Domači prijatelj - mehek

ru4fun  

član od: 22.1.2010

sporočila: 10

tema odprta - 22. okt 2010 0:29 | ogledi: 27.022 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

 

 

Spravljam se prvič delati domačega prijatelja, vendar je pri nekaterih receptih napisano, da so to piškoti - trdi, jaz pa sem jedla mehkega, narejenega v malem hlebčku, kot sladki kruh iz neke temne moke.

Bi morda lahko kdo prilepil link, ali me napotil na stran, kjer je zapisan preverjen recet za mehkejšega domačega prijatelja?

Še to...ta, ki sem ga jedla in mi je bil zelo všeč, je imel veliko suhega sadja in nič čokolade. je čokolada obvezna? Lahko sladim z medom?

 

 

hvala lepa

ru4fun

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. okt 2010 10:11

no, tole je pa tema tudi zame....preizkusila že kar nekaj receptov, ampak nobeden ni bil takšen kot sem si želela ... takšnega, ki sem ga jaz jedla, je bila neka mešanica med biskvitom in domačim prijateljem, ki sem jih pekla doslej...

katjushka

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

22. okt 2010 11:08

Jaz ga delam po sledečem receptu: 30 dag moke, 15 dag sladkorja, 4 jajca 1 vanili, 1 pecilni, lim. lupinica. Nato dodam 10 dag rozin, namočenih v rumu, 10 dag narezanih fig, 10 dag temne čokolade in 10 dag narezanih orehov. Pečem na 180 stopinj. Včasih orehe zamenjam z lešniki, včasih dodam kakšno suho slivo ali marelico. Tudi čokolade ne dam vedno. LP dixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti