Praznično pecivo 2010

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. nov 2010 12:24

Železni repertoar:

cimetove zvezdice

istrski cukarini

nebešku poljubčki

brizgani piškoti

kavni makroni

smrečice (navadni masleni piškoti s snežno belo glazuro)

linški piškoti

nugatovi rogljiči

marcipanovi srčki z rumom

klasični piškoti različnih oblik ter z različnim prelivi in glazurami

 

novotarije bodo letos na temo čokoladno-pomarančne kombinacije

veliko bo piškotov s pistacijami, je treba porabit zaloge pisatcij

nugat in marcipan bosta tudi veliko v uporabi, a receptov še nimam, saj sproti improviziram - kot vsako leto bo največ piškotov rezultat trenutnega navdiha, po sistemu iz obstoječih sesatvin nekaj ustvarit. Upam, da bodo novosti na temo kardamoma in rožne vode, kar nameravam letos uporabiti več kot doslej,  dala všečne rezultate.

 

Mamamia

mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. nov 2010 13:35

Glede na to, da sem letos bolj časovno omejena se bom lotila kar:

domačega prijatelja

medenjakov

razpokanih piškotov

linških oči (pri teh navadno tretjino mase naredim s kakavom in jih nato polnim nekaj z marmelado, nakaj pa z nugatom in dobim še moto piškote)

speculaas piškotov

 

katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. nov 2010 10:07

Jaz sem pozabila dodati orehe in školjke

Mamamia

mamamia

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

11. nov 2010 11:31

Jaz sem lani pekla neke piškote z makom, ki so bili polnjeni z brusnično marmelado, zdaj pa ne najdem recepta... a se mogoče kdo spomne teh piškotov? Niti imena se ne spomnem in ne vem, kako naj jih iščem... Hvala za pomoč že vnaprej.

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

11. nov 2010 11:46

janja512 je napisal/a:
Jaz sem lani pekla neke piškote z makom, ki so bili polnjeni z brusnično marmelado, zdaj pa ne najdem recepta... a se mogoče kdo spomne teh piškotov? Niti imena se ne spomnem in ne vem, kako naj jih iščem... Hvala za pomoč že vnaprej.
mogoče najdeš tukaj - med njimi so tudi makovi piškoti http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?Ime http://www.mojalbum.com/tajda

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

11. nov 2010 13:06

Hvala, darjuška! Takoj sem jih našla - po slikici! Sem pa iskala po vseh živih sestavinah, pa nič našla...

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. nov 2010 14:38

Pri nas se v roku 5 tednov zvrstijo trije veliki prazniki.

Še posebej za ta prvega, se potrudim najti nekaj, kar ima vsaj glavno sestavino tradicionalno, a je drugače moderna zadeva. Komu se pa ljubi kar naprej jesti čisto navadne bučkine pite, a ne?

Namesto slednje bo Bučkin tiramisu z ingverjevimi piškoti. (razen maskarponeja nima skoraj nič skupnega s tiramisujem, pa vseeno )

Za desert iz pekanov, bom vse skupaj presenetila in naredila Ohridske rezine. (namesto orehov bom uporabila pekane).

Edino, kar mi še dela težave, je nekaj , kombiniranega s svežimi brusnicami.

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. nov 2010 16:59

Poskusi kaj z beljakovim testom. mamamia

mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

11. nov 2010 17:15

Kakor vsako leto, bo med peko piškotov gotovo za Miklavža "domači prijatelj ati zlati", nekaj v njegov spomin (Bog mu daj vse dobro na onem svetu), pa tudi zato, ker je ta domači prijatelj nad vsemi prijatelji, saj ga pride veliko in traja do Božiča, pa cimetove zvezdice, pa nekaj bolj navadnih piškotov z okraski, pa medenjaki, pa orehovi keksi, pa še kaj po trenutem navdihu. za Božič bo itak potica, pa še kašna torta na božično temo. December je zame pekarsko zelo inteziven, saj iammo poleg Dobrih Mož še dva rojstna dneva v družini. Malo me vleče da naredim torto Pavlova, je tako bela in spominja na sneg. Sweetie

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

11. nov 2010 19:24

Jaz bom pa letos morala žrtvovati praznično peko oz. jo omejiti v primerjavi s prejšnjimi leti, cena priprav na pravosodni izpit , ampak tistih nekaj prostih minutk bom pa izkoristila za peko, da bo vsaj "za dušo privezat". Zagotovo ne bodo manjkali polnjeni medenjaki, karamelčki in twix smrekice, ostali dodatki pa času in razmeram primerno. Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti