Ideja :)

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 16. nov 2010 20:37 | ogledi: 6.150 | odgovori: 13

Krompir, tak s čim več škroba in čim manj vode, narežeš na tanke rezine (podobno kot za pomfri), in z njim obložiš notranjo stran zajemalke. Zajemalko nato pomočiš v vroče olje, da krompir porumeni. Tako dobiš hrustljave krompirjeve košarice, ki jih nato napolniš z poljubnim nadevom in spečeš v pečici.

To idejo sem danes našla v neki knjižici z vegetarijanskimi recepti, pa mi je tako všeč, da vam jo posredujem, gotovo se bo našla kakšna pridna ustvarjalka (kot recimo katka), ki bo stvar preizkusila in mogoče celo izumila kakšen konkreten recept :)

Sama ta trenutek z novorojenčkom in še enim otrokom nimam ne časa ne volje za eksperimente - sam da je skuhan, in to čim prej po možnosti ;)

Pa lep pozdravček.

nike

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

16. nov 2010 20:48

nike je napisal/a:
(podobno kot za pomfri)

nike
Si verjetno mislila kot za čips? Pecenka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. nov 2010 21:23

Najlepše izpade, če krompir narežeš na "slamico", oz. zelo droben pomfrit. Vendar za zadevo rabiš 2 žičnati cedili različnih velikosti - v večjo naložiš slamico in stisneš z manjšo. Krompir je tako med dvema zajemalkama in ko zadevo pomočiš v olje, se formira košarica. Je pa treba zadeti pravo debelino mase, paziti da se ne opečeš (segreje se tudi ročaj cedilc), pa tudi traja precej časa - v kolikor ne rabiš samo ene, seveda. Lisa

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

16. nov 2010 21:30

Pecenka, ne, pisalo je kot za pomfrit - rezine, narezane za čips se ne bi dale zložiti tako, da se ne bi prekrivale ali pa da ne bi vmes ostajale luknje. Sicer pa je zgleda Lisa to že prakticirala... nike

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

16. nov 2010 22:02

Ma kaj komplicirate...:)

krompir naribaš na ribež (ta velke luknje) flikneš v cedilo , pritisneš s "šeflo" in pok v vroče olje, ker je krompir zelo tenko nariban, rabiš vsega skupaj 2-3 minute...

 

Preverjeno O.K

Escada

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

16. nov 2010 22:06

Sm imela tut jst že v mislih nariban krompir, pa sem si mislila, da bi zlezel skupaj, preden bi se spekel... v cedilu pa bi se res prej spekel in ne bi mel časa skup zlest. Tako da... super ideja :) nike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. nov 2010 9:42

Tudi jaz krompir za košarice naribam na večji ribež in ga potem stisnem med dve cedilki.

 

In tudi košarice iz rukole se dajo naredit na ta način, le rezati je ni potrebno. Da še jaz kakšno idejo za košarice prispevam (no, saj ni moja ideja, to sem videla pri mami, ki vedno nekaj eksperimentira).

Pozdrav, Mamamia

mamamia

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

17. nov 2010 9:53

Mamamia, kaj pa lahko "naložiš" v košarice iz rukole? Imam občutek, da so precej krhke. Ideja mi je pa noro všeč, ker obožujem to zelenje .

MM

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

17. nov 2010 21:22

Pa niso menda pol te košarice samo za vegetarianske dobrote?

Matjaž

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. nov 2010 9:34

Niso tako krhke, v njih postrežeš na primer pire krompir, v katerega dodaš malo naribane sveže zelene. Jasno, vse skupaj priloga k mesu, vsaj pri nas. Je pa lahko tudi kaka vege malica pravzaprav.

Mamamia

mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

18. nov 2010 12:53

mamamia, zame ni to samo malica ... si naredim 2 pa imam kar kosilo 

 

Samo nekaj me zanima ... a rukola se potem tudi ocvre .... a ne pade skupaj ... kako pa drugače drži .... ne me preveč čudno gledat, ne znam si najbolj predstavljat .... 

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti