Zarnice

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

tema odprta - 10. nov 2010 10:14 | ogledi: 14.003 | odgovori: 72

Zanima me, katera varcna sijalka je najbolj primerna zamenjava za navadno 100W zarnico (na nitko)? Kaksne so vase izkusnje? Potrebujem jo za cisto navaden visec lestenec. Pred casom sem poskusila z varcno, pa je bila svetloba drugacna (meni moteca), tako da sem jo hitro zamenjala in naredila zalogo klasicnih, ki pa gre proti koncu. Ko sem zdaj gledala na enih embalazah pise warm white, na enih nic. Je halogenska bolj podobna navadni? Res sem gledala zarnice samo v nasem lokalnem Mercatorju, tako da ni prav velike izbire. Videla sem tudi da so tudi razlicnih oblik - ima to kaksno posebno vlogo ali samo estetika?  

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. nov 2010 10:29

Nobena. Zaenkrat je wolfram moj glavni šverc artikel iz Hrvaške (poleg Dukatove litrske kisle smetane), ko (in če) se bodo bratje Hrvatje pridružili EU, jih bom pa začela uvažati s Kitajske v kontejnerjih. lp, proxima

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. nov 2010 10:52

Po moje je najbolj primerna zamenjava za navadno 100W žarnico nova halogen eco classic sijalka 70W(92W).

Njena svetilna moč je v primerjavi z navadno 100W žarnico nekaj manjša - 1200lm, navadna cca1340lm, predvidena življenjska doba ob cca 2,7 urah delovanja dnevno pa je 2 leti (navadna 1leto). Meni osebno je svetloba čist všečna, sama oblika pa nima kakega posebnega pomena, razen estetskega seveda.

lm=lumen http://sl.wikipedia.org/wiki/Lumen

 

 

rrr

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. nov 2010 9:00

Proxima,   lepo je spoznat somisljenika. Sploh ker mi pravijo da kompliciram

RRR - hvala za nasvet.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. nov 2010 10:17

Tudi sam kadar le morem švercam žarnice od južni sosedov. V nekaterih trgovinah pri njih kar ne morejo verjeti, kaj jih čaka po vstopu v EU. Tako da sem si nabral kar lepo zalogo 100W žarnic in me vedno boli srce, ko mi kakšna v hiši crkne. Svetloba od sijalk moti tudi mene predvsem tisto počasno ogrevanje in se je ne morem navaditi, žal. Tako da, dokler bomo lahko kupovali na Hravškem bom to redno počel, ko pa se bo tudi tam ustavilo pa bom našel kako drugo državo, kjer se bodo še dobile. Medtem pa bodo morda ta ukrep že ukinili ali pa bo šla celotna EU rakom žvižgat, kdo ve !? hedonist

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

11. nov 2010 13:01

Pri nas doma pa sva na nasprotnih bregovih okoli teh žarnic. 

Jaz bi imela navadne, sploh v kopalnici me moti, da ni dovolj močna svetloba in v kuhinji isto. 

Moja boljša polovica pa prisega na varčne . Zato jih imamo v celem stanovanju  že dolgo, jaz pa se jih še vedno nisem privadila.

In ko grem v kopalnico prižgem obe luči, taglavno in tisto nad omarico.

Ko sem v kuhinji prižgem kuhinjsko, pa tisto nad pultom in še tisto nad napo. Pa mi še ni dovolj.

Klinc pa tako varčevanje!

In vsake toliko časa mi je vsega dost in zaropotam, da bom zamenjala, da tako več ne morem. In potem se spet umirim, ko reče, da EU prepoveduje take sijalke in da jih ni več za dobit.

Ampak zdaj, ko vem, da je možen šverc iz Hrvaške

Vilma

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

11. nov 2010 14:06

Nekoč davno v strašnih časih režima v Rožni YU in I pamž preko železne zavese (vsaka zlonamerna paralela je zgolj naključna):

I pamž: Mi mamo pa čokolado, vi pa ne!

YU pamž: Mi mamo pa socializem, vi pa ne!

I pamž: Mi ga bomo pa še mel!

YU pamž: Pol pa čokolade ne boste mel!

 

 

Sergej

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. nov 2010 14:08

Moj stari jih je nakupil kar veliko, tako, da nama še ni treba k sosedom.

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. nov 2010 14:32

Sem bila strašno varčno usmerjena, poslušala boljšo polovico in si opremila kuhinjo s "ta novimi" in v zelo kratkem času dobila morsko bolezen ( vsaj po opisu sodeč so simptomi podobni ). Ta svetloba je nemogoča! Na pobudo moža sem nekaj časa vztrajala, na koncu mi je sam predlagal šverc(moj izgled nekako tako: ). Ob HR vstopu v EU sem resni kandidat za polog pri proximinih kontejnerjih

lp

mzm

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

11. nov 2010 14:40

Hm, prav zelo varčni pa niste... Vem, da je zadaj industrija in marketing in vse, vendar samo za razmislek: Če potipate 100W "navadno" žarnico se gotovo grdo spečete, če potipate te nove sijalke, so zgolj tople. Kar po fiziki pomeni, da so v tem pogledu varčne (kako je s proizvodnjo ne vem), kajti navadna žarnica bolj ogreva kot sije, te nove pa bolj sijejo kot ogrevajo.

Res pa je da tisto 22W = 100W nikakor ne drži. Smo pa za kuhinjo kupili dve žarnici v obliki obroča in sta tako močni, da ne opazimo razlike. Tudi drugje jih imamo, v glavnem sem dala več denarja in kupila take, ki nimajo ogrevanja, pomeni, da takoj razvijejo polno moč. Ker tisto z ogrevanjem res malo moti.

Tako da koliko so suma sumarum varčne ne vem, dejansko pa precej manj grejejo prostor, torej za samo delovanje porabijo manj vatov elektrike. To drži!

Miška Miša

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

11. nov 2010 14:51

... in če pri tej odpadni toploti upoštevaš še zamolčano dejstvo, da ti vsaj osem mesecev letno ogreva stanovanje in jo ne zavržeš kar tako, je ta uradna ekonomika še bolj pod vprašajem!

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti