Tristo kosmatih in druga čuda narave

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. feb 2016 15:06

Hvala vsem za nasvete! Torej bo muc v bližnji prihodnosti videl škarje od blizu. Seveda mi bo moral pri tem kdo pomagati, ker je kar velik mačkon. In zanimivost: Če je lačen, razume na vse komande, celo z glasom se pogovarja in se dela, kot bi znal govoriti, a potem ko je enkrat sit, pa ne razume na nobeno besedo več. Mož je dejal, da mu gre hrana najprej v ušesa in mu jih zamaši in šele nato v želodec. 

So zabavni tile naši kosmatinci, ali ne?

Katrca11

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

4. feb 2016 15:24

Katrca11 je napisal/a:
In zanimivost: Če je lačen, razume na vse komande, celo z glasom se pogovarja in se dela, kot bi znal govoriti, a potem ko je enkrat sit, pa ne razume na nobeno besedo več. Mož je dejal, da mu gre hrana najprej v ušesa in mu jih zamaši in šele nato v želodec. 

So zabavni tile naši kosmatinci, ali ne?

Katrca11

Haha, to dela tudi naš! Tko, pogleda te v oči, potem pa nekako na veeeeliko zazeha+mijavkne hkrati, tako smešno je. Sem videla že veiko mačkov, ampak kaj takega ni delal pa še nobeden xD.

Life is war against boredom~

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

4. feb 2016 17:53

Katrca11, tudi jaz imam 2 dolgodlaka mačkona (v bistvu sta gospod in gospa). Ker sta zame prva dolgodlaka, ju na začetku nisem česala s pravimi glavniki in se je mačkonu kmalu naredil sfilcan "oklep". Le-tega ga je rešila veterinarka z električnim brivčkom, podobnim tistemu, ki ga imamo doma za striženje las moškemu delu družine. Od takrat naprej ju enkrat tedensko česem z glavnikom, ki sem ga kupila pri veterinarki (povprašaj pri bližnjem veterinarju, ker je res učinkovit). Ko se dlaka menja, ju česem še večkrat. Ta glavnik z rezilci, katera poskrbijo, da se dlaka malo razredči oz. odstrano morebitne majhne vozličke. Ker mačka od malega nista bila navajena takšne oskrbe, sem tudi jaz na začetku uporabljala zidarske rokavice, pa sem bila vseeno popraskana, pri česanju pa je redno pomagal še vsej eden, če ne dva. Mačka pa sta se me nekaj ur še izogibala. Sedaj sta se mačka že kar navadila, le česanje po trebuhu jima ni najljubše, zato se tam občasno naredi kakšen vozel, ki pa ga odrežem s škaricami za nohte, namenjenimi le njima.

Mislim pa, da tej cufki nastanejo, ker si maček ne more sam odstraniti odpadle dlake. Kot bi se nam, dolgolaskam naredili vozli, če se ne bi vsakodnevno česale. Vlaga pa je seveda še dodatni razlog za sprijemanje.

Upam, da vam uspe rešiti zagato in mucka navaditi na česanje (s priboljški gre enostavneje).

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

26. feb 2016 21:05

Engie

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

27. feb 2016 4:54

Ali takole majhni lahko zvečer televiztijo gledajo?  --- Zabavna slikica!

Katrca11

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

27. feb 2016 7:17

Hahaha, tole je pa politično zelo izobražen muc, se mi zdi 

helgula

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

27. feb 2016 7:52

Nekateri pred TV, drugi ob knjigah ...

Nena-morje

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

27. feb 2016 9:00

U!   Tale muc pa faks dela! 



Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 21. 2016 19:12

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

15. mar 2016 14:44

Engie

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

15. mar 2016 16:09

  Ha, ha, ha, Engie, kot bi gledala našo, enaka poza, kopija naše lepotičke.

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti