Gojenje kakija

repica  

član od: 2.10.2008

sporočila: 27

tema odprta - 3. nov 2010 20:02 | ogledi: 28.936 | odgovori: 49

lep pozdrav

ali mogoče ve če bi v Halozah na Štajerskem rodil kaki,če ja ,kje se da kupiti sadike in kdaj je čas za sajenje,ima kdo izkušnje

repica

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

3. nov 2010 21:53

Repica, seveda bo kaki zrasel in rodil tudi v Halozah. Pravi čas za saditev je zdaj in prve mesece v letu. Ojunači se in ga posadi. Moji dve drevesi sta tako polni, danes sem jih nabrala za dve gajbi, ostalo še za najmanj 5 gajb. Kupi vanilija kaki, ki se je trd. Priporočami ti to sorto ali njej podobno. Mehek je tudi zelo okusen, vendar moraš počakati, da se zmehča. Migla

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. nov 2010 8:09

Naš kaki je tudi letos naredil prve plodove, a so konec poletja vsi popadali iz drevesa. Mogoče gdo ve zakaj? Tudi liste ima še vse na drevesu, drugje pa vidim, da so že odleteli?

Teka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. nov 2010 8:38

Kaki je rastllina toplejsih krajev in je odvec pricakovati, da bo tudi v nasem podnebju rodil vsako leto in z obilico plodov. Kar seveda ne pomeni, da ne uspeva tudi v Sloveniji, le optimalnih razmer pac nima. Treba je le poskrbeti za propustna tla, predvsem pa soncno in zavetno lego. Obcutljiv je na nenadne ohladive in obilico dezevja in pri takih spremembah reagira z odpadanjem plodov. lp lučka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. nov 2010 13:10

Je seveda velika razlika, ali ga imaš posajenega nekje pri Krškem ali v Gorjah, recimo. Najbrž ni dileme, da bo v Krškem uspeval, če bo le lega ugodna, v Gorjah pa najbrž ugodne lege sploh ni. Se je pač treba sprijazniti s tem, da je Slovenija sicer majhna, ampak, 1. maja sem že jedla prve zrele češnje ob cesti pod Krkavčami in videla cvetoče češnje v Ratečah, kar pač veliko pove o njeni raznolikosti.

rimljanka

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

5. nov 2010 13:04

Na Rodici ob cesti se eno kakijevo drevo prav lepo nasmiha. Poln lepih kakijev. Moji straši so ga imeli pred leti, dokler je ena gospa, ki jima je pomagala, pridno negovala, zaščitila pred mrazom, pomoje mu je še kakšno pesmico zapela. Po odhodu gospe, je drevo počasi preminilo. Imel pa je take temno oranžne plodove. Tako, da tudi v centru Slovenije uspeva kaki. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. nov 2010 16:49

Jaz imam posajenega malo iz Ljubljane- Ne smem povedat naglas, da ga ne bosta Ežoj in Jade prišla rabutat. Letos je bilo tretje leto. Lepo raste na sončni legi in letos je bilo na njem nekaj sadežev, ki pa so zaradi čudnega vremena to poletje odpadli. Se je pa isto zgodilo na Primorskem. Torej, kar korajžno. lp Vesna

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. nov 2010 17:31

Prav vi in moji sosedje vikendaši ste "krivi", da sem se odločila posaditi kaki. Včeraj sem šla v Krško vas in kupila dva kakija in eno asimino. Zdaj že rasteta in težko čakata pomladi. Medtem ko smo čakali na postrežbo, smo veselo klepetali. Ena gospa je povedala, da so ga posadili lani, letos pa so obrali že 16 plodov. Reca, peti bo treba. Jaz ne vem, kako naj to izvedem, ker pozimi ne zahajam veliko na svojo "farmo".

Na poti domov pa sem opazila na enem vrtu polno kakijev na drevesu. Gor pa ni bilo niti enega lista več. A kdo ve, zakaj?

naor

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

7. nov 2010 17:38

Pri kakiju vem, da je tako, da najprej odvrže listje, potem šele začnemo obirati plodove. Zakaj je tako,pa ne vem ? http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

7. nov 2010 18:03

Tudi pri na s v Prekmurju uspevajo kakiji. Mi smo ga posadili spomladi, upam da bo vredu prezimil. Vidim pa na nekaj vrtovih, da se smehljajo z vej in me ima, da bi jih šla nalo "krast". regica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti