Pohištvo po meri

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

18. nov 2010 9:09

Mizarka, vem da obstaja reklamacija in to sem tudi storila. Poslala sem jim pisno reklamacijo, prišli so tudi pogledati, kje so ga polomili, vendar napaka je bila ta, da je prišel pogledati ravno tisti, ki je sobo risal. In ker nihče ni rad kriv za svoje napake, se seveda izgovarja in noče priznati, da je to njegova napaka. Kar naprej mi govori, da so to standardne mere, jaz pa sem vzela njih ravno zaradi tega, ker so imeli reklamo, da delajo pohištvo po meri. In kje je zdaj pohištvo po meri, če imam vse izdelano po njihovih standardih? Kar pa se tiče pljuvanja po firmi, pa mislim, da si kar zaslužijo, glede na to, da odkar sva jih z možem seznanila z napakami, več ne komunicirajo poslovno in prijazno. Midva še vedno skušava biti prijazna, pa nič ne pomaga, ker naju očitno ne jemljejo resno. In ker me počasi zapušča potrpljenje, mislim, da jim bo slaba reklama malo koristila, da bodo spremenili odnos do strank. Ker pa sem pohištvo pošteno plačala (4.000,00 eur), mislim, da se imam pravico boriti in ker več ne gre na lep način, bom poskusila še z malo ostrejšimi načini. Glede tiste teme o nepotrpežljivosti, nestrpnosti in sovražnosti, pa bi mogoče lahko tudi ti kaj pokukala tja. Jaz sem bila dovolj potrpežljiva, strpna pa tudi prijazna sem še vedno do njih, čeprav oni že nekaj časa več niso. Pa brez zamere, Dawn

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. nov 2010 14:34

Naša mizarka je bolj direkt punca, ko se kaj ubeseduje. Ampak, v bistvu v tej temi ima precej prav. Tako, kot je opisala, tako pač je. Za izdelavo pohištva po meri je najbolje imeti svojega oblikovalca in potem ima ta svojo mrežo mizarjev. Pa preden se človek loti naročanja pohištva, mora vseeno malo vedeti o tem, kako se polirajo ploskve (tudi tisti del pod mizo, čeprav se ne vidi), pa kako se testira, če je miza okej. Pa še marsikaj je tega. Če tega sam ne zna, naj poišče nekoga, ki to zna. Oziroma nekaj, pa naj dajo ponudbe, pa naj se vidi, kako si grejo ljudje iz stroke in naročnik na karatker. Bolje je narediti en korak več v pripravi, ker je to še vedno ceneje, kot odprava posledic napačnih ali pa ne do konca domišljenih odločitev. Velja za vse v življenju in tudi za nakup pohištva Ker se je zgodilo že x-krat, da je, potem ko je bilo nekaj izdedlano (kvaliteto puščam tu ob strani), kak naročnik rekel, da "tako si pa ni predstavjal". Dokler so bili samo načrti, je bilo takih ugotovitev več, ampak tudi zelo izdelani renderji tovrstnih "reklamacij" niso ravno zelo zmanjšali. Hočem reči, ponavadi je resnica nekje vmes. Med tistim, kar si predstavlja naročnik, kar projektira arhitekt, kar naredijo v delavnici......skratka nekje, kjer se je ne da ravno uloviti. Drugače pa, Dawn, če ti kaj ni všeč, imaš reklamacijski postopek. Namesto tega, da pišeš po kulinariki, raje uporabi zakonski rok za reklamacije in reklamiraj. Razumi to izkušnjuo kot šolo, kako se kaj naroča, ko boš naslednjič kaj naročala. Vendelina jr.

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

18. nov 2010 15:36

Vendelina jr. očitno si malo površno prebrala moje odgovore. Če bi jih dobro prebrala bi videla, da sem reklamacijo že dala in da je nočejo upoštevati. Kar pa se tiče arhitektov, pa moram priznati, da nisem vedela, da takšna firma, ki se na veliko ukvarja z izdelavo pohištva po meri, nima zaposlenega kakšnega arhitekta. Saj pravim, človek takšnih stvari pač ne počne vsak dan in nima izkušenj, zato pa firme to izkoriščajo in zdaj valijo krivdo na naju. Naredili pa so šolske napake, ki jih midva prej nisva mogla predvideti. Žalostno je, da niso upoštevali niti vseh mer, ki so jasno napisane v pisnem poročilu, ki so ga podpisali in se z njim zavezali, da bodo izdelali pohištvo takšnih izmer. Sicer je pohištvo izdelano točno tako (po površnem pogledu), kot sva si ga zamislila, vendar še enkrat poudarjam, mere so si prikrojili in niso naredili tako, kot je bilo dogovorjeno. Čudime, da jih zagovarjata, ni mi jasno zakaj, saj je očitno, da sem jaz oškodovanka in ne oni, pa arhitekt gor ali dol, pa kako smo si predstavljali tudi gor ali dol, še vedno pohištvo ni izdelano po meri ampak po njihovih standardih. Dawn

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. nov 2010 21:19

Dawn, ne zagovarjam neznane mi producente pohištva. Samo povem ti, da je treba pri vsaki stvari, ki se je človek loti, preveriti vse možne zadeve in raje preveriti enkraj več kot enkrat premalo. Ker argument "jaz pa nisem vedela" je morda pojasnilo, ki tebi zveni razumljivo in logično. Ampak samo tebi. Ker v pravnem prometu je tako, da se ponavadi tisti, ki "ni vedel, da je tako" opeče, potegne ta kratko in kar je še tega. To dejstvo ti morda ni všeč. Ampak tako je. Vendelina jr.

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

18. nov 2010 22:59

Dawn, ne glede na to, da imaš prav in da si uveljavljala stvarno napako ( stvar nima lastnosti oz. ni takšna, kakršno si kupila ) = reklamacijo, so ti bili dolžni po zakonu samo odgovoriti ( npr. nimate prav in se z vašo "reklamacijo" ne strinjamo), naprej pa ti ostane le sodna pot, o čemer je pri vrednosti nakupa prav, da razmisliš. Res pa je, da ne vemo, kaj si zahtevala ( odpravo napake, znižanje kupnine, vračilo kupnine...kar so vse tvoje pravice ) in ste se morda zato razšli. Jasno, da jim ne paše, da nekaj hočeš, če pa mogoče mislijo, da so naredili super sobo. Poskusi še z odvetnikom ( samo grožnja s tožbo, pa njegova štampiljka in bolj strokovno napisan zahtevek...morda si bodo premislili ). Ampak mislim, da nove sobe ne boš dobila v nobenem primeru. Čas z "reklamacijo" je pa dve leti od nakupa in dva meseca, odkar si napako ugotovila. anaboleyn

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. nov 2010 13:40

Dawn. poglej.Če si prepričana, da imaš prav, se obrni recimo na zvezo potrošnikov.Če plačaš njihovo članarino, ne vem koliko sicer je-ni ravno veliko, ti potem oni ponudijo svojega odvetnika.

Kolikor sem imela jaz opravka s tem je vedno dobila stranka ( pri nas je veljalo geslo-Stranka ima vedno prav). Če se zadeva zavleče tako daleč , stopijo v delo izvedenci za lesarsko stroko in podajo svoje mnenje. Žal pa niso vsi neodvisni.

Upam , da ti bo zadeva le uspela. Tam kjer delam  skušamo zadevo urediti preden gre tako daleč, je pa pač tako, da včasih naletimo tudi na kakšno stranko, ki ji niti ni interes zadeve pozitivno zaključiti tako, de se vlečejo spori tudi po več let.

Jaz sem se že navadila, kako je , če izpostaviš neko težavo na forumu.Pač moraš biti pripravljen na različna mnenja. Saj smo ljudje z vseh vetrov, bi se temu reklo.

 

Kar korajžno. Zadevo poslikaj ,skopiraj vse ponudbe, predračune itd. in pot pod noge. Gotovo ti bo uspelo.

Pa ne pozabi " lepa beseda lepo mesto najde"

Srečno.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mina84  

član od: 19.11.2010

sporočila: 3

23. nov 2010 14:52

Se ne vem kje bi začela... Tudi midva s partnerjem sva ena izmed ZELO nezadovoljnih kupcev pohištva Atrium. Pri njih sva se po dolgotrajnem iskanju različnih ponudb odločila za nakup kuhinje po meri, jedilnice, sedežne garniture, stolov za jedilnico in regala po meri. Do same montaže kuhinje vse lepo in prav, po montaži pa katastrofa. Podobna izkušnja kot jo je opisala Dawn en kup napak, ki jih niso pripravljeni odpraviti. Sprva so nama ponujali vračilo kupnine s čimer se nisva strinjala saj sva imela pri njih naročen regal za dnevno sobo v istem stilu, ki naj bi bil montiran isti dan kot kuhinja, vendar so ga zaradi napak zadržali v tovarni. Del kupnine, le cca.270 €, ki je ostalo odprtih za reklamacije, vse ostalo je bilo treba nakazati dan pred montažo, so si poplačali iz kupnine za regal. Namreč, ker smo želeli, da se reklamacije na kuhinji odpravijo, so se sami odločili, da regala ne bodo izdobavili, kot sem že napisala so si odprti del kupnine poravnali iz kupnine za regal, preostanek kupnine za regal pa nama nakazali nazaj na trr. Da sedežne garniture niti ne omenjam...pripeljana je bila isti dan kot kuhinja, monterji niso želeli, da se sedežna garnitura odpre pred njihovimi očmi, ker je podjetje Atrium le prodajalec ne pa tudi proizvajalec, no in ko smo pozno popoldan po montaži odprli sedežno garnituro je bila le-ta bila umazana, raztrgana skratka katastrofa. Razočarani in jezni smo zahtevali, da se sedežna garnitura odpelje takoj naslednji dan. Takoj naslednji dan smo prejeli dopis, saj ustno niso želeli več komunicirati z nami-po naročilu direktorja, da smo sedežno garnituro sami namerno poškodovali to pa je bila kaplja čez rob...Obrnila sva se na Tržni inšpektorat v Murski Soboti, ki nama je sprva dal odgovor, da naj napiševa podjetju Atrium kaj želiva, saj po 37.c.členu Zakona o varstvu potrošnikov pravica odločanja pripada kupcu. Podjetju Atrium sva dala na voljo dve možnosti: vračilo dela kupnine v sorazmerju z napakami ali izdelava nove brezhibne kuhinje, ker se z nobeno od obcij niso strinjali sva pristala na njihovo željo, da nama vrnejo kupnino in glej ga zlomka, sedaj ko sva napisala, da se strinjava z vračilom kupnine v primeru, da nama del kupnine nakažejo pred demontažo kuhinje, del pa takoj naslednji dan po montaži, v istem razmerju kot je moralo biti poravnano pred montažo kuhinje, pa se naenkrat s tem več niso strinjali. Zadnji dopis, ki smo da prejeli od podjetja Atrium pohištvo je bil nekaj v tem smislu, da se z najinimi neživljenjskimi zahtevami ne strinjajo in da če ne ne moremo sporazumeti kako in kaj obstaja le pravna pot, torej sodišče. Takoj po prejemu dopisa sem govorila še z Tržnim inšpektoratom v MS katerega odgovor je bil, da omenjeno podjetje rešuje reklamacije s tem, ko nama odgovarja na dopise in nama ponuja vračilo kupnine seveda pod njihovimi pogoji, 70% pred demontažo 30% pa predvidevava nikoli oz. jim ne zaupava. Preostane nama le še tožba, za kar se verjetno ne bova odločila, ker za to nimava denarja niti ne časa. Pisala sva tudi že e-mail na Preverjeno in Tednik v primeru, da bi bila za njih ta objava zanimiva, to je vse kar lahko storiva, da jim narediva nekaj negativne reklame. Od montaže kuhinje je že dober mesec in v tem času je kuhinja ostala nedotaknjena, da v primeru, da pride do demontaže ne bi znova krivde za napake naprtili nama. Glede na to, da so takoj po najini prijavi reklamacij sklicali krizni sestanek proizvodnje, prodajalcev ter vseh ostalih zaposlenih v podjetju, sklepava, da v podjetju že dolgo časa ni vse tako kot bi moralo biti. Da še omenim, monterja, ki sta prišla montirati kuhinja sta izražala močno nezadovoljstvo-kritizirala sta direktorja podjetja, češ da nima posluha za delavce in celo izjavila, da nama je direktor očitno podturil materiale slabše kvalitete, čeprav sva naročila kuhinjo višjega cenovnega razreda, skratka čisto možno je, da so napake na kuhinji ,in škoda na sedežni garnituri, nastale namerno s strani nezadovoljnih zaposlenih. Ne vem čemu obstaja Zakon o varstvu potrošnikov in Tržni inšpektorat, če nazadje obstaja le ena in edina pot to je sodišče, ki postopek zavleče na par let, kljub stroškom odvetnika, vloženem času in zdravju pa na koncu vseeno ne dosežeš ničesar oz. bore malo v primerjavi z vloženim. mina84

mina84  

član od: 19.11.2010

sporočila: 3

25. nov 2010 12:36

Ne to pa še ne, hvala za nasvet, še danes jih pokličem. mina84

mina84  

član od: 19.11.2010

sporočila: 3

25. nov 2010 14:02

Evo sedaj sem poklicala še na Urad RS za varstvo potrošnikov, odgovor je bil takšen: tržna inšpektorica, ki zadevo rešuje mora ukrepati z izdajo odločbe, da naj vrnejo kupnino, kot so tudi predlagali in ker sva se nazadnje le s tem strinjala, sedaj pa se kar naenkrat več s tem ne strinjajo, tako da so izpolnjeni vsi pogoji, da tržna inšpektorica ukrepa, vendar se žal to ne bo zgodilo, klicala sem tržno inšpektorico, ki zadevo rešuje, ampak po vseh izjavah sodeč je na strani prodajalca. Vložila sem tudi prijavo na Tržni inšpektorat RS, ki je baje to inšpektorico klical, verjetno jim je vse skupaj razložila tako, da je zaščitila sebe in podjetje Atrium, ker ne bodo ukrepali oz. lahko svojo pravico iščemo samo še na sodišču. Je še potreben kak komentar... mina84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti