Diabetes

tatalinca  

član od: 29.10.2010

sporočila: 10

tema odprta - 6. nov 2010 10:52 | ogledi: 7.558 | odgovori: 27

Pred kratkim so mi odkrili diabetes tipa 1.Zanima me,če kdo pozna kakšne dobre recepte za pripravo sladic,ker se mi bo sicer zmešalo!!!:)

tatalinca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. nov 2010 12:34

tatalinca, meni tudi ( se bo zmešalo ).

A naredim en pekač baklav, pa da se midva usedeva " pa kud puklo da puklo "

Drugač, glede sladic, se mi zdi, nam slabo kaže.

Pa, dobrodošla na kulinariko!

ežoj

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. nov 2010 12:39

Pa kaj je dejansko problem pri teh sladicah z umetnimi sladili?

Sergej

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

6. nov 2010 13:01

Včeraj sem jedla Montigncovo čokoladno torto Pripravil jo je predstavnik močnejšega spola . Omenil je 10 jajc , torej bo pravšnji recept tale: klik ali (energijsko malo) skromnejša različica: klik. Menim, da je Montignacova filozofija blizu diabetikom, saj temelji na glikemičnem indeksu. kafetarca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. nov 2010 13:10

V biskvit se lahko da sadni sladkor oz umetno sladilo. Se ga da manj, ker je bolj sladek od običajnega. Pol se pa stepe smetana in v smetano se da raztopljeno dijabetično čokolado. Okrasiš lahko ravno tako z to isto čokolado, zdrobljeno , naribano,.. Po mojem bi šlo. Sej bi se dalo marsikaj narest. najboljše je predelat željen recept. Skoraj vsak biskvit se da predelat. Smetano se kupi navadno, nesladkano, dodaja se umetna sladila, ali fruktozni sladkor, v puding tudi lahko daš umetno sladilo,.. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

6. nov 2010 16:58

Za pokušino... Sadni žele (za diabetike) 5 porcij 5 lističev želatine 2 dcl pomarančnega soka 100 % 2 pomaranči 2 kivija 1 banana 2 dcl jogurta 1 dcl sl. Smetane 1 dcl vode 1 žlička tekočega natrena 1 banano in 2 kivija ter večino od 2 dcl pomarančnega soka , 1dcl sladke smetane in natren zmiksaj. 5 lističev želatine namoči v hladni vodi. Preostali sok zavri in razpusti odcejeno želatino. Ohladi in primešaj zmiksanemu sadju. Primešaj narezane krhlje 2 pomaranč, nalij v skodelice.Ohladi. Lahka pannacota (za diabetike) 6 porcij 2 dcl sl. Smetane 2 dcl mleka 2 dcl jogurta natrenov posip pol vanilijevega stroka 4 lističi želatine 10 dag zmrznjenih malin Smetano zavreš z mlekom, vanilijevim strokom in natrenovim posipom. V mrzlo vodo daš želatino, ko nabrekne raztopi v nekaj žlicah kuhanega mleka in zmešaj v mlečni pripravek. Ohladi, vmešaj jogurt in nalij v modelčke. Ko se ohladi in strdi, stresi ven in posrezi z vročimi malinami. Pirina strnjenka z marelicami (za diabetike) 5 porcij 2 dcl jogurta 10 dag pire 1 žlica natren posipa 1 vaniijev sladkor 5 lističev želatine 2 dcl sl. Smetane 15 dag vloženih marelic Želatino namoči v hladni vodi, jo razpusti v 1 dcl vročega soka od vloženih marelic. Na pol ohladi in vmešaj v jogurt, dodaj narezane breskve in ohlajeno piro. V to vmešaj stepeno smetano.Zlij v modelčke. Skuta z jagodami (za diabetike) 6 porcij 25 dag skute 1 dcl smetane 1 dcl pomarančnega soka skodelica jagod 6 listov želatine natreen tekočina vanijiev sladkor Skuto, smetano, vanilijev sladkor, na koškne narezane jagode in natreen z vilico razmešamo. Liste želatine namoči v hladni vodi, odcejene raztopi v vročem pom. Soku. Malo ohladi in vmešaj v skutno maso. Zlij v pekač in ohladi, da se strdi.Razreži na kocke. Bananina kupa (za diabetike) 6 porcij 2 žlici rozin 1 žlica ruma 3 banane limonin sk 15 dag skute tekoči natreen 3 žlice sezama Oprane in odcejene rozine namočimo v rum. Banane nareži na kolobarje in jih skupaj s skuto retlači z vilicami. Osladiš z natrenom in poškropi z limoninim sokom. Vmešaj rozine in na hitro opražena sezamova semena. Ohladi. Marelične penice (za diabetike) 8 porcij 5 beljakov ščep soli 3 žlice natreen posipa 1 žlica tekočega natrena 50 dag marelic Oprane marelice duši 10 minut. Pretlači, dodaj natrenov posip in tekoče sladilo ter ohladi. Beljake s soljo stepi v sneg in primešaj marelicam. Stresi v namaščene modelčke in peči na srednji vročini 20 minut. Sadna strjenka (za diabetike) 5 porcij 3 pomaranče 2 jabolki 1 pločevinka ananasa 6 lističev želatine Pomaranče, jabolka in ananasov sok zmiksaj. Želatino namoči, nato jo raztopi v vročem ananasovem soku. Prilij v sadno zmes, dodaj koščke ananasa daj v posodice in ohladi. Joan

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

6. nov 2010 17:00

Vidiš, da je veliko na temo želatin in strnjenk... Drugače pa je veliko receptov v knjigah Darje Lovšin... Joan

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

6. nov 2010 19:22

namesto sladkorja lahko uporabiš stevio masters

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. nov 2010 19:41

Evo tatalinca, kaže, da je vseen nekaj upanja. jaz sem še nov na tem področju, se še lovim. Naredim jabolčni štrudl in ga posladkan z fruktozo, se nekako da jest, poštupam z navadnim sladkorjem ( torej goljufam ).

@Sergej C: poskusil sem pit kavo s umetnim sladilom, za mene je neužitna. To sem uredil sedaj tako, da kavo le mal posladkam z navadnim sladkorjem.

@Joan: morda je kaj od tega zgoraj za poskusit, mal sem nezaupljiv, ko piše natren.

Drugač, kaj se greš, da tukaj propagiraš knjigo. Nekateri na kulinariki dobijo kurjo polt če kdo knjigo omeni, so naravnost alergični. Mene so večkrat tako mapi*dili da si ne upam niti povedat da se bom pozanimal za knjigo Darje Lovšin.

ežoj

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

6. nov 2010 19:54

Eh, Ežoj, saj nisem propagirala knjige, ampak avtorico Natren lahko mirne vesti nadomestiš s fruktozo, rjavim sladkorjem... Samo ne pretiravat! Joan

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. nov 2010 19:56

tatalinca je napisal/a:
Pred kratkim so mi odkrili diabetes tipa 1.Zanima me,če kdo pozna kakšne dobre recepte za pripravo sladic,ker se mi bo sicer zmešalo!!!:)tatalinca

Ja gotovo si pa en  vunderkind, kar pišeš , bereš in celo komuniciraš , pa vse to kot en diabetik tipa 1.

Dej no. Verjetno si ena od mnogih diabetikov 2. Več kot si že zmešana, se ti od sladkorne gotovo ne bo zmešalo, s klicaji ali brez.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti