Arašidovo maslo

vtrobec  

član od: 30.10.2003

sporočila: 3

31. okt 2003 20:19

prosim CIRILO za recept piščanca v voku s praženemi arašidi... tatjana trobec

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

7. jan 2004 13:31

Ojej, šele zdajle sem naletela na tole vprašanje, ko sem brskala po forumu za nazaj, se opravičujem. Torej, jaz ga delam po občutku, približno takole: koščke piščanca popražim na olju in ga vzamem ven. Nato na istem olju popražim različno zelenjavo (korenje, čebula, cvetke cvetače, paprika...), dodam piščanca in cele olupljene arašide, ki sem jih prej na suho popražila v ponvi za toliko časa, da so zadišali. Posolim. Na koncu dodam še omako, ki sem jo napravila iz sojine omake, glutaminata in krompirjevega škroba ter malo vode. Na štedilniku še malo pomešam, nato odstavim. Zraven riž. Pa lep pozdrav. Simona

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

18. nov 2007 11:30

kje v sparu (pri katerih izdelkih) pa bi našla arašidovo maslo? gladiola

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

18. nov 2007 12:59

Mislim da tam kjer je nutela. ami

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. nov 2007 13:05

V receptih za arašidovo maslo, vedno dodajo zmesi mletih arašidov še olje (najboljše seveda, da arašidovo, če ga kje dobiš...) Malo zaradi konsistence (/tako ti ne bo treba dodajat mleka, kar bo naredilo zadevo tudi dlje obstojno oz. manj pokvarljivo) Sem enkrat iskala po netu, pa je gugl našel kar precej receptov zanj, ampak vsi so vsebovali še olje - količina pa v gl. po okusu oz. glede na željeno konsistenco. Veri

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

13. mar 2015 7:59

 A ga dela kdo samo doma? Mene namreč zanima kako močen sekljalnik je potreben, ker moj 300W se je pokvaril pri poskusu priprave.

mali kuhar

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. mar 2015 8:04

Ufff, to pa si imel "jajca" da si se z njim spravil delati!

Blender bi že bil kul, drugače pa pod 600w ne razmišljal. Top kolegica in CHEFica, je rekla, da se da z multipraktikom komot. Je dovolj močen....

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti