Študentski boni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jul 2007 15:05

Novo Meni je šlo kot študentki najbolj na živce, ko so mi težili, da je v moji skledi solate za 3 pereščke preveč solate in so potem v Maxiju dali zraven sliko, kako velika sme zgledati skleda male solate iz solatnega bara. Drugače sem pa jaz pred 10imi leti najraje jedla Pod lipo, Pri lovcu in pa menza v Rožni je bila takrat ravno prenovljena. Pa tudi Ljudska kuhinja mi je bila všeč.

Drugače pa se s strinjam, Stadra je meni še danes dobra, takrat je imele drugačno ime. V Emonsko klet pa tudi še zavijem, imajo kar veliko izbiro menijev in se vedno kaj najde tudi za moj bolj izbirčen želodec. 

Loni Makaroni

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. sep 2008 15:45

Ojla, obujam temo in v imenu svojega sina sprašujem, kje se solidno je za študentske bone v štajerski prestolnici - ljudje moji, kolk je to hitro prišlo

rrr

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

16. sep 2008 16:05

V Mariboru je za študente res lepo poskrbljeno, sploh ker so študentski boni veliko cenejši kot v Ljubljani. Je pa res, da če imaš lastni prevoz, lažje prideš do res okusnih kosil, saj je hočemo ali nočemo, še vedno tako, da v restavracijah, kjer se prehranjujejo predvsem študentje, dobimo študentske porcije ali povedano z drugimi besedami, ker je za študente vse dobro, jim dajmo v juho pomije od včeraj, za glavno jed pire krompir iz vrečke in piščančje cordon-blue (upam da sem prav napisala). Meni osebno je zelo dobro v restavraciji Idila, to je pod pohorjem in tudi v Bowling centru Strike je zeeelo okusno, je pa za to potreben prevoz, zato tu ni veliko študentov... Pice so zelo dobre v Belagio piceriji, pa mehiški Takos za kdaj pa kdaj tudi paše. Odsvetujem vse kitajske restavracije (eno so tako zaprli, saj so imeli eno krpo v kuhinji, s katero so brisali krožnike, pulte in po tleh), Akademija (FERI) je tudi kar na nivoju, vedno pa je dobro imeti na zalogi kako Trač dostavo, ko ti v hudem nalivu (dežja ali vode v grlo pred izpitom) ne uspe prideti na drugi konec mesta do dobrega kosila. Tudi La storia je v redu...pa Čevapčiči, tu pri glavnem trgu so fini,pa morda še Rotovž... potem pa se za moj okus počasi konča. V Bobra smo hodili v prvem letniku, na hamburgerje, pač je bil najcenejši bon ( 50SIT), sedaj pa nas je malo minilo. Čeprav, najraje jem doma, ko sama skuham za 2 in pojema mirno kosilo, čeprav je to taaako zelo dražje...škoda, da nimamo bonov za kake zrezke, pa pest zelenjave, mleko in kruh... :) ah lahko smo veseli da imamo tako kot je. ribaracarak-moja mami je tut tako rekla kot ti, kako je hitro prišlo, pa je prazna hiša :) nitta

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

16. sep 2008 16:09

Meni je bilo najbolj všeč tule: Tacos - mehiška hrana, v mestu in v europarku Ricco Torres - mehiška hrana Orient - balkanska hrana La storia Trattoria - kosila, v Astorii Samsara Verdi Tu je še link vseh restavracija in cene bonov: http://www.soum.si/za_studente/prehrana/students saša

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

16. sep 2008 16:38

Hm, ne vem koliko ste obveščeni ampak Akademijam - vključno z Želvo je odklenkalo. Ne vem, ali bodo že takoj v novem študijskem letu v istih prostorih na bone ponujali študentom hrano drugi lastniki. Bomo videli. Drugače pa predlagam, da si bruci na začetku ne kupujejo bonov preveč na zalogo in naj hodijo na različne lokacije, da si bodo kaj hitro napravili ožji izbor dokaj solidnih restavracij oz. menz. Pa pazite pri prodaji bonov: tam so punce precej (zelo) sitne in "frišni" študenti morajo poleg indeksa podpisati še neko izjavo, izredni pa prinesti še en kup potrdil, da o čakalnih vrstah ne govorim. Splača se počakati kak teden, da se prvi naval poleže in kupovati bone nekje po 14. uri ali pa v petek. Sicer pa na prvi pogled je ponudba sijajna, a boste videle drage mame kako radi bodo vaši študentje za vikend pojedli nekaj domačega. Ker ko prvo navdušenje mine imaš vrh glave pic, poharije, razkuhanih testenin in hrane od včeraj... Pajama Sporočilo je spremenil(a) Pajama dne 16. sep 2008 16:39:18

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

16. sep 2008 17:00

Tako kot so že rekle: Takos, Strike, La Storia Tratoria, Orient ... pač naj gredo poskusit. Ne vem pa zakaj kitajske ne bi bile vredu. Chang xing in Zlata srna sta čisto OK. Razen Tangao - ta pa je res slaba! Marna http://marna.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti