Praznično pecivo 2010

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. dec 2010 14:39

Jade, nb in vse ostale in vsaka posebej, čestitke za vaše čudovite izdelke. Saj človek lahko samo gleda in se čudi in veseli, da imamo toliko sposobnih žena in mož. Ni vrag, da ne bomo izvlekli voza iz blata!

Prav ponosna sem na vas, drage kulinaričarke!!!

Vso srečo tudi v Novem letu!

naor

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

30. dec 2010 0:05

Oh, sranje. Cel recept sem že skoraj imela prepisan za Mehke začinjene čokoladne piškote, pa vse zbrisala. Očitno zdele ni ta prava ura, bom jutri še 1x. Recept za Polževo hišico je pa v bazi:

http://www.kulinarika.net/recepti/11567/sladice/polzeva 

Nena

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

30. dec 2010 13:26

MEHKI ZAČINJENI ČOKOLADNI PIŠKOTI

Recept se mi zdi da iz knjige Mala velika kuharica.

250 g jedilne čokolade

225 g moke

2 žlici kakava

1 žlička mletega ingverja

1 žlička mletega cimeta

1/4 žličke mletih klinčkov

1/4 žličke mletega muškatnega oreščka

1/4 žličke soli

125 g masla

1 žlička sveže naribanega ingverja

100 g rjavega sladkorja

125 g melase

1 žlička sode bikarbone

50 g kristalnega sladkorja

 

Čokolado stopimo.

Moko, kakav, mleti ingver, cimet, klinčke, muškatni orešček in sol zhmešamo.

V drugi skledi 4 min mešamomaslo in sveži ingver, da nastane svetla kremasta masa. Primešamo rjavi sladkor in nato še melaso. Sodo stopimo v dveh žličkah vrele vode. V masleno maso najprej primešamo polovico moke z začimbami, nato sodo in na koncu še drugo polovico moke. Dodamo stopljeno čokolado. Testo zavijemo v plastično folijo in postavimo v hladilnik za vsaj 3 ure. (jaz sem ga imela v hladilniku cel dan. Testo je bilo kar precej trdo, seveda, saj je bila v njem stopljena čokolada, ki se je spet strdila. Testo sem zato kar nekaj časa pustila na sobni temperaturi in ga še 1x pregnetla).

Pečico segrejemo na 160 stopinj. Iz testa oblikujemo za oreh velike kroglice. Razporedimo jih v pekač 5 cm narazen. Za 20 min postavimo v hladilnik, nato kroglice povaljamo v kristalnem sladkorju. Pečemo jih 10 do 12 min, da po vrhu razpokajo (meni so komaj kaj razpokali). 5 min jih pustimo na pekaču, nato jih preložimo na mrežo, da se popolnoma ohladijo.

 

Piškoti izredno lepo dišijo. Po melasi imajo en prav poseben okus. Jaz sem z njo delala zdaj prvič in mi je bil okus še neznan. Mogoče so za moj okus malenkost presladki, sicer pa zelo okusni. 

 

Nena

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

30. dec 2010 15:24

Hvala, nb, tudi v mojem imenu, eh, modelčke sem že pomila, zdaj pa...

lp

mzm

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

30. dec 2010 20:38

Že nakaj časa doma iščem in iščem en recept za novoletne piškote, pa ga ne morem najti. Pekli smo jih pred leti v okviru delavnice vseživljenjskega učenja na OŠ Beltinci (druga dva recepta (višnjeva šarlota in kokosova klobasa brez pečenja) imam, tega pa sem nekje založila). Bili pa so to piškoti, podobni kot Preprosti keksi od Jade (ki sem jih danes naredila, vendar so drugačnega okusa) - naredi se testo, ki mora nekaj časa počivati na hladnem, nato se razvalja in izrezuje z modelčki. Voditeljica peke je rekla, da je bil recept priložen v škatli z modelčki za izdelavo teh piškotov. Če ima kdo slučajno ta recept, lepo, lepo prosim. Po bazi sem že vse podobne recepte pregledala in jih dala v beležko, da če ne dobim pravega, pač preizkusim druge (ki so zagotovo tudi dobri).

Poloni

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

30. dec 2010 21:34

Tako... danes me je zadelo kot strela z jasnega... pozabila sem spečt črno bele zvezdice... Naredila testo, ki je lepo počivala v hladilniku, medtem ko sem pekla (planirane) frcokle (iz baze)... Tako ponovno celi popoldne preživela pred pečico.... ampak se je izplačalo tako ... zdaj pa res zaključila peko za te praznike slikice sledijo čez vikend

Petya

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. jan 2011 18:44

Tole je bil pa zadnji praznični sladki udarec lani.....s za srečo (zdaj bo pa do prvih rojstnih dni malo suša, ker so vsi moji odjemalci od 1. na dieti ) Ninja24

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

3. jan 2011 19:22

Kotarca, zanima me recept za "bučkote". Ti na sliki so prav simpatični in tudi dobri morajo biti. Hvala in lep pozdrav.

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

4. jan 2011 13:43

Kotarca super izgledajo :) Sabrina recept za Bučkote sem poslala, da ga objavijo na Kulinariki. Lp tarja2

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

7. jan 2011 11:43

Praznikov je konec in lahko naredimo zaključek:

Katero pecivo/piškoti so bili odkritje teh praznikov in si zaslužijo najvišjo oceno ter bodo ob naslednjih praznikih ponovno v peki?

 

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti