Gojenje kakija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. sep 2011 13:07

Meni se ne ljubi vsega brat za nazaj, zanima me, če je res, če muce veliko kakajo po gredi, da tam pol zrastejo kakiji?

ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. sep 2011 13:17

ežoj je napisal/a:

Meni se ne ljubi vsega brat za nazaj, zanima me, če je res, če muce veliko kakajo po gredi, da tam pol zrastejo kakiji?



ežoj

 

Ne vem odogovora, bo treba počakati strokovnjake...

Živi s srcem, ne z glavo.

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

22. sep 2011 14:04

 Možno bi bilo, če si muce navadil, da so kaki jedle. Verjetno veš za enega kmeta, ki je pojamral, da je konja ravno navadil na smrekove storže, pa mu je crknil. Ne morš verjamet.

janko1

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. sep 2011 15:39

Bondi 007 je napisal/a:

Prvi plodovi kakija

Ve gdo mogoče gdaj kaki vanilija obrodi prve plodove? Posadila sem kaki 3 leta nazaj doma v Šempetru pri Gorici, rastlina lepo uspeva in raste in je velik že 2.5 metra samo plodovi manjkajo!!!!!! Kaj je narobe, pomagajte prosim. Sem pa prebrskala internet pa nisem zasledila nobene objave za mojo težavo.....

LP in hvala za pomoč



Bondi 007



Sporočilo je spremenil(a) Bondi 007 dne 22. 2011 09:36

 

Bondi, meni bodo prvič obrodili letos, torej 3 do 4 leta od saditve drevja. Lansko leto se je pojavil samo en plod, ki je odpadel. Tudi mene zanima kakšni bodo ti plodovi, jih pa ni veliko.

Ostale sorte kakije (mehki se jedo) obiram okoli 1. novembra, pred hudim mrazom in ko vidim, da so lepe barve. Manjši mraz jim ne škodi. Ta drevesa obilno obrodijo. Lansko leto sta 2 drevesi (10 let stari) obrodili 6 velikih gajbic plodov.

Migla

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. sep 2011 15:40

Migla je napisal/a:

Bondi 007 je napisal/a:

Prvi plodovi kakija

Ve gdo mogoče gdaj kaki vanilija obrodi prve plodove? Posadila sem kaki 3 leta nazaj doma v Šempetru pri Gorici, rastlina lepo uspeva in raste in je velik že 2.5 metra samo plodovi manjkajo!!!!!! Kaj je narobe, pomagajte prosim. Sem pa prebrskala internet pa nisem zasledila nobene objave za mojo težavo.....

LP in hvala za pomoč



Bondi 007



Sporočilo je spremenil(a) Bondi 007 dne 22. 2011 09:36

 

Bondi, meni bodo prvič obrodili letos, torej 3 do 4 leta od saditve drevja. Lansko leto se je pojavil samo en plod, ki je odpadel. Tudi mene zanima kakšni bodo ti plodovi, jih pa ni veliko.

Ostale sorte kakije (mehki se jedo) obiram okoli 1. novembra, pred hudim mrazom in ko vidim, da so lepe barve. Manjši mraz jim ne škodi. Ta drevesa obilno obrodijo. Lansko leto sta 2 drevesi (10 let stari) obrodili 6 velikih gajbic plodov. Kakiji rastejo v notranjosti Slovenije.

Migla



Bondi 007  

član od: 22.9.2011

sporočila: 8

22. sep 2011 17:16

Migla, hvala za tole informacijo, vem da je nekako normalno da se rastlina razvije, zraste in potem obrodi pa vendar nisem vedla koliko časa kaki potrebuje. Upam da drugo leto zagledam kak kaki na drevesu seveda pa tudi tebi želim veliko gajbic tega sadeža.

Bondi :)

Bondi 007

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. sep 2011 17:28

mene pa zanima, če je vanilija kaki samoprašna sorta.

rimljanka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. sep 2011 18:02

Rimljanka, jaz nič ne naredim, torej je samoprašna sorta. Ali ne? Samo okopljem rastlino okoli stebla. Seveda velika drevesa spomladi obrežemo. Samo to delo imam z rastlino.

Letos bom prvič pobirala kakije na štirih drevesih. Mislim, da so različne sorte, od vanilije do.... v glavnem se trdi sadeži jedo.

Poročam novembra.

 

Migla

 

Migla

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. sep 2011 18:35

Migla je napisal/a:

Rimljanka, jaz nič ne naredim, torej je samoprašna sorta. Ali ne? Letos bom prvič pobirala kakije na štirih drevesih. Mislim, da so različne sorte, od vanilije do..

Saj ravno zato sem vprašala. Ni nujno, da je vanilija kaki samoprašen, ker imaš še 4 drevesa druge sorte, je možno, da se opraši z njihovim cvetnim prahom. Pogosto je pri različnem sadju tako, da ena sorta zahteva opraševanje s cvetnim prahom druge sorte. Če torej to drži za vanilija kaki, potem je lahko to vzrok, da Bondi 007 nima plodov na svojem kakiju. Ni sicer jasno, če je cvetel ali ne.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti