Arašidovo maslo

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

28. okt 2003 20:44

Ferda, dobiš jih v Kalčku v LJ in Soncu v MB (verjetno pa še kje, ampak žal ne vem). Dobiš pa jih tudi v Leclercu (LJ) - že pražene, brez olja in soli (torej isto kot če bi jih popražila sama doma na teflonki). Jaz sem naredila maslo tako - nepražene arašide (takrat še nisem vedela, da se da kupiti že pražene) sem popražila brez vsega v teflonki (ne premočna temperatura, stalno mešanje), nato sem jih dala v multipraktik. Ker maslo ni nastalo, ampak so bili pač zmleti arašidi, sem dodala še malo MCT olja (lahko pa dodaš kar malo navadnega masla), aleksss je celo dejal, da je dal malo mleka zraven (kar bom naslednjič naredila tudi jaz). Cirila, Kalček je na Trubarjevi. LP, Staša

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

29. okt 2003 7:07

Kakšni pa so arašidi, ki jih kupiš v vrečki in jih moraš oluščiti? (saj verjetno piše na vrečki, ampak že dolgo jih nisem kupila), bi bili ti uporabni? Sem precej daleč od večjih centrov, morda kaj dobila v najboljšem sosedu? Tuš-u?...

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

29. okt 2003 7:50

Zame so ti, ki jih oluščiš sam enostavno najboljši. Mislim da bi bili ustrezbi za pripravo, jaz bom maslo definitivno delala iz teh. LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. okt 2003 8:59

...lahko jih kupiš v pasaži Maximarketa... Čau, Loni

lukecdo  

član od: 13.7.2003

sporočila: 10

29. okt 2003 9:10

Sicer pa se nepražene arašide (če to koga zanima) precej poceni dobi v pokritem delu Lj. tržnice (kjer so domači siri, kokoši domače vzreje, ...). Niso tudi pretirano dragi, saj stanejo 1000 SIT/kg in so že oluščeni. Sicer pa je kolikor jaz vem edina razlika med olupljenimi in neolupljenimi arašidi kupljenimi v trgovini edina razlika to, da neolupljeni niso soljeni. Praženi pa so. Pred kratkim sem poskusil narediti novo različico, ki sem ji dodal malo cimeta. Bilo je odlično. Poskusite. LP Luka Dolenc

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

29. okt 2003 9:24

Tortica, ti neoluščeni so pravtako praženi, kot je dejal že lukecdo, soljeni pa niso. Zalaj, jaz sem se podviga luščenja 200 g arašidov lotila samo enkrat in NIKOLI VEČ Bolj zamudbega opravila pa še ne... Najenostavnejše je, če kupiš kar nesoljene in pražene brez olja ali pa nepražene (pazi, da kupiš olupljene, ker obstajajo tudi nepraženi neolupljeni) in jih sam popražiš. Lukecdo, v kalčku je podobna cena - mislim, da stane 500 g vakumksko pakiranih nepraženih in olupljenih arašidov malo manj kot 500 SIT. Hm, si razmišljal, da bi dodal malo medu? Ta dva okusa se super ujemata (sem delala ene arašidove kocke, kjer je bil zraven tudi med) LP, Staša

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

29. okt 2003 19:19

STAŠA najlepša hvala za informacijo bom poskusila to narediti. ko bom v LJ se bom spustila v iskanje in v končni fazi --NAKUP LP suzana

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

29. okt 2003 23:58

Ni za kaj LP, Staša

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

30. okt 2003 7:07

Ja, bi rekla, da je lupljenje zamudno, sploh, ker je treba odstraniti še kožico okoli arašida. Morda, če res ne bi dobila drugega, bi pa umila soljene pražene arašide-v skrajnem slučaju. Hvala za nasvete, še posebej Staši-tudi za recepte za palačinke(crepes), pred časom, kar mi je res prav prišlo.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. okt 2003 9:19

V Leclercu se tudi dobil oluščene in neslane pakirane arašide. Iz tistih sem jaz delala piškote, lupljenje je res zamudno. Čau, Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti