Jagnjetina

Kresk  

član od: 29.8.2010

sporočila: 1

tema odprta - 25. okt 2010 10:28 | ogledi: 7.439 | odgovori: 7

Iščem recepte za pripravo jagnjetine. Hkrati pa vsem, ki želijo pripravljati jagnjetino in je nimajo kje za dobiti, vam jo lahko priskrbim.

Kresk

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. okt 2010 10:59

Kresk, dobrodošla na kulinariko, ni ti bilo treba dva meseca nabirat korajžo, da se oglasiš( ).

Glede jagnjetine, razen pečenke je lahko podušiš in skuhaš jed od blitve ali špinače ( sedaj se mi ne ljubi brskat po internetu, poišči pod " jagnječja kapama ". Posebej če je starejša in mal bolj mastna, se odlično poda enolončnici od zelje ( sladkega, ne kisanega ). Moj najljubši recept ( izvedljiv tudi z drugim vrstami mesa ) je napisan tukaj:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1874

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. okt 2010 11:15

http://www.kulinarika.net/recepti/9647/mesne-jedi/jagnj

Morda kaj takšnega.

 

Če pripravljam jagnječje stegno, ga na več mestih zarežem, v žepke pa nadevam mešanico sesekljanega česna, rožmarina in olivnega olja. Z mešanico premažem tudi cel kos mesa, malo tudi solim in popram, zavijem v folijo in pustim nekaj ur ali čez noč.

 

Preden dam meso peči, ga prelijem z vročo maščobo. Med peko dolijem malo blega vina in potem zalivam meso s sokom, ki nastane pri pečenju (na dno pekača pa dam različno zelenjavo).

 

Mamamia

 

 

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. okt 2010 11:48

Jaz jo pripravim podobno kot mamamia, enostavno mi je najboljši način, kupim ponavadi kotlete ki jih spečem v kosu. Ena najboljših kombinacij za moj okus, jagnjetina, rožmarin, česen in domače olivno olje. Jaz dam poleg sicer česen v strokih in ponavadi ne zalijem z vinom, ker iščem najbolj enostaven in izvoren okus jagenjčka.

Za prilogo mlad cel krompirček pečen na ponvici.

Druga varianta je pa čorba v stilu bosanskega lonca. v osnovi zelje v kosih, korenček, krompir in jagnjetina, en mali paradižnik, malce sladke paprike, poper, sol, lovor. Včasih 2/3 jagnjetine zamenjata svinina in govedina.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. okt 2010 12:38

Odlična je tudi pod peko, s krompirjem.

Ali pa iranske variante, kot zloženec z različno zelenjavo, sploh z jajčevci.

Kresk, če te zanima, povej, pa ti pošljem kak recept. Mamamia

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. okt 2010 12:43

1. Kotlete delam kot zzak, ampak po večini posamezne, pazim da so medium well pečeni.

2. Stegno, ki mu že mesarji odstranijo kost pa posolim, popopram, premažem z zenfom (thommy, da ne bo pomote  ) in z vsaj pol glave česna (bi rekla prej več) in potresem rožmarinom (najpogosteje svež, ampak tudi suh je OK).Potem pečem na 170 kakšni dve uri, da je meso pečeno skoz in skoz, ker ne maramo, da je meso še malo rdeče. Pri tem je (spet ) nepogrešljiv termometer za meso. (tal e zadevica je odlična s štruklji )

3. Spodnji del noge s kostjo vred pa naredim po receptu za Osso bucco.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 25.okt 2010 12:44

Kresk  

član od: 29.8.2010

sporočila: 1

3. nov 2010 10:50

vsem hvala za nasvete in odgovore. V tem obdobju bomo imeli ravno novo rundo jagenjčkov, pa bomo poizkusili nove recepte. Še enkrat, če kdo potrebuje jagnjetino, naj mi sporoči. Kresk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti