Velikost torte za 50 ljudi

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

tema odprta - 15. nov 2010 21:14 | ogledi: 29.495 | odgovori: 18

Živijo,

Imate kakšne izkušnje, kako velika torta bi zadostovala za 50 ljudi? Se mi zdi, da bi bila v velikosti pekača od pečice malo premala. In na kakšen pladenj bi jo dala, ker nič tako velikega nimam...?

Hvala!

*petra*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. nov 2010 21:33

Naj bi bila težka nekje najmanj 6 kg. No vsaj jaz tako delam. računalo naj bi se od 100 - 150g na osebo. No kosi so lahko spet zelo različno veliki, glavno, da pride najmanj 50 kosov ven iz te torte, oz najboljše, da jih je malo več, da ne zmanjka oz če kdo vzame dodatek. ne moreš prav točno narest. In če je torta dobra pa sveža, raje, da kak kos ostane za drugi dan, kot pa da zmanjka. Po mojem je najlažje, da narediš dve torti in ju združiš. Maso pa podvojiš. Pladenj si narediš sama iz kartona, ki ga oblečeš v darilni papir, ki pa mora biti plastificiran, da ne premoči. Jaz pol torto direkt gor delam. Obvezno zračunaj, kolko je lahko max velika, da ti bo šla v hladilnik. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 15.nov 2010 21:35

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

15. nov 2010 21:41

Jaz sem jo delala v tavelikem pekaču od pečice. En temen biskvit (1x prerezala) in enga svetlega (1x prerezala). Sestavljena torta je imela 8,7kg. Prelita je bila s čokolado in okrašena z nekaj vrtnicami in kalami iz marcipana. Za podstavek sem uporabila debelejši karton, ki sem ga ovila v dve plasti alu folije, in nato še dve plasti prozorne folije za živila. Podastavek je bil 1,5cm večji od torte, ker drugače ni bi šel pri vratih od hladilnika noter (mi je bla že taka sila, da sem bila pripravljena vrata dol vzet, samo da torto noter dobim... pa ni bilo potrebe :D ).

 

Je pa bilo poleg torte še dosti drugega peciva tako, da ni bilo ničesar premalo.

Petya

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. nov 2010 6:49

Sem še enkrat preštudirala kolko biskvita dam za ta veliko torto. Po mojem, bi zadostovalo že biskvita iz ene torte pa pol. Na blogu je sestavljena torta ( dva pekača biskvita, temnega in svetlega, oba sem 2x prerezala na tanko in naredila pol čokoladne, pol sadne torte) je tista, ko ima orhideje. Je pa pri teži spet tako, da če je z tičino maso okrašena je posledično težja že manjša torta, če je smetanasta, ni tako težka, tako, da v skrajni sili, si jaz pomagam tako, da si zrežem kos papirja v velikosti torte in ga pol zrežem na kose oz zrišem, kolko kosov bi se dalo ven dobit, da bo zadosti za tako in tako število povabljencev. Pa manijo mam spečt vedno malo več biskvita. Pol pa sta dve varijanti. Al imamo mi " ostanke", nardim še eno tortico za doma, da se moji posladkajo, al pa gre v drobtine za rumove kroglice in podobno, pa v skrinjo. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 16.nov 2010 06:50

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

16. nov 2010 13:35

Najmanj 6 kg? Tale moja pikapolonica je imela natanko 7 kg, pa je na pladnju 38x44 cm, in še kar veliko prostora praznega ostane. Po moje bo imela tako velika za 50 ljudi še 1x tolk kg. :) Nič, odločila sem se za 35x55 cm, tasta bom prosila,da mi odreže iverko, ki jo bom oblekla, hladila se bo pa na balkonu. Če se bodo seveda naročniki odločili za njo na podlagi cene. :))) No, koliko bi pa računale tako veliko torto, da vidim, če je moja cena ok. :) LP, Petra *petra*

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

16. nov 2010 14:01

Tale pikapolonica...:))))) [url=http://www.shrani.si/?B/bD/2vz5gT7D/pikapoka.jpg][/url] *petra*

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

10. sep 2013 7:02

Pozdravljeni, na vas se obračam saj nameravam speči torto in ker vem da ste tukaj pravi mojstri in mojstrice imam par vprašanj.

In sicer torto moram speči za 60 ljudi. Sedaj pa ne vem ali naj naredim tri biskvite iz pekača od pečice in bo torta malo višja, pa se bodo manjši kosi rezali, ali naj naredim dvonadstropno? Pekla sem že normale torte, tako velike pa še ne.

Imela sem v mislih da bi naredila jogurtovo s sadjem. A je to dobra "krema", saj mislim torto obleči v marshmelow fondat. Bo dovolj črvsta torta s tem nadevom?

 

Hvala za odgovore že v naprej

žabica21

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

12. sep 2013 9:17

Predlagala bi ti nadstropno torto, da jo lahko daš v hladilnik. Spodnji del v velikosti pekača od pečice je tako velik, da ga v hladilnik lepo spraviš, jaz le poličke na vratih odstranim, seveda pa tudi eno polico v hladilniku zaradi višine.

BABI 2+2

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

20. sep 2013 21:50

Živjo..še tole bi rada vprašala. rada bi naredila torto v obliki kozarca za pivo... a mi lahko pomagate kako naj naredim peno na pivu?

žabica21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti