Velikost torte za 50 ljudi

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

21. sep 2013 9:55

spodaj je  torta v obliki vrčka piva. Spečeš npr.   biskvit za rulado v velike pekaču, ko je pečeno izrežeš pravokotnik. iz biskvita za torto in kreme oblikuješ zaobljeno obliko vrčka, premažeš npr. Z ganache kremo ( v bazi je super recept od bannane) premažeš torto, nato na njo položiš ticino. Pivska pena je lahko iz stepene smetane, v tem primeru na zgornji del torte ne položiš sladkorne mase, oz tičine.

 

lahko pa spečeš dva biskvita za rulado, iz enega izrežeš pravokotnik, namažeš s kremo in oblikuješ zaobljeno obliko, na to pa položiš drugi biskvit, da dobiš lepšo obliko.

 

 

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=52157627791596

Vesnozaver

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

23. sep 2013 14:14

Hvala. bom naredila peno iz te švicarske maslene kreme. ker prvič delam kakršnokoli obliko, me zanima če mislite da je vrč tudi polnjen s kakšno kremo ali je to samo biskvit oblikovan v vrč?

hvala

žabica21

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

23. sep 2013 14:42

Hmm, ma pomoje je to navadna torta (bikvit - krema-biskivt - krema-itd), samo v obliki vrča.. jaz bi poskusila narediti tako: pravokotno torto (3 biksviti, 2 plasti kreme vmes), ko je ta dovolj ohlajena (namazana npr s kako masleno kremo notri, ker postane bolj trda v hladilniku), jo z nožem počasi oblikuješ v polkrožno obliko. Vse nepravilnosti pa kasneje popraviš z masleno kremo ali čokoladnim ganachem, ki bo pod tičino maso. 

Lp pa srečno! :) Obvezno poročat s slikico, kako ti je uspela! 



vanilia

Sporočilo je spremenil(a) vanilia dne 23. 2013 14:50

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

23. sep 2013 15:06

Hvala vanilia. Mislim, da bo to veliko večji projekt kot sem si predstavljala. :) Se pravi da naj bo spodnji del (ta štirikotni ) narejen kot torta-biskvit-namaz-torta in hrati vrč? Kako se pa potem reže ta torta? najprej vrč, pa potem še spodnji štirikotni del? ali skupaj? hvala..nimam iskušenj zato se opravičujem če so enim smešna vprašanja

žabica21

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

23. sep 2013 15:22

Odvisno od vleikosti - če je vse skupaj zelo veliko, so lahko obe torti. Drugače pa lahko narediš vrč samo kot okras, če je majhen (samo meni bi bilo škoda "materiala" samo za okras :) Zgornjo torto lahko podložiš s kupljenim ali doma narejenim podstavkom (glede na posebno obliko, bi bilo lažje doma narediti - en kos tršega kartona izrežeš v obliki vrča, nato ga oblečeš v alufolijo), na katerem lahko tudi lažje režeš, tako da ne zarežeš v spodnjo torto. V spodnjo torto pa na več delov (kjer bo zgornja torta) zapiči slamice in odreži kar ostaja zunaj, te bodo pomagale, da se zgornja torta ne pogrezne v spodnjo. samo pazi, da ne bo kdo dobil slamice v svojem kosu na krožniku :D

 

Jaz sem nekaj časa nazaj naredila podobno torto, in sicer spodnja, kvadratasta torta je bila okrašena kot deska, kos lesa, zgornja pa orkogla, kot kolut sira, zraven nož, olive itd... obe so bile torte, vsaka svoj okus in še je zelo zanimivo, če je vse, kar je videt "za pojest" kot pa samo okras :)



vanilia

Sporočilo je spremenil(a) vanilia dne 23. 2013 15:25

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. sep 2013 15:58

Jaz bi zagotovo delala po sistemu šarlote v nek žleb :D ali bi naredila veliko pravokotno torto in nanjo tako sploščeno rulado (ko zavijaš zadnja dva zavoja, je tam več kreme in zaviješ zelo ohlapno). rezala ne bi.

zgornjo torto bi podstavila z neko plastiko (jaz uporabljam razrezane plastične pogrinjke za na mizo) in pod njo napikane slamice, kot opisuje vanilia.

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

23. sep 2013 16:02

Hehe, jaz bi si raje bolj zakomplicirala življenje :) Ponavadi uberem vedno težjo pot, ker se ne spomnem drugih rešitev :) Potem pridem sem na kulinariko in mi nasveti ređijo življenje :) Dostikrat od bannanne :D

vanilia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti