Krema linola

berny  

član od: 23.1.2007

sporočila: 127

tema odprta - 22. okt 2010 21:56 | ogledi: 8.124 | odgovori: 7

Živjo!

Mene pa zanima če ima kdo od vas kakšne izkušnje s kremo Linola, ki se uporablja pri dermatitisu in do krvi razpokanih rokah zaradi delovne obremenitve in se baje dobi v lekarni brez recepta. Rada bi jo kupila za brata, ki ima zaradi suhe kože na rokah globoke boleče razjede.

Hvala za odgovore.

berny

Temo je spremenil(a) berny dne 22. okt 2010 22:00

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. okt 2010 22:50

Izkušenj s to kremo nimam. Imam pa izkušnje z razjedami do živega in poleg tega poznam še en primer. Oče je namreč zidal. Med sezono je imel to do krvi in nobena krema ni pomagala. Pomagalo je samo čisto navadno maslo. Pred leti se je to pojavilo meni, ko sem veliko delal zunaj na mrazu. Tudi takrat je maslo presenetljivo hitro učinkovalo. V kakih dveh tednih je bila koža normalna. Sicer je to packarija, ker se maslo zelo počasi vpija in dobro uro ne moreš nič prijet - deluje pa.

Sergej

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. okt 2010 23:24

Saj pravim, to je odkril oče in to, ko je bil že do konca obupan, ker ni mogel dlani niti odpreti več. Praktično na istem sem bil takrat sam. Nisem zidal, ampak je tako naneslo, da sem moral dvakrat na dan nahranit skoraj 200 ovac, ki so 'vedrile' v nekem kozolcu. (pa ne mi prosim zdaj jokat namesto ovčk, ker so vse imele lepe debele volnene jopice) Hočem povedat, da lanolin vsaj meni niti slučajno ni pomagal... če ima Linolin krema kakšno vezo z lanolinom.

Mislim, da rokavice niti niso potrebne. Namažeš in potem v fotelj z rokami pokonci kot kakšen kirurg. Če tisto uro še kakšna deklica okrog tebe leta, se pa res nimaš kaj pritoževat. ;)

LP

Sergej

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

23. okt 2010 3:14

Linole ne poznam. Mi je pa ta zelo ok in vsebuje zahtevano http://www.melem.com/# in dr. scheleller calendula. lp, pinka

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

23. okt 2010 9:24

Linola je negovalna krema, ki se uporablja pri dermatitisu in zelo suhi koži. Obstaja tudi linola oljna kopel. Negovalen učinek ima tudi krema A-derma, ki je za malenkost boljša in pa krema Cicelfate, ki ima poleg negovalnega tudi zdravilen učinek. Sem preizkusila vse, saj so dobre, ampak po mojih izkušnjah nič boljše od domače ognjičeve masti. brucella

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. okt 2010 10:33

Zdravo, moja hči ima tudi dermatitis in ji kupujem negovalno kremo A DERMA-EXOMEGA. Prodajajo jo v lekarni, je 200ml in stane 22 evrov. Njej pomaga, ima pa zelo suho kožo.

Teka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. okt 2010 16:39

berny je napisal/a:
Živjo!

Mene pa zanima če ima kdo od vas kakšne izkušnje s kremo Linola, ki se uporablja pri dermatitisu in do krvi razpokanih rokah zaradi delovne obremenitve in se baje dobi v lekarni brez recepta. Rada bi jo kupila za brata, ki ima zaradi suhe kože na rokah globoke boleče razjede.

Hvala za odgovore.
berny

Temo je spremenil(a) berny dne 22. okt 2010 22:00
Odlična krema! Sama sem si jo kupila, ker imam izredno suho kožo na rokah in se z njo mažem pred spanjem. Mož dela s kamnom in tisti prah izsuši kožo, da je kar hudo - tudi njemu ta krema zelo ustreza. Oba pa sva jo najprej preizkusila pri tastu, ki mu je kremo priporočal dermatolog zaradi ponavljajočih se dermatitisov in tudi zaradi podobnih problemov, ki jih ima tvoj brat. Vsi smo zadovoljni. Poskusita! Mojca

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

24. okt 2010 19:54

Upam, da se mu bo kmalu nehalo odpirat. Boš prosim kaj javila rezultate?

 

Ker smo že pri kremah, mi je zadnjič Vdolin poslala v zameno za baobab eno z voskom, ki jo sama dela. Zelo zanimiva zadeva. (sicer mogoče samo zame, ker celo niveo porabim v desetih letih ;) ) Lepo se maže in pusti na rokah prijeten žameten občutek. Ni tak zoprn film kot pri silikonu. Razen tega dobro odbija vodo in roke ne postanejo sluzaste. Občutek imam, da bi se obnesla pri veliko pacanja po vodi. Lahko mogoče katera to potrdi?

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti