Pečenka

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 24. okt 2010 13:06 | ogledi: 10.270 | odgovori: 5

Zanima me kako speči sočno pečenko? V čem je point, da je dober kos mesa ali da je v poci?

Ko jo spečem je dobra, sočna pa ni?

beki

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

24. okt 2010 13:50

Sama se ravno ne udejstvujem kej preveč v teh vodah, kar sem pa pobrala od mame je, da večino "večjih" kosov mesa peče v tistih vrečkah za pečenje. Bi rekla, da kupi precej dobre kose mesa (izkušnje delajo svoje), potem pa kolikor se spomnim nasoli in začini in direkt v vrečko brez nekega daljšega stanja v poci. Včasih pač prisilno zadeva odstoji kako uro, če se v pečici predhodno dogaja kaj drugega. In moram reči, da speče kar dobro pečenko. Če pa malo potegnem iz pečenja drugega mesa, morda pečenko predolgo pečeš in se izsuši? Tajming je važen tako na dol (da je zadeva še surova) kot na gor (da se predolgo peče). Mal eksperimentiraj-različni kosi mesa, pa malo zmanjšaj čas pečenja, pa poskusi vrečke itd. Enkrat bo že ratalo ;) Viva Meier

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

24. okt 2010 14:05

Po pečenju je pečenko treba pustiti malo počivati ( tako pribl. 20 min) preden se razreže, da se sokovi umirijo, sicer iztečejo iz mesa, posledica pa je ravno tvoj problem - meso je suho. Dobro je tudi, da pečenko na hitro popečeš na maščobi, preden jo daš v pečico. Tudi tako preprečiš, da bi se izsušila med pečenjem. Pa dober tek, ni je čez dobre pečenke, kajne? kara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2010 16:30

Vsak kos za pečenko najprej opečeš v vroči maščobi v ponvi na štedilniku, da po vrhu lepo zakrkne, tako se v mesu ohranijo sokovi. Ali pa kos mesa, preden ga daš v pečico, preliješ z vseh strani z razgreto maščobo.

 

V pečici je ne peci na previsoki temperaturi, raje malo nižji in dalj časa, vmes pa veliko zalivaj s sokom, ki nastane v pekaču. In v pekač vedno dolivaj toplo  tekočino (vodo,juho, vino),nikdar hladne).

 

 

 

Druga varianta pa je, da pečenko pečeš zelo počasi, pet do šest ur recimo na 60 do 70 stopinjah, preverjeno odličen način, meso je sočno in mehko, da je kaj, celo govedina. Jaz dam meso peči zvečer, preden grem spat, pečico pustim vključeno na 60 stopinj, in zjutraj zadevo dokončam. Ali dam peči zjutraj, ko vstanem, in je opoldne gotova, vmes pa še vse ostalo naredim.

 

Za pokušino.

 http://www.kulinarika.net/recepti/12778/mesne-jedi/poca

Mamamia

 

 

 

 

mamamia

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

25. okt 2010 9:47

Seveda je pomembno , da je tudi kos mesa dober. To sicer predhodno težko določiš. Jaz sv. pečenko pečem v tako imenovani jena posodi, ki ima pokrov. Meso predhodno začinim s soljo, česnom, poprom, lovorjevim listom, lim. sokom. Pod kos mesa pa naložim korenje in čebulo. Nato posodo dam v segreto pečico in pečem dobro uro na kg mesa. Če je meso precej vodeno (to vidiš ker spusti veliko vode), zalivam samo s tem sokom, sicer pa zalivam z govejo juhico. Na koncu peke posodo odprem, da se meso zapeče. Meni je ta način peke všeč, ker poleg okusne pečenke nimaš nič popacane pečice. swarovski

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

26. okt 2010 23:38

Jaz pecenko kako uro prej natrem s soljo, poprom, cesnom in kumino in jo dam v pekac , pokrijem in pustim na sobni temperaturi. Pecico "razbelim " na max.= ( 240-250°C), v pecenko vtaknem termometer za pecenje mesa in jo zapeljem v vroco pec. Po cca 15 min temperaturnega šoka, manjšam emperaturo na 150 in po prve pol ure pecenja prvic prilijem malce mlacne vode. Pecenko vsakih 20 min malce polijem s to omako iz pekaca in jo pecem dokler mi termometer ne pokaze na "svinjski obraz" :-P Pecenko vzamem iz pecice in jo zavijem v alu folijo se za kakih 15 min, da odstoji. Tako pecena je vedno socna , da je le kaj trimix

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti