Potrebujem tekočo vanilijevo kremo

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

tema odprta - 24. okt 2010 0:37 | ogledi: 22.202 | odgovori: 10

Dober večer vsem kuharjem! :)

Ponovno se obračama na vas, ki ste polni izkušenj in nasvetov: potrebujem recept za vanilijevo kremo, ki bi sluzila kot tekoč preliv za čez sladico. Ker še nisem nikoli pripravljala van.krme nikakršne oblike in materiala, ne bi vedla kako tršo kremo "razredčit". Vsekakor pa NE BI ŽELELA, da bi bil v sestavinah puding in podobne sestavine... Rada bi skuhala enostaven vanilijev preliv :)

Mi lahko kdo pomaga?

vanilia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. okt 2010 1:37

Jaz sicer uporabljam razredčeno vanilijevo kremo sladki trenutki od dr.Oetkerja, ki je ekspresno narejena... vendar je na osnovi pudinga. Drgače pa bi verjetno šlo, če bi nad paro spenila rumenjake, sladkor in van.sladkor ter po potrebi razredčila z mlekom... za bolj intenziven vanilijev okus lahko uporabiš tudi vanilijevo esenco.

katjushka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

24. okt 2010 2:41

Morda kaj takega , v mleko lahko daš strok vanilije ( ločiš sredico ).., imaš pa kar nekaj forumov na to temo.

mišzmoke

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 24.okt 2010 02:51

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

24. okt 2010 11:59

Jaz vedno kupim sojin vanilijev desert kot preliv za čez pite in podobno. Mi je dosti bolj všeč, ker je lažji za mojo prebavo:) lp, Sara slovinkita

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. okt 2010 12:16

Krema od sneženih kep se mi zdi najbolj primerna tako po obliki, kot okusu. Sama bi si kot preliv zaželela prav te. Pa še enostavno je - umešane, sladkane rumenjake vmešaš v vroče mleko in kakšno minutko stepaš. Lisa

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

24. okt 2010 12:17

Super! Hvala za vse napotke! :) Bom nekaj ze sestavla skupaj, pa objavila en nov recpet :D vanilia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. okt 2010 14:15

Kako gosta je krema, je odvisno od  razmerja med mlekom in tistim, s cemer mleko (omako) gostis. Torej, moka, gustin ali rumenjaki.

Vzemi torej manj skroba, mleka pa toliko, da se ti bo zdelo ravno prav.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. okt 2010 19:04

Lahko daš tudi kakšno rebro bele čokolade za kuhanje (ki je že aromatizirana na vanilijo), smetano , vaniljev strok, malo alkota, vse to greješ na šibkem ognju in bo nastala precej mehka oblivka. Pa še moke ne bo. Razmerje med belo čokolado in smetano je 1: 1,1. Vendelina jr.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

26. okt 2010 13:05

Imam naslednji recept. 300 g mleka, 4 rumenjaki, ščep soli, 50 g sladkorja, vanilijev sladkor. Vse skupaj dobro zmiksamo, da postane penasto in kuhamo 6 minut do 80 stopinj C. Ves čas mešamo. Lahko mešaš v posodi nad soparo. Tako nastane bolj tekoča krema, ki se prelije po sladoledu, Rote Grütze ali .... Pozdrav, Migla

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2010 13:22

Migla je napisal/a:
Imam naslednji recept.300 g mleka, 4 rumenjaki, ščep soli, 50 g sladkorja, vanilijev sladkor.Vse skupaj dobro zmiksamo, da postane penasto in kuhamo 6 minut do 80 stopinj C. Ves čas mešamo. Lahko mešaš v posodi nad soparo.Tako nastane bolj tekoča krema, ki se prelije po sladoledu, Rote Grütze ali ....Pozdrav, Migla

.....

čez kvašene cmoke (germ knoedl), z slivovom nadevom in potresen z makom ....

 

Mamamia

mamamia

BORCEK  

član od: 2.1.2010

sporočila: 66

27. okt 2010 21:48

Na tečajih oz. kuharskih delavnicah v bivši francoski restavraciji v Ljubljani, nas je chef Eric naučil takole: Osnovni recept: 1 dl mleka del vanilijeve palčke iz katere daš seme, zavreš in posebej penasto vmešaš : 1 rumenjak 1 žlica sladkorja Vrelo mleko zliješ v jajčno peno, premešaš in preliješ nazaj v posodo, v kateri si zavrela mleko, kuhaš in mešaš z leseno kuhalnico v obliki številke osem do 80 *. Na kuhalnico se ti bo prijemala krema, takrat odstavi in jo takoj prelij v hladno posodo, ali servirno. Količina je samo osnova, jasno, da jo boš potrebovala več. Potem pač vse pomnoži. Jaz jo ponavadi delam iz 6 rumenjakov in 6 dl mleka in mislim, da jo pride okrog 8 dl. Ampak to pa ni sigurno. Še to: pazi, da ti slučajno mleko z rumenjaki ne zavre. Se ti bo sesirilo. BORCEK

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti