Kader iz pop akademije

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 10. nov 2010 19:16 | ogledi: 6.171 | odgovori: 26

Odkar so na POP TV lansirali svoje diplomante POP Akademije (ali kako se že imenuje), opažam, da jim drastično pada kakovost prispevkov. Ali se mi samo zdi?

Trenutno sem spremljala žalostno zgodbo o protestnikih iz Zasavja in novinarka je v svojem parminutnem prispevku vsaj 6x uporabila izraz 'na nek način' in parkrat še 'nekako' in podobne izraze. To po mojem mnenju ovrže kredibilnost celotni zgodbi. Kaj mi namreč pomeni, če je Pahor na nek način obljubil nekaj, in nek župan še nekaj, in da ljudje nekako trpijo... Prosim!?

Pa razne zgodbe o tem, da so se pripetile nesreče nedefinirano nekje. (nekje na Kitajskem se je avtobus zaletel... ) Če se novinarju ne zdi truda vredno, da omeni kraj nesreče, se meni zdi škoda moje pozornosti, da to novico poslušam. Ali pač...?

Staša

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. nov 2010 8:54

Ja, "nekako" tako je. Meni se že vse gabi, resnično. Ko gledam t. i. novinarje, ki v imenu borbe za večjo gledanost divjajo z mikrofonom za ljudmi, brez vsake empatije, gre zgolj za čimbolj alarmantno podajanje novic. Brez pomisleka poteptajo še zadnjo tisto malo pravice do zasebnosti in človeškega dostojanstva. Res, vse skupaj je že zdavnaj... To pa lahko naložiš mladim, neizkušenim, verjetno z določenimi obljubami. kara

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. nov 2010 9:01

Ja žal se s temi "šnelkursi" niža nivo znanj kar se posledično odraža v delu novopečenih nadebudnih novinarjev. Ampak sej to se dogaja tudi na drugih televizijah, tudi na nacionalki,ki bi sicer morala prva skrbeti za korektne novinarske izdelke in biti prva na braniku slovenskega jezika. Pa ni. Vse skupaj pelje v čudno smer je pa res tudi to, da bo počasi televizija,kot jo poznamo danes izginila iz našega življenja. Nekateri napovedujejo, da bo to zelo kmalu, že čez dobrih deset let. Vse se bo preneslo na splet , novice ti bodo dosegljive tisti hip,ko si jih boš zaželel, ne bo ti treba več čakati na 19:00 uro. In še trdijo, da tudi tehnična plat ne bo več tako pomembna, kaj zato, če bo slika malo manj kvalitetna, sej na netu je tako ali tako vse skupaj nekoliko slabše kvalitete. Takšna je naša medijska prihodnost, zdej, če pa bo to res bomo pa videli. Ampak nekaj na tem zagotovo je. lp hedonist

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. nov 2010 9:14

hedonist je napisal/a:
Ja žal se s temi "šnelkursi" niža nivo znanj kar se posledično odraža v delu ......hedonist

Zal je to razsirjeno kar na vsa podrocja.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neznan uporabnik

11. nov 2010 10:34

Jao, jao..!!!!

"Poslanci ne razumejo dobro predlaganega zakona o spremembah pokojninskega sistema. Ker so poleg tega slabo poslušali, je prišlo do pomote, zato so glasovali napačno."

 

 

 

 

 

japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. nov 2010 11:20

Saj je že danes vse na spletu. Npr. za afero Baričevič sem izvedela od sina, ki živi v Honoluluju, ker je prebiral novice, jaz pa gledam poročila ob 19.uri. Itd.itd. Ne verjamem, da ne bo več televizije kot je danes.Tudi radiu so prerokovali konec, pa je še kako živ. Bodo pa spremembe, vsekakor.Tudi meni gredo te novodobne novinarke prav na živce, saj dirjajo za politiki in se derejo, da oglušiš, če že nisi gluh.

Ali pa naša novodobna baronica, z naglasom na i. Eden mlajših novinarjev je lansiral ta izraz z napačnim naglasom in hajd vsi drugi za njim. Nekdaj so bili baroni, njihove žene pa baronice. Ne ice - kot tatice.

naor

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. nov 2010 12:52

Ali pa to novodobno pompozno najavljanje tudi najmanjše vaške (seveda slabe) novice. In ko kdo  z veselim glasom poroča o katastrofah in nesrečah.  Sodeč po sredstvih javnega obveščanja se dogajajo samo še nesreče, katastrofe in lumparije. Idealna podpora splošni depresiji.

Čedalje bolj se strinjam s Smolarjevima " .... če bi crknil televizor" in "... kdo bi cajtenge še bral".

Cila

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. nov 2010 12:55

Ampak očitno je namen dosežen, če poznate vsako črko ki jo naglasijo narobe.

Commis débarrasseur

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. nov 2010 13:23

zzak1977 je napisal/a:

Ampak očitno je namen dosežen, če poznate vsako črko ki jo naglasijo narobe.

Commis débarrasseur
Hehe... če je to eden in edini namen (in očitno je), potem imaš prav. nike

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. nov 2010 13:27

Seveda, en in edini. Gledanost.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. nov 2010 13:59

Zzak1977, tale narobe naglašena črka leti name in ja, zelo me moti.Pa očitni ne samo mene, saj je včeraj na radiu Slovenija 1 v jezikovni oddaji na to opozorila ena poslušalka. Gost je bil dr.Marko Stabej.

Menim, da bi morali biti novinarji dobro poučeni o jeziku, v katerem poročajo.Taka šlamparija kot je sedaj na tem področju, ni bila nikoli.

Verjamem ti, da mogoče nimaš časa, ker če hodiš v službo in imaš še druge obveznosi, ne utegneš spremljati različnih oddaj. Jaz pa velikokrat raje sedim za računalnikom in samo od daleč slišim, kako razpredajo. Ali pa gledam kuharsko oddajo "Pri Ani". Pa tudi, če bi gledala vse to, ali bi bilo kaj narobe?

Kar se pa " namena " tiče.Ali ljudje res sprejemate vse, kar vam servirajo. Ali vas nič ne moti, če mrcvarijo z jezikom?

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti