Praznično pecivo 2010

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. jan 2011 18:26

Jaz vem samo katere definitivno ne bom nikoli več pekla, ker sem jih floknila v kanto, tudi za kure niso bili dobri...

jade

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

8. jan 2011 14:07

letosbo šla moja hči k birmi in že počasi sestavljam seznam sladkarij, katere bi rAada spekla, pač malo drugače od klasike, ki je že deset let na feštah. Odločila sem se tudi za orehove in sadne košarice in sedaj lepo, lepo prosim, če mi lahko katera pove, kje bi modelčke za košarice lahko kupila. Saj bi lahko spekla tudi v modelu za mafine, toda rada bi tiste z rezljanimi robovi. Hvala, lp lojzella

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. jan 2011 15:21

Jaz sem jih kupila na Madžarskem. Mislim, da jih je bilo 25 v paketu. Samo jaz vedno pečem samo orehove košarice. Enrat sem sicer orehe zamenjala z kokosom, sadne bom pa tudi poskusila, poleti se mi zdi bolj primeren čas. Recept sem zasledila ravno tu. LP Sonce sonce51

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

8. jan 2011 15:48

ajoj, mal je predaleč za mene :( lojzella

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

8. jan 2011 17:42

Ponavadi jih imajo v vseh večjih trgovskih centrih. EvaLuna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jan 2011 21:25

rdkapica je napisal/a:

Praznikov je konec in lahko naredimo zaključek:

Katero pecivo/piškoti so bili odkritje teh praznikov in si zaslužijo najvišjo oceno ter bodo ob naslednjih praznikih ponovno v peki?

 



rdkapica

 

Pri meni, poleg cimetovih zvezdic, istrskih cukarinov in nebeških poljubčkov ter brizganih piškotov, ki so itak železni repertoar moje peke, še obvezno čokoladno-pomarančni piškoti, kavni-kapučino  šiškoti in pa kardamomovi piškoti z rožno vodo in pistacijami - vsi trije recepti so nastali po sistemu kar je na dosegu roke, tisto zgnetimo ....

Mamamia

mamamia

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

10. jan 2011 13:20

lojzella je napisal/a:
letosbo šla moja hči k birmi in že počasi sestavljam seznam sladkarij, katere bi rAada spekla, pač malo drugače od klasike, ki je že deset let na feštah. Odločila sem se tudi za orehove in sadne košarice in sedaj lepo, lepo prosim, če mi lahko katera pove, kje bi modelčke za košarice lahko kupila. Saj bi lahko spekla tudi v modelu za mafine, toda rada bi tiste z rezljanimi robovi. Hvala, lp lojzella
jaz sem lani za svojo hči za birmo naredila naslednje pecivo - gl. slike v albumu od 38/96 do 56/98 http://www.mojalbum.com/tajda/pecivo/malo-mesano/1819 Za košarice dobiš modelčke v vsakem malo večjem marketu. So od Tescome in so pakirane po 12 kos - je pa vse skupaj en majhen paketek. http://www.mojalbum.com/tajda

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

10. jan 2011 17:24

rdkapica je napisal/a:

Praznikov je konec in lahko naredimo zaključek:

Katero pecivo/piškoti so bili odkritje teh praznikov in si zaslužijo najvišjo oceno ter bodo ob naslednjih praznikih ponovno v peki?

 



rdkapica

 

Za našega mulčka so bili odkritje ponarejeni rženi hlebčki - tisti z malo čokolade, ampak ne preveč. Zagotovo jih bomo morali kmalu spet speči.

Zame pa čokoladno mandljeve ploščice. Sem jih nameravala peči že tri sezone in letos je končno uspelo.

 

Lp 

kuharica Mici

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

10. jan 2011 17:25

Za nas pa bi rekla, da je bilo odkritje domači prijatelj od ati zlatija in pa čokoladno pomarančni piškoti.... Bo treba kar kmalu ponovit tole

Petya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti