Raka lahko ozdravimo-aloe arborescens

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

19. okt 2010 11:40

Kalia, Baumax, bolje založena cvetličarna.... potem pa razmnožuješ sama dalje,

 

lp

robida

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

19. okt 2010 12:18

Hvala lepa Robida. Bom šla kar v akcijo, čeprav sem zdrava, preventiva nikoli ni odveč.

Nana

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

19. okt 2010 14:11

Zanima me če je enako dobra širokolistna aloja ali morabiti obvezno ozkolistna. Meni je ozkolistna prišla preč in je ne morem nikakor vzgojiti nazaj, pa sem dobila že novo rastlino in potaknjence, pa mi po določenem času rata črna. Širolokistna pa mi prav lepo raste. Hvala reza

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

19. okt 2010 14:42

Če v google vtipkate ime rastline "Aloe arborescens", dobite zadetek tudi na eno družino čebelarjev, ki prodaja tak izdelek, napisano je, kakšni so zdravilni učinki, sestava izdelka...Seveda po v uvodu omenjeni knjigi tega meniha iz Brazilije. Ognjič

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

19. okt 2010 14:58

Alojo lahko kupite v Portorožu (blizu). Tel. 041 345 560. Sicer pa je 3dcl žganja preveč, kot je napisano v enem od zgornjih navodilih. Lp prozman

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

19. okt 2010 15:01

Če v google vtipkate ime rastline "Aloe arborescens", dobite zadetek tudi na eno družino čebelarjev, ki prodaja tak izdelek, napisano je, kakšni so zdravilni učinki, sestava izdelka...Seveda po v uvodu omenjeni knjigi tega meniha iz Brazilije. Sori, pojma nimam, kako mi je uspelo to še enkrat poslat... Ja, Robida, tisto sem videla, pa nisem linka limala, da me kdo ne obtoži reklamiranja. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 19.okt 2010 15:29

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

19. okt 2010 15:23

Nekje sem prebrala (popravite me, če ni res), da je pri vseh pripravkih iz rastlin treba biti previden. Rastline vsebujejo alkaloide, ki so v prevelikih količinah ali pa ob dolgotrajnem uživanju lahko škodljivi (kot primer je bil naveden čisto navaden bezeg, ki da ga je priporočljivo uživati cca 14 dni, potem pa obvezno prenehati). Torej se je smiselno dobro informirati tako o koristnih učinkih uživanja, kot o potencialni škodljivosti. Lep pozdrav sonci

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

19. okt 2010 17:03

V Portorožu so rastline cenejše,prozman tudi jaz kupujem od te gospe.RECEPT IZ KNJIGE- 0,5kg medu,ta naj bo domač in nikakor kupljen v trgovini od 0,4 do 0,5 dcl žganja(ne smemo uporabiti čistega alkohola,vina,piva,likerjev 35dag listov Aloe Arborescens,to so dva,trije ali štirje listi,odvisno od velikosti rastline. Z listov odstranimo prah,obrišemo jih z vlažno,vendar ne preveč vlažno krpo,listov ne smemo zmočiti! Z ostrim nožem od zgoraj navzdol odstranimo trne ob strani listov. Liste narežemo na manjše kose,dodamo v mešalnik,prav tako ostali dve sestavini in to zmiksamo. Miksamo toliko časa,da so vsi koščki zmleti iz tega nastane zelenkasta krema,ki jo vlijemo v steklenico,ki naj bo temne barve,ovita v alu folijo,prav tako preden zmiksamo,ovijemo v alu folijo mešalnik.Pomembno je,da delamo ta napitek v zelo temačnem prostoru,skoraj v temi. Oči se hitro navadijo teme tako,da ni nobenega problema delati v temačnem prostoru. Pomemben podatek-rastlina mora biti stara najmanj 4 leta za pripravo tega napitka! Lep pozdrav vsem skupaj in obilo zdravja! sarin Sporočilo je spremenil(a) sarin dne 19.okt 2010 17:05 Sporočilo je spremenil(a) sarin dne 19.okt 2010 17:05 Sporočilo je spremenil(a) sarin dne 19.okt 2010 17:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti