Mlada divjačina - plečka od srne

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

tema odprta - 9. nov 2010 13:35 | ogledi: 16.602 | odgovori: 6

Danes sem dobila mlado plečko od mlade srnice ... sedaj pa ne vem kaj naj z njo :( Ima mogoče kdo dobro idejo/dober recept kaj naj z njo naredim? Se že v naprej zahvaljujem :)

Ebonlass

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. nov 2010 14:03

 

Daj jo meni ...

 

Lahko zrežeš na kocke in narediš golaž, sploh zdaj s kostanji bi bil prava jesenska poslastica.

 

Lahko pečeš tudi v kosu. Meso premažeš z oljem soliš in popraš, potreseš z raznimi začimbami,  na dno pekača daš veliko zelenjave (korenje, por, korenina peteršilja, malo zelene, čebula, česen brinove jagode, timijan, šetraj,lahko tudi gobe) in pečeš, vmes zalivaš s sokom, ki nastaja med pečnejem, doliješ tudi malo belega vina. Ko je meso pečeno, ga shraniš na toplem. Zelenjavo in tekočino zmiksaš in dodelaš omako po okusu (jo začiniš po želji).

 

Zraven posrežeš brusnice, ki jih nadevaš v polovico hruške (to izdolbeš oziroma odstraniš pečke, jo skuhaš v malo vode in vina in potemnadevaš z brusnicami).

Kot prilogo dodaš štruklje, kruhove cmoke, rolado iz palačink, skutbne žličnike, ajdovo kašo ali kaj podobnega.

 

Mamamia

 

 

 

 

 

 

mamamia

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

9. nov 2010 14:17

Ta recept s pečenjem z zelenjavo, ki jo potem spasiraš v omako je večkrat preizkušeno zares zelo zelo dober. Pa brusnična marmelada kot dodatek, malo kisle smetane, kot priloga pa zraven paše tudi dober pražen krompir ali kruhovi cmoki. Jaz osebno definitivno ne bi delala golaža. Rakuncek

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

9. nov 2010 15:23

Že večkrat sem pripravljala golaž po tem receptu:

http://www.kulinarika.net/recepti/2283/mesne-jedi/divja (spustila sem parmezan)

Divjačinsko meso ti da prav nenavadno energijo. Golaž sem kuhala delavcem pri gradnji hiše. Ne znam ti opisat, kako polni energije smo bili potem, ko smo ga pojedli (hiška je 1,2,3 zrasla ).

Razmerje med divjačino in govedino je bilo nekje 2:3.

So si pa vsi recepti v bazi dosti podobni (vzemi si čas in jih preglej). Pomembne so predvsem začimbe: timijan, majaron in brinove jagode (seveda tudi ostale), pa vino ne sme manjkat (ne v golažu in ne poleg golaža ).

Čas priprave pa je res dolg (cca. 3-4 ure počasnega dušenja in dodajanja sestavin).

Ampak glede na to, da imaš mlado srnico, bi bila škoda, da bi jo zrezala v golaž. Poskusi s pečenko.

 

 

 

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

9. nov 2010 19:17

Pa če bi jo "vložila" ? Kot ene vrste pašteto?

Srno in panceto (tretjina teže srne) narežeš, razporediš po nepregorni posodi, posuješ z brinovimi jagodami, koriandrom,soljo, poprom in preliješ z rdečim vinom. Pokrij in daj v pečico, segreto na 100°C za 3 ure. Nato srno in panceto sesekljaj (ali zmiksaj), daj v majhne kozarce, precedi omako od pečenja in prelij, do vrha pa napolni s kuhanim maslom. Zapri in shrani v hladen prostor. Ponudi po lastni domišljiji, meni je najboljše na popečenem kruhu.

lp

mzm

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

9. nov 2010 19:24

Tole bi bil pa odličen recept za spravit, pa narediš malo več in podariš za novo leto kot originalno darilo.

LP Saša

Mir in dobro!

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

11. nov 2010 13:04

Hvala vsem za nasvete, bom naredila tako kot svetuje mamamia, kako bo pa uspelo, pa javim, bom jo pekla danes :) Še enkrat vsem hvala :) Ebonlass

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti