Kaj se dogaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. nov 2010 19:02

Prosim te, japaja, a morš to res na glas povedat????????

lp

cervus

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

17. nov 2010 14:21

Vendelina jr. je napisal/a:
Žižek čisto nič ne izumlja tople vode. Je pa res, da je Žižek za master-level v družboslovju in humanistiki. Oziroma, človek, ki ima neko laično senzibiliteto to humanističnih in družboslovnih tem, mu pa manjka izobzraba v tej smeri, je za marsikatero Slavojevo domislico prikrajšan. Že sam naslov je prafraza Marcuseja, Marxa in Hegla in ob tem se družboslovnim možganom kar bliska in usta lezejo v smeh....in potem delujmemo do ostalih ljudi malo čudni Vendelina jr.
Priznam, filozofija ni bilo nikoli moje priljubljeno področje in priznam, ne poznam dobro "lika in dela" (razen nekaj malega), ampak na misel mi je prišlo (in to sem hotela napisati v svojem postu), da čutim neko protislovje v tem, kar govori ("novi marksizem"?? Vendelina, prosim, popravi me, če sem zelo udarila mimo!) in tem, da si pusti za svoja predavanja mastno plačevati (kar pa je seveda njegova izklučna pravica). Ga je pa večinoma užitek poslušati, četudi ne razumeš(em) v piko vsega. Lep pozdrav sonci

neznan uporabnik

17. nov 2010 15:09

No, vidiš, kako to gre, Multivitamin! Pa midva probajva zbrat milijonski ček za dobrodelne namene? Ne gre.

 

japaja

neznan uporabnik

17. nov 2010 15:11

Bi napopala smeškota, a se ne morem odločiti, katerega.

japaja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

17. nov 2010 15:26

Knapi bi v temu primeru brez zadrege rekli, da je s polno ritjo lahko srat. Osebno mi je karikatura t.i. visoke družbe še najbolj všeč v Hura, še smo živi (Simmel). O humanitarnosti, po več mesecih bivanja pri domačinih v Afriki, rajši ne bi, ker nimate toliko časa. ;)

Sergej

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

17. nov 2010 15:28

A se vam je kdaj zdgodilo, da ponoči ne morete spati in si izmišljate razne stvari, ki bi vas uspavale. Naj vam izdam recept. Zamišljam si, da sem zadela 1 miljon EUR, nato ga zapravljam. In kaj se mi ponavadi zgodi, ali mi zmanjka denarja ali pa prej zaspim. Zanimivo, nikoli ne pozabim prej odvesti davka. Prav tako se je zanimivo vprašati, kako bi se obnašali, će bi bili bogati, bi še bili tako "socialno nastrojeni"? To je isto kot, če se zaklinjaš na poštenost in obsojaš korupcijo oz. familiarnost. Sprašujem se ,koliko jih je med nami, ki ne bi dali priložnosti svojim najbližnjim, ki so recimo v stiski, če bi imeli možnost in položaj? Lahko je obsojati, če nimaš prilike dokazati svoje poštenosti in dobrotljivosti.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. nov 2010 15:56

Zanimivo zanimivo: svojim najbližjim v stiski je treba dati priložnost, če imaš možnost in položaj, ker takrat je dobro dokazati svojo poštenost in dobrotiljivost, drugače se pa da s svetniškim sijem zvoziti tudi brez tega. Človek se vsak dan nauči nekaj novega. O, lubi Slouenci.... Sonja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

17. nov 2010 15:56

Ups - za brisat!

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 17.nov 2010 15:59

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. nov 2010 16:14

sonci je napisal/a:
Priznam, filozofija ni bilo nikoli moje priljubljeno področje in priznam, ne poznam dobro "lika in dela" (razen nekaj malega), ampak na misel mi je prišlo (in to sem hotela napisati v svojem postu), da čutim neko protislovje v tem, kar govori ("novi marksizem"?? Vendelina, prosim, popravi me, če sem zelo udarila mimo!) in tem, da si pusti za svoja predavanja mastno plačevati (kar pa je seveda njegova izklučna pravica). Ga je pa večinoma užitek poslušati, četudi ne razumeš(em) v piko vsega.Lep pozdravsonci

xxxxxxxxxxx

Saj se  nisem mislil več oglašat, pa tudi Vendelina nisem ( čeprav sva si zelo blizu), ampak, sonci, si me potegnila za prst  un za tipkat ). Nekam podobno tudi jaz premišljujem. Najprej naj povem, da je po mojem mnenju Žižek No.1 od vseh slovencev v svetovnem merilu ( doma se ga menda sramujemo ). Mislim, da je njmu vse jasno. Povedati pa je treba tudi, da američani sploh ne premorejo intelektualca tega kova ( Kleinova je kanadčanka in " le novinarka ", Chomski tudi reagira ( če sploh ) preveč medlo ), to pa zaradi tega ker je CIA sistematično preprečevala objavo kakršnekoli literature, ki bi bila pozitivno naravnana do socializma/komunizma in hkrati negativna do kapitalizma ( zaradi tega in zaradi svojega ateizma je Sartr raje imel Staljina kot američane ). SEdaj se pojavi Žižek, ki je dovolj kritičen, da vžge, po moje se dovolj zaveda, da lahko pove sam do določene meje, če to prestopi, se bojo nehali lepi honorarji za predavanja in lepo življenje, lahko se mu pripeti tudi kakšna nesreča ( CIA tudi ni od muh ). To je lepo videti in slišati  tudi tukaj: ( kapitalizem je v krizi, ampak ne, ni govora o revolucij ( in tukaj sva se razšla))

http://www.youtube.com/watch?v=YIpiXJW3dYE

posnetek, ki kroži po internetu.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti