Pošlji recept

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

tema odprta - 6. nov 2010 9:33 | ogledi: 7.153 | odgovori: 12

Jaz pa sem včeraj na blagajni Planeta TUŠ v Celju dobila mini zvežčič, resnično nikakršne kvalitete z nekaj recepti. V kvaliteto teh se ne bi  spuščala. Zraven so slike postopka - ponekod tudi ne, kvaliteta fotografij je obupna. Objavljene so tudi slike avtorjev.

Najbolj pa me je zmotilo, da je proti koncu obrazec Pogodba avtorskega dela in prenosa avtorskih pravic s katero avtor (?) recepta na naročnika Videotop Color Media d.o.o., direktor Nikola Janković, prenese vse avtorske pravice, v pogledu koriščenja in dovoljuje uporabo recepta,.....  saj veste kako to gre.  Za vsebino, originalnost in kvaliteto celotnega avtorskega dela, v smislu materialne odgovorniosti, odgovarja izključno avtor.

AMPAK, ko bereš kratke komentarje avtorjev so med njimi v stilu: "Recept sem našla na internetu...." Za recept dobijo 10€. Se pravi, nekdo bo prepisal moj/ vaš / tvoj recept se zraven fotkal, poslal zadevo temu tipu, za to dobil 10€ in avtorstvo nad receptom??

Ali vas/nas/ me bo lahko jutri ta firma tožila oz. tožil avtor, čeprav smo tule objavili svoj recept, ki si ga je prisvojil en XY?

 

Si jaz to prav razlagam?

 

lp

 

vanjatajnsek

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

6. nov 2010 10:10

Tole sem tudi jaz dobila (tako kot si rekla, o kvaliteti ne bi, kot tudi o tem, da so poleg istih slik ljudi drugi podatki(dve isti sliki, dva različna imena in kraja), kar se mi zdi, da je kr dvakrat tako).

 

Je pa bilo nekaj podobnega tudi že v reviji Lisa. Si poslal recept, po pošti si dobil domov pogodbo, en izvod zate, enega si moral vrniti njim. Tam je šlo za 20€. Pa je bilo tudi kar nekaj receptov s kulinarike, pa mislim, da ni blo nobenega problema, da bi vas/nas kdo tožil.

 

To je vsaj moje mnenje, mogoče temu ni tako.

 

Lp,

Petya

 

P.s.: Ko smo že pri revijah. Včeraj so v Europarku v Mb delili revijo apetit. Je celotna tudi na internetu http://www.revija-apetit.si/ . Koliko sem gledala, so kar dobri recepti. Mogoče bo pa komu všeč.

Sporočilo je spremenil(a) Petya dne 06.nov 2010 10:12

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

6. nov 2010 22:20

hvala,Petya,sem jo naročila... bomo videli,kaj prinese v prihodnosti... lp cheleste

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

6. nov 2010 22:35

Cheleste, malenkost :) tudi sama razmišljam,d a bi jo naročila, ampak bom še počakala na naslednjo številko decembra ;)

 

Lp

Petya

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

7. nov 2010 8:40

Sem prelistala revijo na linku, ki ga je pripela Petya, pa mi je na strani 45 padla v oči nutelina torta. Seveda sem strani takoj povečala in pri sestavinah za testo definitivno manjkajo jajca. Za začetnika pri peki kar neugodna zadeva.

vida70

BORCEK  

član od: 2.1.2010

sporočila: 66

7. nov 2010 10:33

Hvala Petya za informacijo, jaz sem jo tudi naročila, Je pa to številka november-december. lp BORCEK

mr oliver  

član od: 7.11.2010

sporočila: 1

7. nov 2010 22:53

Petya hvala za link :) sem jo tudi naročila.. moram pa priznati, da jaz menim, da pri nutelini torti ni napaka, saj je biskvit brez jajc lahko tudi dobr. jaz uporabim več pecilnega praška (alergija na jajca) zato je primerna za take, ki jajc ne jemo. Moram pa reči, da sem zasledila kako manjšo slovnično napakico. sicer pa je revija vrhunska, sploh pa je super da je zastonj. mr oliver

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

8. nov 2010 0:35

Tudi jaz sem naročila, upam, da ni nateg (nakažemo poštnino, potem pa se obrišemo pod nosom). lp. galja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

8. nov 2010 7:41

Naročila sem jo tudi jaz.Sam me zanima glede poštnine ki jo nakažemo.Napisana je št.računa in nič drugega.Pri kateri banki pa je odprt,ali napišemo kar položnico?Ne vem,če je samo trr dovolj.

A mi lahko prosim katera pojasni?

kriznana

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. nov 2010 8:19

A je sedaj moje vprašanje postalo reklama za revijo apetit??

 

lp,

vanjatajnsek

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

8. nov 2010 8:48

mr oliver je napisal/a:
Petya hvala za link :) sem jo tudi naročila.. moram pa priznati, da jaz menim, da pri nutelini torti ni napaka, saj je biskvit brez jajc lahko tudi dobr. jaz uporabim več pecilnega praška (alergija na jajca) zato je primerna za take, ki jajc ne jemo. Moram pa reči, da sem zasledila kako manjšo slovnično napakico. sicer pa je revija vrhunska, sploh pa je super da je zastonj.mr oliver

 

Po moji logiki se pri 30 dkg suhe snovi in petih žlicah nutele težko speče torta. Ne vem, mogoče se motim, ampak delala sem jo ravno v četrtek, zato sem tudi na to pomislila.

Za koliko številk pa je poštnina 6€? Ker če so to 3 številke, potem je to toliko kot naročnina in revija ni zastonj. Racimo sama sem naročena na določeno revijo, ki smo jo že desetletja kupovali vsak teden, pa me pride ceneje kot če kupujem posamezni izvod, pa ne plačam nič poštnine, ob naročilu sem dobila pa še lepo darilo.

vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti