Piščanec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. nov 2010 12:56

SSKJ:

nafrfúliti se -im se dov.) ekspr. opazno, pozornost vzbujajoče se obleči, počesati: vsa se je nafrfulila in našemila nafrfúljen -a -o: nafrfuljeni lasje; bil je ves nafrfuljen

No, tolk, da ne boste iskali ( tako kot jaz ).

ežoj

neznan uporabnik

1. nov 2010 13:49

Hvala Ežojči, nisem hotela direkt povedat,. da je moj pohan pšanc opazen in pozornost vzbujajoč (pol pa tut če ni tolk dober ker itak najprej z očmi jemo KVAK)

Bi morda tudi ti malo nafrfuljil kakšno ribo? (ja, sej vem, da se tiste, ki do tebe pridejo, same nafrfuljijo)

 

 

japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. nov 2010 13:51

Hvala, proxima!

P.s. japaja, posluš, no, pol bi pa ti slikco svojega nafrfuljenega pšanca lohk sem gor prpopala, no - oz. v "Kaj danes za kosilo"!!

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 01.nov 2010 13:53

neznan uporabnik

1. nov 2010 14:01

Elaphus, bi ja, z veseljem. Ko najdem vse pripomočke (mi je sestrična pomagala pri generalni in moram nekaj škatel razsutega tovora prečekirat - in to že ene dva meseca, ker vedno kaj vmes pride (hvalabogu da pride KVAK))

japaja

arima  

član od: 11.5.2010

sporočila: 147

1. nov 2010 17:03

Pravijo, da ni dobro, če se v olivnem olju cvre zaradi visoke temparature Zato jaz vedno vzamem olje za cvrtje.Ravno danes sem pohala bedra ,bile so malo večje in sem jih pekla na vsaki strani po 15minut in so bile ravno prvšnje arima

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

1. nov 2010 17:20

Mmmm, paniran piščanec. 

V jajca dam žlico-dve olja in dobro stepen, v drobtine pa dam več kot polovico sezama ali parmezana, nama je najboljši piščanec paniran v koruznih kosmičih.

Ko so kosi piščanca panirani, dam jih na papirnat servijet, nikoli pa ne pokrivam s pokrovko, ker se meso navlaži in skorjica ni hrustljava.

 

Pozdravček!

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. nov 2010 8:32

Ežoj, kaj pa si se tako nafrfulil, a?  Poleg japaja, ti je všeč tudi tale beseda, se mi zdi! 

 

naor

neznan uporabnik

2. nov 2010 11:22

Dragička, upam, da pri vas ne jeste surovega piščanca?

Kajti paniranje pomeni priprava mesa za cvrenje.

 

Ja, ja, sej vem, da si dobra kuharica

japaja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

2. nov 2010 11:40

A-zo! 

To se pravi, paniranega piščanca sem spohala. 

 

Pozdravček!

neznan uporabnik

2. nov 2010 11:45

Zo, zo!

No, lahko si ga tudi ocvrla

 

He he...pri nas sicer najrajši jemo pohane piške (mi je ostalo še od takrat, ko so mi rekli: "Kaj misliš, da ti bojo pohane piške kar same priletele?! Delat bo treba, punca, delat!" KVAK)

 

No, Dragička, pa brez zamere, kajne? Smo tudi pomfrit obdelali a je meni še vedno pomfri bolj domač. Važno je, da vemo, kako je prav, potem pa ko voli nek izvoli...

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti