010 16:49

Sensia , ajdovi tudi meni lepo obdržijo obliko , so lepo okrogli , medtem , ko se mi tile vedno sploščijo, ko jih dam iz vode. Za testo sem dala samo 1 dl vode , pa zgleda , da je še to preveč . L p manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti