Ameriški kruh prijateljstva

neznan uporabnik

24. nov 2003 12:05

Sem ga že naredil od osnove do postrežbe in mi je uspel.Osnova se že širi med prijatelji. Delam že podaljšek. štef

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

18. dec 2003 9:36

Pozdravljeni. V soboto sem naredila osnovo. Ne vem zakaj sem si testo predstavljala drugače, moje je tekoče, sicer pa kar gosto. Je to v redu? Komaj čakam dan, ko ga bom lahko spekla, osnovno pa razdelila! Kaj mi vi priporočate g. štef? Kaj ste vi zamešali vanj? Lep dan vsem! TanjaG.

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

18. dec 2003 10:43

Kaj pa veste o Sladek kruh iz Vatikana .. ki se razdeli trem prijateljem .... Tatjana

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

18. mar 2013 16:12

Bom nadaljevala v tej temi

Zanima me to kar predhodnico Tjanco, ki ni dobila odgovora, morda ga bom jaz.

Včeraj sem dobila Vatikanski kruh.

Zanima me, ali kdo ve od kot to izhaja?

Zakaj naj bi ga pekel samo enkrat v življenju in naj ti prinese srečo v družino?

V glavnem čakam pojasnila tistih, ki o tem vedo kaj več.

Hvala

 

syu

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

18. mar 2013 16:21

Tudi jaz sem ga včeraj dobila. Po mojem mnenju je to pač en ta "hec" kot verižna pisma. Morda pa je to, da ga lahko pečeš samo 1x, varovalo, da lahko odkloniš - ne, hvala, sem ga že pekla, ne smem več   Če pa ima kdo boljšo razlago pa prosim - tudi mene zanima.

JJ

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. mar 2013 16:56

Po moje ker itak ugotovis, da se za en navaden kolac ne splaca en teden dela.

 

Vanja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

18. mar 2013 19:39

Saj ni dela, ker stvari samo dodajaš, ne smeš nič mešat, je pa presenetljivo dober. Pač vzameš kot hec, pa narediš, ni nič hudega. Nam bo verjetno škodilo, ker ga že tretjič delam. Če drugje ne, se bo malo na r..i poznalo.

Odklonim stvari, ki so mi zoprne, tole mi pa res ni.

pirnica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. mar 2013 0:57

Pirnica, okusi so različni in moj zvonček, kaj ni vredno kalorij, začne kar hitro cingljati. Moja so-tašča peče nekaj takega (mislim da mu celo reče friendship bread) in moram reči, da sem grozno prijazna in pustim svoj delež ostalim.  

Drugače je ena soseda mojo mamo prepričala, da je ni boljše potice, kot tista, ki se pripravlja 3 ali 4 tedne in vsak dan nekaj narediš. Sem ji rekla, da ji bom usta z žajfo umila, če ne bo nehala grdo govoriti o tisti potici in preklinjati nad dejstvom, da je nasedla na sosedino foro.  MIslim, da je vse skupaj nekam na kislo vleklo. Mene seveda noče poslušat, ko ji povem, da je najboljša potica nočna od Loni. 

Vanja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

19. mar 2013 4:58

Vanja, se strinjam o tistem glede kalorij. Tudi jaz imam, če že kalorične, raje zelo dobre stvari.

Tale vatikanski kruh pa, kot že rečeno, jemljem kot hec, pa tudi to je res, da ga moji družinski člani obožujejo. Pa naj jim bo.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti