Ameriški kruh prijateljstva

neznan uporabnik

tema odprta - 27. okt 2003 15:05 | ogledi: 15.182 | odgovori: 19

Že dolgo je tega,odkar sem od prijateljice dobil osnovo s katero se nato po nekaj dnevih naredi to dobroto,ki mi je bila zelo všeč.V neki reviji sem kasneje celo opazil,a ne shranil recepta kako lahko sam narediš to osnovo tako ,da nisi odvisen od prijateljev, znancev,ki imajo voljo za vzgojo te osnove.

Zanima me če kdo ve kako se naredi ta osnova.V to pecivo lahko potem daš suho sadje:slive,fige,marelice,orehe,lešnike.Pač eksperimentiraš.Pecivo ostane dolgo sveže in okusno.

Hvala vsem pri pomoči.

štef

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

27. okt 2003 17:22

1.dan nič ne delaj 2.dan premešaj z žlico 3.dan premešaj z žlico 4.dan premešaj z žlico 5.dan predeni v 1.5 l posodo dodaj 1 jog.koz.moke, 1 jog.koz.sladkorja,1 jog.koz.mlačnega mleka in dobro premešaj. 6.dan premešaj s kuhalnico 7.dan premešaj s kuhalnico 8.dan premešaj s kuhalnico 9.da premešaj s kuhalnico 10.dan dodaj 1 jog.koz. moke, 1 jog.koz. ml. mleka in dobro premešaj. Od dobljene zmesi odvzemi 1 jog. koz. in ga razdeli na 3 enake dele!Daj v 3 jog. kozarce.Enega obdrži zase, 2 pa daj naprej prijateljem, skupaj z receptom. Preostali zmesi dodaj: 2/3 jog.koz. olja 2 jog. koz. moke 1 jog. koz. sladkorja 3 cela jajca cel pec.prašek 1 vanili sladkor 1 žlička cimeta 1 žlička soli 1/2 žličke sode Zmesi lahko dodaš rozine, narezane orehe, mandlje, lešnike,fige, čokolado, suho sadje, lim.lupino, pomar.sok, stisnjene banane, 1 žličko marmelade. Dobro premešaj,daj v namaščeno posodo in peci na srednji temp. 40-50 minut. Darja Jensterle Naknadno sem malo bolj natančno prebrala, da iščete osnovi in ne celoten recept. Se opravičujem. Sporočilo je spremenil(a) Darja Jensterle dne 27. okt 2003 17:28:00

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

28. okt 2003 10:05

Se opravičujem Darja, prosila bi za celoten recept. Ker se mi zdi, da bi bilo vredno poskusiti s peko. Hvala Petra

neznan uporabnik

28. okt 2003 12:36

Darja hvala vam za trud.Res je kot ste že sama ugotovila osnovo iščem,kako se naredi osnova za to zares dobro pecivo. Ponovno naprošam če kdo ve kako se naredi ta osnova.Sigurno se da narediti saj nekdo je le moral začeti s tem kajne! štef

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. okt 2003 13:21

Osnova za Amiški kruh prijateljstva 3 skodelice sladkorja 3 skodelice moke 3 skodelice mleka Prvi dan zmešaj pe eno skodelico sladkorja, moke in mleka. Uporabi leseno kuhalnico. Prekrij s kuhinjsko krpo in pusti na sobni temperaturi. Vsak dan enkrat premešaj s kuhalnico, 5. dan pa dodaj še po eno skodelico sladkorja, moke in mleka. 10. dan dodaš še zadnje skodelice sestavin, premešaš in odstraniš 3 skodelice mase, ki jih daš skupaj z navodili trem prijateljem. Vsak 5. dan dodaš po eno skodelico sladkorja, moke in mleka... Upam, da je to dovolj podrobno. Fino, jaz sem rabila pa recept za nadaljevanje. Darja, hvala... LP Loni

neznan uporabnik

28. okt 2003 14:22

Loni ti si pravi zaklad,sploh ne vem kako bi se ti oddolžil tako sem srečen.Hvala,ti. Enako tudi Darji.Pero Lovšin pravi Mi trije smo najboljši par.Uspelo nam je.Sreča se bo delila naprej. Lep pozdrav in veliko užitka pred in po. P.S.:Kaj praviš petra5,to je bila akcija. štef

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

30. okt 2003 6:51

Res, tudi jaz se zahvaljujem našim dobrim prijateljem na forumu za tako brzini in neizmirno pomoč. Še enkrat hvala in en lep pozdravček! Petra

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

2. nov 2003 8:04

Gre za ameriški ali amiški kruh prijateljstva? LP Branka branka žibert

lonja  

član od: 20.3.2003

sporočila: 26

2. nov 2003 22:04

po moje da amiški,...... saj se mi zdi "ameriški kruh prijateljstva" nekaj podobnega švicarskemu bureku. Lonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. nov 2003 9:19

Definitivno je amiški, vsaj tisti, o katerem sem jaz pisarila. Čau, Loni

moni  

član od: 20.9.2001

sporočila: 14

6. nov 2003 14:11

Kadar delam kruh prijateljstva si osnovo zamrznem in tako me počaka tudi eno leto, ko nam spet zadiši, ponavadi okrog božiča. Mislim pa, da je v osnovi tudi nekaj kvasa, saj zadeva producira CO2 (nastajajo mehurčki) pa tudi zavoha se.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti