Gojenje kakija

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. nov 2010 22:40

A si predstavljaš sebe prihodnje leto, da zjutraj najdeš obrano drevo? Ker so nekoga zasrbeli prsti!

Kroki, pa hvala, vidim, da se bom morala še kar kaj naučiti.

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. nov 2010 22:47

Ne reče se krast, reče se rabutat!!!

lp

cervus

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. nov 2010 22:53

Krast ali rabutat, mene bi zadela kap, če nebi bilo sadežev. lp Vesna

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

8. nov 2010 6:56

Ko bi ti samo rabutali, ti še veje polomijo. breskva

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

8. nov 2010 7:35

Na dveh drevesih sem imela kakijev za 6 velikih gajb. Sem jih že obrala. Veje so zelo krhke in se rade lomijo, zato pazite pri obiranju. Migla

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. nov 2010 8:13

No tudi pri nas imamo imamo letos veliko kakija in bi ga z veseljem senkala kateri, pa sem predalec. Me pa osebno zelo jezijo "krscene srake", pa naj kradejo, rabutajo ali samo vzamejo, kjer je in dajo, kjer ni. Nobeden ne odrece kakega sadeza, ce jih ima sam dovolj, le vprasati je treba. Se bolj me pa spravijo ob zivce komentarji kot so: lahko tebi, ti imas, jaz pa moram vse kupiti... Ko pa plevemo na vrtu, obrezujemo, skropimo, kupujemo draga semena in sadike, itd.itd, teh sirot, ki morajo vse kupit, zacuda ni od nikoder. Tudi pri tapravih kmetih ne vidim veliko "mestnih" pomocnikov. Pa bi jim verjetno prisli se kako prav in bi jim v zahvalo prav gotovo senkali kako gajbo jabolk, krompirja in se cesa.Pa saj ni krize, a ne? Jaz tudi nimam pobarvanih nohtov( prvic, ker mi niso vsec in drugic, ker ne sodijo k zelenjavnemu vrtu pa se cem), pa si nikoli ne dovolim komentarja, jaz sem pa"boga revca"ker... nimam "negovanih" rok... Saj vem, da se hecate z rabutanjem, ampak brezobzirnost in razmisljanje: pa kaj, saj imajo itak prevec, postaja vse prevec del nasega vsakdana. Nic ne pade samo z neba, se je le treba malo potruditi. P.s. Letos so mi pokradli tudi veje panesplje, tise in se cesa. Srak nic koliko, na tej in na oni strani Alp. Ja, roze so drage, pa prvi november je bil.... Malo sem zasmetila- naj mi bo oprosceno. lp lučka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. nov 2010 9:39

Eh, bom jaz smetila še naprej: Tisto o rabutanju je bilo mišljeno z dobro mero sarkazma sli pa cinizma, kakor hočete - sem se zadnjič (no, že kar lep čas nazaj, ko so pač slive zorele) jezila, ker so mulci splezali na češpljo, ki stoji ob cesti, enemu se je veja zlomila in se je hudo (na žalost) udaril, ker je pač čmoknil dol. Polomljenega ni imel nič, ampak njegova mama  mi je ob prvi priliki potožila, kako je ubog, ker je ves plav in ga tako močno boli in da so šli k zdravniku, pa, na srečo, ni nič polomljeno. In ko sem si jaz (kaka nesramnost) dovolila reči, da je to -pa naj se sliši še tako kruto - kazen za krajo, me je lepo poučila, da niso kradli - kje neki, samo rabutali so.

Kakor je rekla lučka 52 - prosijo naj, pa bodo dobili.

lp

P.s. da ne bom popolnoma posmetila - letos sem prvič v življenju utrgala kaki z veje - se mi je tako nobl zdelo  (pa nisem rabutala - z dovoljenjem lastnice je to bilo ).

cervus

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

8. nov 2010 10:56

Mene pa zanima, na kakšno lego naj bi ga dala. Malčica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. nov 2010 11:52

Malčica, na sončno lego, vem iz prve roke!

Kar se pa rabutanja tiče, imam pa jaz tudi raje, da pride in mi reče, če lahko, pa hajde, izvoli. Letos je bilo ogromno jabolk, pa sem jih pošenkala sorodnikom in sosedom, pa še jih bodo dobili. Orehi so dobili noge in sem bila kar pošteno jezna, ker sem to občutila kot izdajo tistih, ki jih imam rada. Sicer ne morem pokazati s prstom, češ ti si jih pobral. Vem pa, da ponje niso prišli iz sosednje vasi. Tudi vinogradniško breskev so obrali do zadnje, ker pač nisem vedno tam. Tega je preveč. Pa če bi to storili res tisti, ki nič nimajo, bi še rekla, bog jim požegnaj. Pa dobro vem, da so to tiste srake iz zgornjega posta.

No, jeza se mi je že polegla. Sosedovo je bilo vedno slajše, kaj moremo. Srečo je treba deliti, pravijo na Loteriji Slovenija.

 

naor

Bondi 007  

član od: 22.9.2011

sporočila: 8

22. sep 2011 9:34

Prvi plodovi kakija

Ve gdo mogoče gdaj kaki vanilija obrodi prve plodove? Posadila sem kaki 3 leta nazaj doma v Šempetru pri Gorici, rastlina lepo uspeva in raste in je velik že 2.5 metra samo plodovi manjkajo!!!!!! Kaj je narobe, pomagajte prosim. Sem pa prebrskala internet pa nisem zasledila nobene objave za mojo težavo.....

LP in hvala za pomoč



Bondi 007

Sporočilo je spremenil(a) Bondi 007 dne 22. 2011 09:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti