Mihovec, pirniče

ORHIDEJA00  

član od: 21.1.2012

sporočila: 201

24. apr 2019 19:44

Tudi mi smo bili pri Mihovcu na kosilu. Meni je bilo zelo dobro in vsega je bilo zelo preveč. Najbolj mi je bila všeč pogača, ki smo jo jedli ob prihodu. Verjetno gre za kakšno tradicionalno jed, zato vas prosim, če prepoznate jed, da napišete kako se pripravi. Gre za kvašeno krušno testo, na vrhu pa je bila tenstana čebula z ocvirki in vse precej posoljeno. Bilo je masno in slano, vendar zelo dobrega okusa. Če veste kaj je to vas prosim za recept, ker sem ljubiteljica peke, posebno kvašenih izdelkov. Pogača, se mi zdi, da je bila pečena skupaj s čebulo in ocvirki, višine cca. 4 cm, razrezana po peki in ne pred peko kot belokranjska pogača.

Hvala za info o pripravi te odlične dobrote. Za vse napotke sem že vnaprej hvaležna :)

Lepe prihajajoče praznike vam želim. ORHIDEJA00

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

25. apr 2019 12:26

Uff, za recept za tole njihovo pogačo se pa tudi jaz postavljam v vrsto. Tako noro dobra je, da se je vedno tako najem že na začetku, da za vse ostalo spotem skoraj zmanjka prostora. No, skoraj ... ker ne moreš, da tako okusne hrane ne bi zbasal vase. :)

s0ncek*

ORHIDEJA00  

član od: 21.1.2012

sporočila: 201

7. maj 2019 21:34

Mogoče kdo ve, kako se to pogačo pripravi?

Hvala,lp

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

8. maj 2019 8:18

Mogoče bi bil v pomoč recept za belokranjsko pogačo, ki ji potem dodaš dodatke po želji in razrežeš po peki. 

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti