Jabolčni štrudelj - pomoč

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

18. nov 2012 17:50

Edini problem je, če fila premoči testo, medtem, ko čaka na začetek peke.

Če imaš sočen jabolčni nadev, potem bi jaz nadevala le polovico ( max 2/3 ) testa, da bi pri zvijanju ostalo več testa za zunanje ovoje, da je torej zavitek od zunaj večkrat zavit. Bi pa tisti del bolj z maslom namazala.

lartep

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

18. nov 2012 17:51

Jaz ga naredim zjutraj in ga dam ponavadi pečt, ko se usedemo k kosilu in

je čisto ok. Ga pa delam iz kupljenega testa.

Tudi iz domačega ne bi smel bit problem, je pa odvisno od sočnosti jabolk, ker če so zelo sočno rada

steče tekočina ven tisti čas ko stoji. Jaz jih ponavadi malenkost otisnem, eni pa potresejo z drobtinami pa je tudi vredu.

irena66

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

18. nov 2012 18:04

Vanja, kaj pa če bi zavitek pripravila kak dan prej in ga surovega shranila v  zamrzovalno skrinjo? Na dan D pa z njim v pečico in po mojih izkušnjah bo tak, kot bi bil pripravljen tisti dan.

Jaz občasno to naredim, saj pripravim preveč vlečenega testa in mi ga je škoda zavreči.

Noemi

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. nov 2012 19:41

Vanja, jaz bi štrudelj kar zjutraj spekla, še vedno bo svež, če ga pojeste pozno popoldne. Jabolk nikoli ne ožemam, ko jih naribaš itak ostane odvečna tekočina na dnu posode, to seveda odliješ v kozarec in spiješ. Sicer pa da štrudlju okus sočnost jabolk. Sama uporabljam raje bolj kislo sorto.

Šele, ko je štrudelj nekaj časa iz pečice, se okusi lepo poštimajo in pridejo do izraza, tak je najboljši. Lahko pa ga pred serviranjem postaviš za kakšno minutko v mikrovalovko, če želiš postreči toplega. Sicer pa sem prepričana, da bodo gostje tudi nad ohlajenim navdušeni.

zeta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

18. nov 2012 20:03

V četrtek sem delala dva pekača jabolčnega štrudla (po štiri štruce). Sem ga že pokrila s folijo, da bo šel zgodaj zjutraj v pečico, ampak sem se premislila in ga dala pozno zvečer v pečico. Bala sem se, da bo preveč topel, ker topel se ne reže lepo in se bi moral jesti z žličko. Pečenega sem pokrila samo s kuhinjsko krpo in pustila na sobni temperaturi, z željo da ostane čim bolj hrustljav. Tak je tudi bil. Zjutraj sem posula s sladkorjem v prahu in ga dostavila "na lice mesta".

Skratka, Vanja, svetujem ti, da štrudl spečeš zvečer ali pa zgodaj zjutraj. Vsaj 5-6 ur pred dogodkom.

 

Pozdravček!

asimina  

član od: 7.1.2012

sporočila: 41

18. nov 2012 20:36

Spominjam se,ko je moja mama mesila kruh in je vzela malo testa stran.Po vzhajanju je ta mali hlebček razvaljala,ga namazala s sladko domačo skuto in potrosila z naribanimi jabolkami.Še enkrat je malo vzhajalo in je dala peč.To je bila navadna potička,nam otrokom zelo dobra.Za kosilo enolončnica in taka hitra potica,zelo dobro.Meso ni bilo vsak dan,je bilo pa druge doma pridelane hrane dovolj.Lačni nismo bili.

Lep pozdrav

asimina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. nov 2012 22:08

Hvala punce! MIslim, da ga bom spekla tik preden bo šel puran v pečico. Joj, kako mi parkrat na leto manjka pečica št.2. .

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. nov 2012 9:30

Tvoji gostje ti bodo morali v vsakem primeru hvaležni, da bodo za Dan zahvalnosti dobili jabolčni zavitek, tudi če ne bo čisto topel (btw, meni je ohlajen boljši).

 

Ob tem se vedno spomnim velikih oči mojih znancev iz Latinske Amerike, ki jim jabolčni zavitek predstavlja nekaj "pristno evropskega" in zato nedosegljivo nobl. V tem kontekstu mi je najbolj zabavna tista, ko v Venezueli ne moreš vedno dobiti jabolk in potem jabolka za zavitek zamenjujejo z "manj vrednim" mangom

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti