Bela čokoladna krema

junior  

član od: 5.11.2005

sporočila: 31

tema odprta - 26. okt 2010 20:47 | ogledi: 39.153 | odgovori: 15

Zdravo,

delal sem kremo iz bele čokolade. Uporabil sem 150 ml sladke smetane in 100 g bele čokolade. Sladko smetano se rahlo segrel in v njej stopil belo čokolado, kremo sem pustil da se ohladi, ter jo nato čez 4 ure stepel z električnim mešalcem ter postavil v hladilnik. Krema je odlična, vendar pa ni dovolj trda. Kaj bi moral zmanjšati razmerje med sladko smetano in čokolado - 1:1 ali celo več čokolade kot smetane, da bi bila krema bolj kompaktna?

mimogred....velikokrat sem opazil da v stopljeno jedilno čokolado vmešajo rumenjak in nato še stepeno sladko smetano, da pride masa bolj kremasta. Kaj bi se zgodilo če bi belo maso vmešal rumenjak in nato še sladko smetano? Bi krema spremenila barvo? Okus? Imate kakšne izušnje s tem?

hvala

junior

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

26. okt 2010 21:30

Kaj pa, za v prihodnje sicer, uporaba kremfixa oz. podobnih utrjevalcev smetane? Seveda jih je treba dat v tekočo smetano pa potem stepsti, tako da tokrat to ravno ne gre. Viva Meier

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. okt 2010 21:56

Kakšno smetano si pa uporabil?. Mogoče bi bila bolj kompaktna, če bi uporabil rastlinsko smetano. Jaz jo za torte uporabim vedno v razmerju 1:1, smetana iz kr. mleka:rastlinska smetana.

katjushka

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

26. okt 2010 22:20

Jaz bi jo probala strdit z želatino fix. beva

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

26. okt 2010 22:29

Več čokolade bi moral dati. Razmerje čokolade in smetane ni enako pri beli in temni čokoladi, bele je treba dati več. Bele sama dam kar približno v razmerju 1 : 1.

Nena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. okt 2010 7:40

Loni je napisal/a:
Svetla krema za rolade in torte250 g bele čokolade,4 listi želatine,1 žlica pomarančnega soka,1 jajce in 1 rumenjak,0,5 l sladke smetaneČokolado nalomimo na koščke, damo v skledo, skledo pa postavimo nad kozico zvročo vodo. Segrevamo, da se čokolada razpusti. Želatino namočimo v mrzli vodi,da nabrekne. V kotličku nad soparo kremasto stepemo 1 jajce, 1 rumenjak inpomarančni sok. Iztisnemo želatino in jo razpustimo v tej kremni zmesi. Dodamočokolado in razmešamo, da dobimo gladko kremo. Kotliček odstavimo na hladno. Ko se začne krema strjevati, stepemo sladko smetano in jo primešamo kremi.

 

Jaz še vedno prakticiram tale muštr iz ene izmed Lis.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. okt 2010 10:10

[citat=--junior--]. Krema je odlična, vendar pa ni dovolj trda. Kaj bi moral zmanjšati razmerje med sladko smetano in čokolado - 1:1 ali celo več čokolade kot smetane, da bi bila krema bolj kompaktna? [citat=--junior--]

Točno tako, več čokolade, pa bo bolj kompaktno. Oziroma, če ne bo, si malo pomagaj s kremfiksom.

[citat=--junior--]mimogred....velikokrat sem opazil da v stopljeno jedilno čokolado vmešajo rumenjak in nato še stepeno sladko smetano, da pride masa bolj kremasta. Kaj bi se zgodilo če bi belo maso vmešal rumenjak in nato še sladko smetano? Bi krema spremenila barvo? Okus? Imate kakšne izušnje s tem?hvala junior[/citat]

 

V tem primeru je masa bolj kompaktna (vendar ne trda) in bolj temna. Jaz delam z rumenjaki v primeru, da mešam čokolado v prahu ali tenkih lističih (ta verzija je dejansko višji cenovni razred), če hočem narediti zelo temno čokoladno kremo z zelo izrazitim okusom čokolade. Fazon je v tem, da je treba pri takih stvareh ustvariti zelo temno verzijo in smetana zadeve po naravi stvari posvetli in se pač poskuša narediti vse, da je krema čim manj svetla.

Vendelina jr.

junior  

član od: 5.11.2005

sporočila: 31

27. okt 2010 10:42

Hvala za nasvete / ideje...ko bom naslednjič delal bom povečal količino bele čokolade junior

Kulinaričarka  

član od: 4.10.2012

sporočila: 29

8. okt 2012 21:05

Pozdravljeni!

Ali je kdo izmed vas že probal belo čokolado stopiti v sladki smetani, ohladiti, jo stepsti ter ji dodati mascarpone? Je krema uspela? Kakšen je okus?

LP

Kulinaričarka

Kulinaričarka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

8. okt 2012 21:15

Meni je to najboljša krema!!! In hitro narejena. Okus je odličen. 

 

lp, pinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti