Namaz v osnovni šoli

gel_gel  

član od: 22.3.2009

sporočila: 2

tema odprta - 21. okt 2010 23:57 | ogledi: 32.504 | odgovori: 9

zdravo,

s prijatelji smo se pogovarjali in ugotovili da je imela večina na osnovnih šolah občasno za malico namaz ki je bil zelo dober. in me zanima če morda pozna kdo recept. mislim da je v namazu naribano korneje, kuhano jajce,..

lp

gel_gel

zhiva.gt  

član od: 25.7.2009

sporočila: 2

22. okt 2010 6:17

Mesno zelenjavni namaz: 15 dag pariške salame 1 trdo kuhano jajce 1 kisla kumarica 1 manjši surov korenček majoneza- po potrebi 1 mala žlička gorčice malo masla ali margarine- po okusu Lp zhiva.gt

Polž  

član od: 28.5.2007

sporočila: 37

22. okt 2010 13:40

Pri nas v vrtcu so nam mazali na kruh naslednjo solato: http://www.kulinarika.net/recepti/1174/solate/korenckov . To mi je povedal kuhar iz našega vrtca. Je pa taka solata stalnica na naši mizi, uživamo jo tako pozimi, pa tudi poleti paše k dobrotam iz žara. Moram reči, da je navdušila že marsikoga in ta recept se veselo širi, saj je priprava preprosta in sestavine poceni. LP! Polž

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

22. okt 2010 14:42

Tudi pri nas:

skuta

na drobno sesekljane kisle kumarice, posebna salama, trdo kuhano jajce, drobno nariban korenček

malo majoneze

sol, poper po okusu

čoko

porihtano  

član od: 1.3.2011

sporočila: 2

29. dec 2011 18:20

Mesno zelenjavni namaz:

15 dag pariške salame
1 trdo kuhano jajce
1 kisla kumarica
1 manjši surov korenček
majoneza- po potrebi
1 mala žlička gorčice
malo masla ali margarine- po okusu

Lp

 

in kaj se s tem naredi?

zmiksa, nareže na drobno???

porihtano

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

29. dec 2011 19:58

Čisto odvisno, kako ima kdo rad... Sama včasih naribam ali pa narežem zelo zelo na drobno (tako kot imam v spominu iz šole).

luccka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. dec 2011 23:53

[citat=--čoko--]

Tudi pri nas:

skuta

na drobno sesekljane kisle kumarice, posebna salama, trdo kuhano jajce, drobno nariban korenček

malo majoneze

sol, poper po okusu



čoko[/citat

 

Tudi jaz ga delam zelo podobno kot čoko. Skuta, trdo kuhano jajce, svež korenček, kisle kumarice, sol, včasih dodam salamo, ne vedno, nikdar pa majoneze ali putra.

Je pa seveda mogoče improvizirat in vsaka dodana sestavina okus samo še obogati. Jaz pač maščobe, ki bi jih dodala v obliki majoneze ali masla zaužijem v kakšni drugi obliki, ki se ji težje uprem.

Namaz mi je pa zelo dober tudi takole, malo osiromašen.

zeta

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

30. dec 2011 14:44

jaz se pa spomnim, da je bil iz sardin... Sardine, maslo, kuhano jajce...

alibaba

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

30. dec 2011 14:46

Pri nas so kuharice pripravljale obe, mesno-zelenjavnega in ribjega. Vsako leto komaj čakam tabor, ker nas  naša kuharica pocrklja z vsakim vsaj 1x. Žal pocrklja samo starejše, ki smo že nagnjeni k nostalgiji =))) Ostali imajo rajši nutello.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti