Dieta po operaciji žolčnih kamnov

danaja5a  

član od: 19.3.2010

sporočila: 2

tema odprta - 10. nov 2010 15:00 | ogledi: 55.398 | odgovori: 19

Pozdravljeni!

Sem 14 dni po operaciji žolčnih kamnov in se obračam k vam po pomoč! Ne vem namreč kaj naj še jem! Do sedaj sem pila kislo mleko brez maščobe, puranja in piščančja prsa, samostanski sir, teletino, piščamčja prsa dušena v lastnem soku, sedaj pa sem se vsega prenajedla, enostavno več ne ve,m kaj naj jem! Zelo rada bi tudi pojedla kaj sladkega in kakšno zelenjavno juho! Prosila bi vas za recepte in drugo pomoč!

Hvala lepa

danaja

danaja5a

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. nov 2010 15:18

Če so ti odstranili žolčnik (holecistektomija), lahko dva tedna po operaciji ješ čisto vse, samo začni po malem, pij 2-3 litre dnevno (pa ne ravno vina ali žganj), pazi, da boš dobro zgrizla živila z veliko celuloze, in skrbi za redno odvajanje. Če je bila pa kakšna bolj komplicirana zadeva, pa vprašaj kirurga, ki te je operiral (ali njegovo sobno sestro, te se navadno na diete razumejo bolj od dohtarjev). lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. nov 2010 15:21

Če si juho skuhaš iz  bučke in krompirja, dodaš nekaj svežih zelišč, potem ko kuhano zelenjavo spasiraš v kremno juho, si boš vsaj eno željo potešila.

Pa paradižnikova juha?

 

Za saldice pa ne vem, kaj lahko ješ po taki  operaciji.

mamamia

 

 

mamamia

danaja5a  

član od: 19.3.2010

sporočila: 2

10. nov 2010 15:30

Ja, operirana sem bila laporoskopsko, vendar se moram vseeno držat stroge diete. Sem že imela kar nekaj napadov po operaciji, tako da 3-4 mesece diete mi ne uide!!! Hvala za recept za juhico, bom probalamamamia. danaja5a

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. nov 2010 15:53

Ob tako enolični prehrani, kot jo opisuješ (pretežno proteini, brez celuloznega ostanka, brez zdravih maščob) boš imela "napade" še naprej, samo da ne bodo posledica žolčnih kamnov, ampak kroničnega zaprtja, če ne še česa hujšega. Posvetuj se s svojim kirurgom, z njegovo sobno sestro ali s kliničnim dietetikom. lp, proxima

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

10. nov 2010 17:18

Jaz sem po odstranitvi sicer bruhala še par dni, drugih težav pa nisem potem več imela. In se diete nisem pretirano držala. Začela sem po malem jest vse, pa ni bilo problema in še zdaj lahko jem magari svinjski zrezek pohan na masti, če se mi zalušta. Seveda pa ni nujno, da bo tudi pri tebi tako... hotela sem samo predlagati, da kot so ti že svetovali, začneš po malem jest vse... Pa večkrat po malem raje kot parkrat na veliko. Če boš grizljala boš tudi manj lačna... Saj bo šlo. Staša

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

10. nov 2010 17:35

Danaja5a a sva ble midve skupaj na operaciji.

 

Tudi sama sem bila operirana pred14 dnevi ,po operaciji se dobro držim.Nekih huduh napadov nimam so pa še bolečine.

 

Jaz jem vse kar je kuhano in z dokaj malo maščobe.Mislim,da si dobila dietni list tam so napisana živila,ki se priporočajo.Jaz si iz teh podatkov sestavim jedilnik.V knjižnici pa sem si tudi sposodila knjigo o dieti pri bolezni žolča in jeter.

Sicer pa najbolje ,da poskusiš kaj ti paše in kaj ne.Jaz v primerjavi od prej,količinsko ne morem več pojesti tako velikega obroka kot prej .Prejšne tri obroke sem si razdelila na šest manjših.

Nimam težav z prebavo ,zaprta sem bila samo dva dni po operaciji.

 

Sicer pa lahko ješ kar dosti sladic,pazi le na preveliko količino jajc.Še najboljši se mi zdi ,da je puding.Sem pa probala tudi nekaj sladic iz baze ,ki so brez jajc in sem z njimi zadovolnja .Velike želje po sladkem pa trenutno tako nimam.

Se pa dobi tudi nadomestek za jajce,če pri peki brez njih res ne gre.

 

Pa čim prejšne okrevanje ti želim

kriznana

danaja5a  

član od: 19.3.2010

sporočila: 2

11. nov 2010 18:39

Kriznana kje pa si bla operirana? Jaz 27.10. v Kirurškem sanatoriju. Meni na dietnem listu piše tudi sveže sadje po malem, pa sem po mandarini imela hude napade, sicer niso mogli ugotovit ali je od žolča še od laparoskopije k te napihnejo s plinom ali pa od želodca. Sedaj jem enkrat na dan tablete tudi za želodec, vendar se mi še vedno naredi cmok v grlu, še vedno imam tudi bolečine med lopaticami in pa čutim tiščanje v žlički. Baje naj bi minilo. Upam, da bo res! Knjigo o dietah sem si pa tudi jaz danes sposodila, tako, da upam bo sedaj šlo. Z zaprtjem pa jaz nimam problemov, kvečjemu z odprtjem. Večkrat imam še vedno drisko. Tudi tebi kriznana želim čimprejšnje okrevanje! Rada pa bi te še vprašala če misliš da lahko dvignem že svojo hčerkico, ki tehta malo čez 10 kg (1 leto stara)? Eni pravijo ja, drugi ne, tako tudi zdravniki, jaz pa potem nič ne vem! Hvala lepa za prijaznost! Lep večer! danaja5a

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

11. nov 2010 18:49

Danaja, raje ne dvigovat hčerke... Šivi so par mesecev še dokaj sveži, tudi če je laparoskopsko.. Meni so prepovedali 6 mesecev dvigovanje bremen težjih od 5 kg. Seveda so prepovedi zato, da se kršijo, ampak prvi mesec dva sem se pa res tega držala... Staša

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. nov 2010 8:05

Danaja5a  imaš ZS. 

Jaz sem bila operirana v Celju 29 .10.tak ,da se nisva srečeli.

 

Ja res raje ne dviguj hčerke.Tako kot je že napisala stasafrank.

Bolje ,da se vsaj nekaj časa res dosledno držiš,da ne pride pol do kakih težav.

Mene sicer zdaj bolj peče zgaga,boli me pa še vedno tam kjer je žolč,pa sej bo minilo.

kriznana

sreca  

član od: 8.1.2010

sporočila: 30

7. dec 2010 9:55

Tudi jaz sem bila oerirana zaradi žolčnega kamna, ki pa ga po opreciji ni bilo, saj tako so mi povedali. Po ponepotrebni oporaciji žolčnika so se problemi šele začali, saj se je vsa prebava zmešala, boleti me je začel želodec, pojavljati so se začeli krči po trebuhu in ker je postajalo stanje nevzdr žno, sem opravila še eno UZ slikanje trebuhe v eni bolj natačni radiologinji (samoplačniško) in ugotovila je , da imam v ledvicah ogromno peska. (prej sem opravila že pet UZ v bolnici). Ta pesek se očitno malo premika, mene pa tako grozno boli po par dni skupaj, da samo še v Polju nisem pristala, potem je pa zopet par dni bolje, pa se spet ponovi. Hodim od zdravnika do zdravnika, pravijo mi, naj veliko pijem in se gibljem, vse to delam, a ni nič bolje. Da se tega peska ne da drobit, ker je dobel 3 mm, da zdravil za čiščenje ni. Včasih imam občutek, da mi bosta ledvici počili. Na rendgenu so mi ugotovili, da večjih kamnov ni in da sta ledvici pretočni. Mogoče kdo ve, kje ali kaj obstoja kakšna pomoč, saj je stanje alarmanto. Hvala za vaše odgovore in nasvete! sreca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti