Brokoli kot priloga

prepucij  

član od: 19.5.2003

sporočila: 5

tema odprta - 8. nov 2010 16:23 | ogledi: 25.125 | odgovori: 6

Videl sem precej o brokoliju, ampak kot prilogo pa praktično nič. Sam ga najraje naredim kot prilogo na naslednji način.

Najprej skuhamo brokoli kolikor želimo, da je mehek.

Na olivnem olju prepražim na hitro česen in dodamo kuhan brokoli, ki ga dušimo in "mučkamo" z vilico, da dobimo dobro steptano maso. Na koncu dodamo, žličko, dve oziroma po okusu in količini kisle smetane in še malo na majhnem ognju premešamo.

Taka priloga se odlčno poda k kakršni koli mesni jedi, krompirju....

P.S

ljubitelji ocvirkov, lahko na začetku dodajo na olje nekaj ocvirkov!

kristijan stranščak

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

8. nov 2010 17:33

Vodo zavrem in nato vržem notri brokolije na pol ali pa cele če so drobni in jih skuham , da ostanejo čvrsti. Nato peclje narežem na tanke koščke, cvetove pustim v šopkih in jih na maslu popražim z dodatkom soli. Občasno dodam kislo smetano in ne vedno , ker doda kalorije in popražene drobtinice. Lahko se jih popeče v pečici polito z mešanico jajca, smetane in obloženo s sirovimi rezinicami. Dobri so mešani s kuhanim korenčkom na solato z olivnim oljem, jabolčnim kisom in česnom . Sicer se jih lahko panira v tempuri ali pa na pariško... in še in še kot cvetačo npr. LP menola

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. nov 2010 18:00

Kuhan brokoli, čez pražene pinjole, prelito z na olivnem olju podušenim suhim paradižnikom in olivami, z naribanim sirom, je dobra priloga k ribi.

lp

 

 

 

 

 

 

mzm

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. nov 2010 21:47

Surov, na cvetke razdeljen brokoli s kakšnim dobrim domačim solatnim prelivom. Lahko je pomešan s cvetačnimi cvetovi, mlado špinačo ali katero drugo solato. Tudi jaz bom jedla kuhanega ko bom brez zob. lp Vesna

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

8. nov 2010 23:20

Brokoli na primerno velike kose (brez zob lahko prej malo pokuhajo), v pekač, zalit z bešamelom z malo muškatnega ali popra in posut s sirom. Potem v pečico, da se zapeče. Zraven še kos mesa in recimo sipek kuhan riž -> mastno in slastno z malo maščobe.

Sergej

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

9. nov 2010 9:18

Brokoli zrezan na majhne koščke skuhamo (cca. 5min). Jaz uporabim kar zamrznjen brokoli, ki je že zrezan na majhne koške. Na kokosovem ali navadnem maslu previdno, na nizki temperaturi (cca. 5 min) prepražimo na lističe narezane mandlje (pazimo, da se ne zažgejo). Nato dodamo še brokoli, solimo, popopramo, malenkost še podušimo. Po potrebi lahko dodamo tudi žlico vode ali masla.

Do sedaj so bili še vsi moji jedci navdušeni nad to prilogo.

majacebelica

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

11. nov 2010 0:32

Tudi jaz imam brokoli kot prilogo najrajši popečen v pečici, prelit z mešanico kisle smetane in jajca ter posut z naribanim sirom, sam ali v družbi s cvetačo. priporočam! :) Volkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti