Domača skuta

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 23. okt 2010 12:43 | ogledi: 9.992 | odgovori: 4

Imam domačo skuto. Mi kdo priporoča kako jo naj porabim? Kakšno dobro preverjeno pecivo?

beki

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

23. okt 2010 13:46

Ja Beki,naredi štrudl in za spremembodaj v skuto pehtran. Ali pa malo pobrskaj po receptih se splača ,se vedno kaj dobrega najde.Aja pehtran boš mogla dati suh,ker svežega boš malo težje dobila.Pa dobro speci in dober tek. zaja

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

25. okt 2010 9:42

Štruklji iz listnatega testa. Pride boljše kot iz vlečenega, ker se mi zdi pretanko. Lakica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

25. okt 2010 11:00

Skutin štrudelj. Kupi listnato testo zamrznjeno, razvaljaj. Skutin nadev (500 g): skuto razdrobi z vilicami, dodaj eno kislo smetano, 2 žlici sladkorja, 1 vanilin sladkor, žličko limoninega soka sveže limone, ščep cimeta, 2 rumenjaka, sneg iz 2 beljakov. Testo razvaljaj, daš na sredino nadev, potreseš z rozinami in oblikuješ štruco, da najprej prekriješ nadev z enim delom, nato drugega čez in spodviješ na spodnjo stran. Daš na peki papir in pečeš cca 40-50 min pri 200 stopinjah. Preverjeno dobro!!!! Lahko pa jo uporabiš za skutino štruco kot prilogo k mesu. 500 g skute dobro pretlačiš, dodaš 2 jajci, 6 žlic zdroba in ščepec soli. Zmešaš. Prozorno folijo odrežeš na primerno velikost, daš nadev oblikuješ v dajšo štuco s premereom cca 5-6 cm in na koncu folijo spodviješ. Daš še en kos folijo, da je dobro zavita. Prešpikaš z iglo z vseh strani. Vodo zavreš, soliš, dodaš štruco in kuhaš pol ure. Kuhani odstraniš folijo in razrežeš na rezine in priložiš k mesu.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti