Tristo kosmatih in druga čuda narave

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

19. okt 2010 7:25

Tigris, Vietnamčki zrastejo odvisno od hrane, ki jo imajo. Naša Joli ima tam ene 60 kil, ker je čez leto zunaj spuščena ko kuža in prosto hodi po parceli in je sploh ne hranimo, ker si sama najde. Se pravi, da poje preveč. Najbolje jih je držat tam na ene 30 kilah, kar je možno, če je pujs v stanovanju, drugače pa težko. Jedo vse, kar jedo živali in ljudje, tako da lahko računaš na še eno otroško porcijo pri kosilu . Zdaj, ko ima mladičke, ima pa seveda tudi posebno prehrano, ki se kupi v zadrugi.

Drugače so pa zelo čisti, radi se kopajo, ne smrdijo in hodijo na wc na isto mesto, če je to v stanovanju, mu pač daš mačje stranišče. Pa radi se čohajo po trebuhu  in so nasploh radi v družbi (naša leži pred vhodnimi vrati, da kaj ne zamudi in se je treba čeznjo basat, če češ kam it ;-) .

 

 

lesnik

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

19. okt 2010 7:35

MamaF, čudovite slike!

lesnik

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

19. okt 2010 9:42

joj,kako jaz to rada gledam super tema res da je le kosmato,samo da nima lusk-joj mi imamo doma shih-tzujko pri stari mami 4 mlade mucke(jih je bilo 6 pa so ble sosedove in so jih verjetno vzeli-nič povedali zelo nesramno),oči pa ima doma mačkona Rikija-je pravi se bom naučila dat slike gor in bom vse poslikala! čebulka

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

19. okt 2010 10:13

Ne bom izpostavljala nobenega avtorja in nobene zverinice, ker so vse enkratne. Pravijo, da so tisti, ki imajo radi živali, zagotovo dobri ljudje. Naj naj imajo živalce luske, dlako , rogovje, parkeljce ali pa perje , od njih se lahko marsikaj naučimo. Nola. Kotarca

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

19. okt 2010 10:15

Mi sicer nimamo živali doma - razen kakšnih pajkov, poleti nadležnih muh in še bolj nadležnih moljev - mi je pa tale tema zelo všeč. Jaz si sicer že doolgoo želim enega kužka, ampak ga še ne bo, ker smo čist premalo doma, da bi bilo to smiselno in bi bila živalca večino dneva sama. Mačke so bile pa vrsto let pri hiši, sedaj pa par let ni nobene, saj so za mojo ostarelo taščo dobesedno nevarne, ker se stalno vrtijo pod nogami in je možnost padcev še povečana (že brez tega je parkrat padla).

rrr

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

19. okt 2010 10:21

Čudovite žvalce ! Prav vse povrsti. Mi imamo ostarelega 12 let starega psa. in zanimivo na terasi celo vrsto martinčkov, ki so že vajeni naše prisotnosti. Imajo srečo. da je kuža že star, ker so pred leti ostajali brez repkov.

lep dan !

banana130

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

19. okt 2010 10:22

Takole naša Jakica skrbno čuva svojih 6 jajčk

 

jakica_v_gnezdu_595_01

stana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. okt 2010 10:48

 

še en kosmatinec ;)

 

 

 

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. okt 2010 10:55

jaz sem še pa tako mlad, pa še mamica mi je umrla, da še ne znam prav mleka piti. klavdija Sporočilo je spremenil(a) klavdijaB dne 19.okt 2010 10:56

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

19. okt 2010 11:37

joj ubogi revček,klavdijaB lepo da ste poskrbeli za ubogo živalco a je mamico avto povozil? men se vse živali smilijo,pa sej sem že v eni drugi temi napisala no,če bi se dalo bi vse zapuščene živali imela doma naj povem eno zgodbo: moja tamala je hotla imet shih-tzuja in smo res šli v Celje k enemu gospodu-ne spomnim se več kako se piše-bilo je že po TV,pa se je pri plačilu kužka nekaj zapletlo,hotel je namreč da mu v Merkurju vzamemo nek gradbeni material namesto denarja no že takrat nam je bilo sumljivo-potem smo na TV videli tega gospoda kako skrbi za živali,ki jih prodaja-vsi so bolni in potem moraš zapraviti na kupe denarja za veterinarja na koncu pa uboga živalca še pogine,res žalostno.. no mi smo šli potem po psičko v krško-in tamala je izbrala ravno tisto,za katero je gospa rekla,da je nihče noče vzet,ker je škilila na en uček (oko) no sedaj je stara 6 let in je zelo pridna,razumna ampak res vse razume-kot pravijo-samo govort ne zna pa je nismo nič učili.. res je pravi Se vsem opravičujem,če nisem uporabljala velikih začetnic! Sem hitro pisala,ker je šla potem tamala spat! Se še enkrat opravičujem! čebulka Sporočilo je spremenil(a) čebulka dne 19.okt 2010 14:10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti