Kaj se dogaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. nov 2010 15:40

kara je napisal/a:
Zadnji vikend sem malo več gledala TV. Pa sem se zgrozila nad t.i. resničnostnimi oddajami. Saj sem že kdaj prej videla različna tekmovanja - top model ta pa oni, kjer se zdi, da je končni in največji cilj doseči nebo in postati najlepša, najboljša itd. Kjer tudi tista, ki mora pri priči pospraviti cunje in zapustiti prostor dobi zadostno dozo kritike, ki bi zrušila osebnostno zelo stabilno in zrelo dekle oz. žensko, kar pa te mlade deklice najbrž niso. Sedaj pa sem videla, da obstaja tudi kuharski resničnostni šov, kjer moraš pospraviti svoje "nože" in takoj oditi.... o groza.Pa saj ni nič slabega v tekmovanju, hudo pa je, da moraš za zmago biti podel, kritizerski, daleč od tovarištva, daleč od človeka vrednega vedenja- končni cilj je zmaga za vsako ceno.Ni mi všeč, kar se dogaja z družbo. Človek naj bi bil v osnovi kolektivno bitje, ampak kje so časi, ko ti je bilo normalno, da si pomagal sošolcu, prijatelju, članu družine ali pa nekomu tujemu, ki pač potrebuje pomoč.Tako so nas nekaj let nazaj vzgajali starši. Mi pa naj bi svojim otrokom vbili v glavo le, da mora zmagati na teh tekmah, da mora biti egoist, da mora biti močan, za slabiče v tem svetu ni prostora... ne vem, strah me je. Strah me je, da imam popolnoma napačno vzgojo, ki bo povzročila težave mojim otrokom. Ta svet postaja namreč prava Sodoma in Gomora.Se vam zdim pretiran pesimist?kara

Kara, sedaj imamo kapitalizem ( ki smo si ga sami želeli ) in v paketu, ki se mu reče kapitalizem smo dobili tudi en kup reči za poneumljanje ljudi. Za mene je izbira raznih mis in mistrov poden od podna, to je žalitev homo sapiensa, izbira viktorjev je poneumljanje cele nacije in bi še lahko naštevali, pol bi tam nekje prišel na vrsto big brader, pa, če se nad bolj neumnimi stvarmi nisi zgražala, se ti ni treba niti sedaj, nad big bradrom.

Kapitalizem ima svojo vrednoto in to je denar, pa ne denar pošteno prislužen, to je za neumne, v kapitalizmu se pulimo za dobiček, ki mu tudi bolj učeno rečejo profit ( to je denar, ki je nekomu ukraden, kot smo se to nekdaj učili ). V ime tega profita, kapitalisti izmislijo prašičjo gripo, izmislijo varčne žarnice, izmislijo RoHS ( to je nekaj v tehniki ) in še marsikaj za povečevanje dobičkov.

Kaj lahko storimo?

Lahko smo prijazni do soseda, trgovca, mimoidočega, lahko se ne pulimo za drobtinice s mize kapitalističnega prasca ( pa če se mu reče tajkun ali kako drugače ), na skrivaj pripravljamo bandiero roso in ko bo odbila zadnja ura lopovskemu kapitalizmu smo pripravljeni! ( kaj več ne upam svetovat, da bi ne, kdo, po novem zakonu o verbalnem deliktu, to imel kot spodbujanje nasilja.......... ).

ežoj

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

15. nov 2010 16:34

Limnol, kako naj pridem do vsebin Slavoja Žižka, če ne znam toliko angleško, da bi razumela njegova predavanja, ga pa občudujem ? Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 15.nov 2010 16:35

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. nov 2010 17:23

Ah vikica, ni kaj za razumet! Pravi, da  pomoč revnim ne pelje nikamor, je le vzdrževanje nevzdržnega stanja.

Pa drugač, na naslovnici njegove knjige " First as Tragedy, Then as Farce ", založba Verso London-New York 2009 ( pa mimgrede napisano je njegovo ime s dva " ta prava " ž ) so citirali " New Republic ": Najbolj nevaren filozof na zahodu. Pri nam, se ga menda sramujemo, na enem forumu " intelektualci " norce brijejo iz njega.

ežoj

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. nov 2010 17:34

Nekaj malega posnetkov najdeš na YouTube, ampak res ne kaj veliko. Obstajajo zbrana dela Slavoja Žižka, ki jih je uredil Peter Klepec - pa seveda knjige in stotine zapisov takih in drugačnih po vseh mogočih časopisih. Je že tako, da je v slovenščini napisal relativno malo. Žal - ampak tako pač je. lep pozdrav, Sonja

verjana  

član od: 6.3.2009

sporočila: 21

15. nov 2010 18:56

Kristus, Vendelina jr., najraje bi vaš odgovor sprintala, pa malo razmnožila, pa ne malo, ampak veliko, pa ga malo okoli razposlala. Kapo dol(čeprav je ne nosim) za res pametne misli! pozdrav verjana

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

15. nov 2010 19:12

ežoj je napisal/a:

Ah vikica, ni kaj za razumet! Pravi, da  pomoč revnim ne pelje nikamor, je le vzdrževanje nevzdržnega stanja.

Pa drugač, na naslovnici njegove knjige " First as Tragedy, Then as Farce ", založba Verso London-New York 2009 ( pa mimgrede napisano je njegovo ime s dva " ta prava " ž ) so citirali " New Republic ": Najbolj nevaren filozof na zahodu. Pri nam, se ga menda sramujemo, na enem forumu " intelektualci " norce brijejo iz njega.

ežoj
Potem pa tudi Žižek izumlja toplo vodo. Kdaj so že rekli, da je ribiču treba dat mrežo, da bo lovil ribe in ne že ulovljenih rib. Jaz sem to misel slišala na predavanju pred 30 leti. Hecam se. Žižek je verjetno eden pametneših ljudi na svetu, ni pa nujno, da ima vse in vedno prav! Predvsem pa, tudi on filozofira za denar!!! Bistvo: Človek mora biti do sveta, ki ga obkroža, predvsem kritičen! Lep pozdrav sonci

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2010 10:28

Žižek čisto nič ne izumlja tople vode. Je pa res, da je Žižek za master-level v družboslovju in humanistiki. Oziroma, človek, ki ima neko laično senzibiliteto to humanističnih in družboslovnih tem, mu pa manjka izobzraba v tej smeri, je za marsikatero Slavojevo domislico prikrajšan. Že sam naslov je prafraza Marcuseja, Marxa in Hegla in ob tem se družboslovnim možganom kar bliska in usta lezejo v smeh....in potem delujmemo do ostalih ljudi malo čudni Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. nov 2010 17:20

Vendelina jr. je napisal/a:

...in potem delujmemo do ostalih ljudi malo čudni Vendelina jr.

Men so družboslovci tako ali tako mal čudni......

lp

P.s. Heeeeecaaaaam se......

cervus

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. nov 2010 17:20

Zakaj mam dva podpisa, kdo ve?

lp

cervus

neznan uporabnik

16. nov 2010 18:32

Ker si mal čudna ?

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti