Rojstnodnevna zabava v naprej?

mišmaš  

član od: 3.11.2010

sporočila: 27

tema odprta - 5. nov 2010 15:32 | ogledi: 16.988 | odgovori: 61

Največkrat imamo rojstnodnevne zabave za konec tedna,takoj po službi,npr.v petek,zato nimam časa pripravljati kake posebne jedi za ta dan.Vedno se najbolj obnese francoska solata,katere spet ne mara vsak in pa mogoče kaki kaneloni,da jih na hitro samo ocvreš,s tem da jih moraš dan prej pripraviti,potem pa kaj narezka(spet ogulena tema) in pa pečenje....

A mi imate za svetovat kaj drugega????

Zadovoljna bom z vsako idejo.

Hvala

mišmaš

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. nov 2010 15:39

Hladen beef teriaki, na kakšni osvežilni posteljici.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. nov 2010 15:55

Vsekakor nekaj, kar se lahko prirpavi dan prej, pa da so grižljajči ali pa morda kaj za namazat.

Na primer:

- bučko zrežeš na tanke rezine in jih na hitro opečeš ma malo olivnega olja in potem osušiš. premažeš s tanko plastjo skute, premešane s soljo, poprom in svežimi zelišči, lahko tudi dodaš mleto rdečo papriko. Narediš zvitke in v vsakega zapičiš pol zobotrebca, nanj pa daš olivo, košček sira, grozdo jagodo

 

- z enakim ali podobnim namazom premažeš rezine pršuta in narediš zvitke, na zobotrebec natakneš kos sira ali olivo

 

- majhne kroglice mocarele povaljaš v mleti rdeči papriki, druge spet v sesekljanih zeliščih in naložiš nakrožnik med bučkine in pršutove zvitke

 

- med plasti črnega kriha namažeš kak topljen sir z dodatkom začim in zelišč, obtežiš in puriš čez noč, potem narežeš na kocke

 

- iz listangea testa spečeš košarice in jih napolniš s francosko solato, skutnimnadevom, s tuninim nadevom in še s kakšnim, receptov je dovolj

 

. priraviš namaz iz oliv (repetov je povsod dovolj) in namažeš nekajkruhkov

 

- v skodelico daj mešanico origana, prepraženihs ezamovih semen, soli in popra, zraven daj skodelico olivnega olja in v košaro nargan ali na kocke zrezan krih. Kruh se namočo najprej v olje in potem v origano (zatar se reče temu)

 

- lahko iz testa za princeske pripraviš slane princeske - nesto sladke kreme daš v pecivo slane nadeve

 

Mamamia

 

mamamia

mišmaš  

član od: 3.11.2010

sporočila: 27

5. nov 2010 16:30

Opa! Sem pozabila napisatti,da je to otroška zabava. Hvala vseeno za ideje mamamii,čeprav zzak1977 pa ne vem kaj bi mi ti svetoval s tem?! lp mišmaš

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. nov 2010 17:58

No, če je otroška res odpade. Predlog samo, eden boljših preverjenih prigrizkov za kakšno zabavo pač. Ne razumem kaj ni v redu z mojim nasvetom?

Commis débarrasseur

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. nov 2010 18:21

Meni se, na primer, še sanja ne, kaj je hladen beef teriaki, na kakšni osvežilni posteljici.

lp

cervus

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. nov 2010 18:32

Jed? Kot ričet, če stvari ne poznaš pač vtipkaš stvar v iskalnik, lahko tukaj na kulinariki, če ni, pač v Google. Vsak ki je prijavljen na tem forumu, naj bi imel dostop do interneta sklepam, hitreje najdeš recept kot repliciraš kaj sem mislil. Ali moramo res vse pripravit na krožnik?

Receptov je malo morje, moja izvedba je nazadnje izgledala takole:

 

1_595_01

Zraven pa kak popečen kruhek.

Commis débarrasseur

mišmaš  

član od: 3.11.2010

sporočila: 27

5. nov 2010 18:38

Ja kaj pa osvežilna posteljica???? mišmaš

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. nov 2010 18:39

Pa še moj predlog. Če se gre za otroško zabavo, znajo biti zabavni hotdog-i iz aparata, otroci lahko še sodelujejo, ena vreča frišnih francoskih na pol, 2 kg hrenovk, ketchup, majoneza, gorčica in ostali dodatki ki jih mularija obožuje potem pa še ena sladica in je to to, hitro, pa poceni.

Aparat pa tudi ne stane veliko, mi smo se vedno zabavali ob njem, dodali smo na mizo le še nekaj rdečih pločevink

Commis débarrasseur

mišmaš  

član od: 3.11.2010

sporočila: 27

5. nov 2010 18:42

Hvala LeINA za nasvet,mogoče ga uporabim že jutri,da sprobam. Lp mišmaš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti