Iščem recept za zavitek iz prosene kaše

pikica555  

član od: 12.9.2007

sporočila: 2

tema odprta - 9. nov 2010 18:37 | ogledi: 8.699 | odgovori: 4

zelo rada bi imele recept za zavitek iz prosene kaše oz. kašnato povanco, ki jo je včaših pripravila moja stara teta, a ga nemorem nikjer najti. Če ga kdo ima naj ga lepo prosim napiše.

lp

pikica555

pikica555  

član od: 12.9.2007

sporočila: 2

9. nov 2010 19:01

hvala za link ampak jaz žal iščem recept za sladko pecivo za štrudelj iz prosene kaše pikica555

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

9. nov 2010 19:06

Boš pač malo priredila recept in nadev naredila na sladko namesto na slano.

Jaz bi izpustila mast in ocvirke, kašo skuhala v sladkem mleku, nato pa ohlajeni dodala še rumenjake, smetano in sneg iz beljakov. Potem pa samo še v pečico in nato še toplo na mizo

Blanchy

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. nov 2010 8:25

Štruklji iz prosene kaše Vlečeno testo: 25 dag moke 3 žlice olja jajce sol 1 do 1/2 dcl mlačne vode Zamesimo vlečeno testo. Testo namažemo z nadevom, pokapljamo z maslom in zvijemo, damo v pomaščen pekač ter pečemo 40 - 45 min pri 180 - 200 C. Nadev: 20 dag prosene kaše 3,5 dcl mleka 1 dcl goste smetane 2 jajca 4 dag sladkorja sol maslo Proseno kašo v vroči vodi operemo in skuhamo v osoljenem mleku, da se zgosti. Ohladimo, zamešamo smetano, rumenjake, sladkor in trd sneg.

KAŠNATI SLADKI ŠTRUKLJI, PEČENI 35 dag vlečenega testa, kupljenega ali domačega 8 dag masla za kapljanje kašnati nadev: 15 dag prosene kaše ½ l mleka sol 4 jajca 10 dag sladkorja 3 dl goste domače ali pa kisle smetane Kupljeno testo na prtu razgrnemo, če imamo domače testo, ga razvaljamo in razvlečemo. Z obeh strani ga namažemo s kašnatim nadevom, srednjo tretjino testa pa pokapljamo samo z maslom. Namazano testo s pomočjo prta z obeh nasprotnih strani zvijemo proti sredini. Položimo ga v namazan pekač in pečemo 45 minut pri 1800 C. Kašnati nadev : Proseno kašo v vroči vodi operemo, nato jo 25 minut kuhamo v osoljenem mleku, da se zgosti.  Ko se ohladi, ji primešamo najprej rumenjake, sladkor in smetano, nato pa narahlo trd beljakov sneg. Z nadevom takoj namažemo testo.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti