Dodatek pizza

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. nov 2010 7:58

tulka je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:
Jaz bi ga isto zaračunal, kot tudi vodo in vse podobne preserancije

eee... zakaj je voda preserancija?

tulka

Voda, kot voda iz pipe, ker bi jo ljudje pili le zato, da je ne bi bilo potrebno plačat. Ponavadi tudi flaširana ni v redu. Pa notri še limonco, pa slamico, pa to 3x med obedom, naroči  pa pet bejb dve pici na pol, pa še to margeriti, sedijo tam tri ure.  Porcija je porcija, pijača je pijača, dobiš jo postreženo, izbereš si jo iz menija in jo plačaš po ceniku. Če pa ne pa pojdi v kak diskont, tam imaš litr pa pol soka za 25 centov, pa boš prišparal.

Pa da se vrnem na temo, tja kamor jaz zahajam je tudi litrška voda iz pipe redno na mizi, kar ni za nobeno pizzerijo ali gostilno problem, seveda ob naročenem kvartu vinu zraven jedi. Ista zgodba velja tudi za ketchup.

Jaz se kar redno postavljam na stran gostincev, tale stranka ima vedno prav, je prešla vse meje zdravega razuma. Imam pa preveč slabih izkušenj da bi bile slučaj.

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

3. nov 2010 9:06

zzak1977 je napisal/a:
Jaz se kar redno postavljam na stran gostincev, tale stranka ima vedno prav, je prešla vse meje zdravega razuma. Imam pa preveč slabih izkušenj da bi bile slučaj.

Jaz pa ravno obratno. Pa ne zaradi tako banalnih stvari kot je zaračunavanje kečapa ampak zaradi tega, ker je pri nas praktično že vsak drugi gostinec in temu primerno je kvaliteta postrežbe, odnos do stranke in nenazadnje kvaliteta same hrane prepogosto tako slaba, da je res večkrat veliko boljša in cenejša odločitev kupiti kosilo v diskontu. Pa da ne bom zvenela kot nekdo, ki namenoma pride nekam jest, da išče iglo v senu - vedno z veseljem na licu mesta pohvalim dobrega kuharja in dobro postrežbo, kjer sem je deležna. Nekako pa razumem tudi tiste, ki naročijo vodo iz pipe. Jaz na primer tudi rajši naročim vodo iz pipe, če vem, da bi pri naročilu kave dobila nek mali mehurčkasti pljunek za četrt skodelice, ki ni ničemur podoben in zanj plačala 2€ ali pri naročilu zelenega čaja dobila v vodi plavajočo zanikrno Mercator vrečkico. Pa še v isti sapi 'a dam še mlek zravn?'... Rakuncek Sporočilo je spremenil(a) Rakuncek dne 03.nov 2010 09:08

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. nov 2010 9:13

Tudi razumem, ampak sam to rešim na ta način,  da izbiram preverjene gostinske obrate in upoštevam priporočila ljudi katerih okus poznam. Ostalo pa ignoriram, če pa že naletim sem ter tja, me pa enostavno tja ni več videt.

Sam sem pripravljen plačat tudi veliko več kot 2€ za mali pljunek res dobre espresso kave  če je ta dobra, če jo je veliko, pa zraven mleko in smetana, čokoladne mrvice, piškot, bonbon in na koncu še cena 1,20€, me sploh ne zanima. Imamo pač različne interese.

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

3. nov 2010 9:44

zzak1977 je napisal/a:

Tudi razumem, ampak sam to rešim na ta način,  da izbiram preverjene gostinske obrate in upoštevam priporočila ljudi katerih okus poznam. Ostalo pa ignoriram, če pa že naletim sem ter tja, me pa enostavno tja ni več videt.

Saj jaz tudi, ampak se je že dostikrat zgodilo, da je kdo nekaj pohvalil pa se je v druge izkazalo za popolno razočaranje. Ali pa da je bila neka gostilna v časopisu obupno slabo ocenjena, ti si pa ven prišel noro zadovoljen. :) Rakuncek

kalika  

član od: 3.2.2010

sporočila: 51

3. nov 2010 9:52

Da ne bo pomote, še enkrat - rada plačam ketchup, če ti ga prinesejo kot dodatek v posodici, ne pa za eno malo vrečko (pol žlice) 0,90 centov.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. nov 2010 10:07

@multivitamin; ali nisi dobro prebral, ali razumel, ali pa sem res slabo napisal.

Nikjer nisem zapisal da so te pizzerie samorenomirane, renome so dobile ravno z razlogi ki si jih ti naštel, in v pizzerijo v katero jaz hodim se ponavadi čaka na mizo, na žalost pa tja posledično zahaja tudi klientela katero si ti omenil. Ampak, človeku ki je 0,90€ preveč za vrečko ketchupa bi se najbrž pritoževal tudi nad cenami v tej pizzeriji. Eno z drugim, še nisem bil v gostilni ki bi nudila vse to in bila cenovno zelo ugodna.

 

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 03.nov 2010 10:16

neznan uporabnik

3. nov 2010 10:26

Sploh ne razumem, zakaj so potrebni dodatki?

Ponudba je, kakršna je, na jedilnem listu ti lepo piše, s čim je obložena posamezna pica, naročiš tisto, ki je po tvojem okusu in to je to.

Če si frajer, lahko s sabo prineseš dodatke in si jih streseš gor. Evo, jaz bi točno tako naredila (veste, meni je zdravnik predpisal dvojno dozo specialne omega 10 omake - itak nihče pojma ne bi imel kaj to je )

 

Tisti krožniki z ostanki pice, čez in čez politi  z zastonj kečapom, meni niso glih apetitlih.

Res pa je, da obstaja precej ljudi, ki so zasvojeni s kečapom. Naše sem tega odvadila, ko sem jim za kosilo postregla s kečapom in kruhom. Ker je čisto brez veze karkoli ustvarjat, če mi poliješ na hrano pol flaše kečapa ali pa tubo majoneze. Pol jej kečap ali pa majonezo, jaz grem pa mal na sprehod. Pa še posode ni treba pomivat.

Dobr, no, ni bilo ravno točno tako

japaja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. nov 2010 10:31

Se strinjam s tabo, če bi bil jaz kuhar, bi bil užaljen da moj izdelek nekdo polije s ketchupom, ga uvrščam v skupino z vegeto.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. nov 2010 19:58

No ja, nisem celjanka, ampak ta lokal poznam in osebje v njem je bolj kot ne arogantno do svojih gostov. Pizza v tem lokalu pa tudi ni nekaj,kar bi si zaželela. Enkrat in nikoli več. Pa ne zaradi plačljivih dodatkov ampak zaradi odnosa do gostov. Rada plačam če vem, kaj plačam. Vsaka šola nekaj stane. lp Vesna

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

4. nov 2010 8:59

V obeh naših lokalnih picerijah se dobi ob hrani ena košara z vsemi dodatki.

Notri je sol, poper, origano, tabasco,tri vrste različnih olivnih olj (feferoni, zelišča, česen) in tudi ketchup. Pa zobotrebci so notri in mogoče še kaj, pa se trenutno ne spomnim. Nič se ne zaračuna, vsak vzame kar hoče.

Mislim, da ketchup ne spada v kategorijo oliv, pršuta, gob, jajc in ostalih stvari, ki se jih doplača, če hočeš ekstra naloženo pico. Mene bi motilo, če bi mi za tri vrečke ketchupa zaračunali 2,70 evra brez da bi mi pred mojim naročilom povedali, da je za doplačilo.

Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti