Novoletni okraski in novoletna jelka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

15. nov 2010 14:12

 anaeva, hvala za informacijo.

lp

mzm

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

15. nov 2010 18:57

Joj, kako mi je nenadoma zadišalo po Božiču! Pa to kljub temu, da je zunaj vreme kot septembra. No, saj adventni venčki se bodo prižgali že čez 14 dni, kajne? Kakršne koli bodo smrekce v naših domovih ni pomembno, važno je kakšno bo družinsko vzdušje okrog njih. To jim da največjo lepoto in ni ga okraska, ki bi se bleščal bolj kot pogled in nasmeh poln ljubezni in pripadnosti teh, ki bodo z nami. kara

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. nov 2010 20:43

kara je napisal/a:
Joj, kako mi je nenadoma zadišalo po Božiču! Pa to kljub temu, da je zunaj vreme kot septembra. No, saj adventni venčki se bodo prižgali že čez 14 dni, kajne? Kakršne koli bodo smrekce v naših domovih ni pomembno, važno je kakšno bo družinsko vzdušje okrog njih. To jim da največjo lepoto in ni ga okraska, ki bi se bleščal bolj kot pogled in nasmeh poln ljubezni in pripadnosti teh, ki bodo z nami. kara

 

Pod to se pa tudi jaz podpišem....

katjushka

uršaša  

član od: 16.10.2010

sporočila: 9

18. nov 2010 19:54

kot prvo... prejšnji teden (to je še vedno 1. polovica novembra)je Obi že bil okrašen. to sem opazila čisto mimogrede, verjamem pa da to ni edina trgovina ki zelooooooo prehiteva s tem božično-novoletnim rompompomom. ne me narobe razumet:) strašno rada imam božične prazike, ampak mi to zgodnje okraševanje pokvari tiste pristne praznične občutke... se mi zdi da vsako leto začnejo en teden prej. Razumem da morajo biti reklame, ampak božič je vseeno božič in ta praznik bi moral ostati nedotaknjen, dandanes pa so (smo) ga z nepotrebno komercialo čisto ravrednotili. po mojem mnenju bi bilo čisto ok če bi se lučke začele prižigati okoli 20. dec. No vsaj pri nas doma je tako, da se smrečka okasi na božični večer, ves ostali kič z lučkami pa je tako ali tako čisto odveč (čeprav ne morem zanikati da mi tega nimamo:) pardon za off topic, nekomu sem se morala izpovedati :) kar pa se tiče okraskov, sem tudi sama žal podlegla reklamam... v hoferju sem našla super lepe slamnate okraske (56 v enem kompletu za 3.5 eura!!!) ki si jih že res dolgo želim. z domačmi smo se tudi odločili da plastično jelko pustimo v škatli, tako da bomo letos 100% naravni, če odštejem par rdečih bunkic, ki se bodo slamnatim angelčkom in zvezdicam res enkratno podali;) pardon za napake, tipkovnica je čist fuč :P

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

18. nov 2010 20:20

strelka je napisal/a:
imam preprosto "sposobnost", da se vedno zatrapam v najlepšo in seveda najdražjo zadevo v trgovini.
Tudi jaz imam to bolezen (pa ne kar se tiče okraskov, nasploh)! Na srečo pa znam kljub temu pred nakupom premislit, če je stvar res vredna nakupa.. Kar se tiče okraskov, pa so bile naše smrekce vedno najlepše, ko smo jih okraševali z doma narejenimi okraski. Najboljša smrekca (dobesedno ) je bila eno leto, ko smo jo okrasili z doma pečenimi piškoti (medenjaki, navadnimi keksi različnih oblik, orehovimi), sicer se je počasi praznila, ampak nas to ni motilo, vsaj ni bilo treba na koncu toliko pospravljat Lepo so zgledali tudi majhni glineni lončki, ki smo jih porisali z različnimi vzorci, jih obrnili okoli in obesili kot zvončke (je dobil vsak še leseno bunkico). Je bil tak natur izgled, kar je meni najbolj všeč, pa še cingljalo je prijetno, ko si mimo šel. perpetua

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

18. nov 2010 21:18

Tudi meni se zdi vse skupaj prezgodaj, namreč okraševanje trgovin in mesta. Sem včeraj ravno videla, da so že začeli z lučkami okraševati našo Ljubljano (čeprav jih še ne bodo prižgali!) Se pa spominjam dolga leta nazaj, ko nas je veliko hodilo ob prostih dnevih  za dan republike v glavnem nakupovat v Munchen, pa so bile vse izložbe in trgi že božično oz. novoletno okrašeni. Čepraj je bilo že konec novembra, se nam je zdelo vse skupaj še zelo zgodaj, tole, kar se pa dogaja že v prvi polovici novembra, mi je pa vse skupa res mnogo, mnogo prezgodaj....

 

kača

vesnapavlin  

član od: 23.5.2009

sporočila: 25

19. nov 2010 12:10

Pozdravljeni,

naj še jaz izkoristim tole temo s svojim vprašanjem.

A mogoče kdo ve kje bi prodajali novoletne jelke, višine do 30 cm, ki imajo na koncu "iglic" lučke? (Novoletne jelke zelene barve, ne bele.) Na koncu vsake veje je že vstavljena lučka in ko smrekico vklopiš v elektriko se prav lepo sveti. Iskali smo jo že lani v vseh trgovinah kjer so prodajali novoletne okraske pa je nismo našli, zato bi prosila vas, če jo je kdo mogoče kje videl.

 

 

vesna

greber  

član od: 31.8.2010

sporočila: 1

23. nov 2010 21:22

Pozdravljeni, tudi mi iščemo isto novoletno jelko (z vgrajenimi ledicami v vejah) kot je omenila Vesna, vendar nekje do višine 1,5m. Sestra jo je kupila pred leti v merkurju, ko sem jih sedaj vprašal če jih bojo kaj dobil so me pa samo 'bukov' gledala kaj hočem... v glavnem za vsaki info bom hvaležen... LP Gregor greber

saruša  

član od: 2.9.2010

sporočila: 15

24. nov 2010 17:27

Joj tale tema mi je vzbudila takšno nestrpnost in pričakovanje božiča ter novega leta, da je kar joj Midve z mamo sva lani doživljali živčni zlom, ker sva si zadali, da bomo pa mi imeli doma črno novoletno jelko No in po bogve koliko izgubljenih živcih in nešteto ur preživetih po trgovinah in povpraševanju, sva jo končno našli. In to kako Tiste, ki približno veste kako zgledajo parfumerije Limoni okrašene v tem letnem času, veste, da imajo črne jelke... No in tako sva se s poslovodjo v Limoniju v Celju dogovorili in privlekli domov to jelko.. Sedaj imamo črno jelko s črnimi bunkicami in zlatimi. In pa krasen spomin na to kako sva kupovali jelko, vmes spili miljon kav, čajev... :D Z iskanjem črnega adventnega venčka se pa niti ne trudiva. saruša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti