Tristo kosmatih in druga čuda narave

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

1. feb 2016 12:27

To je ameriški mini pujs .Je naš hisni ljubljencek in posledično klobas ne bo.

Engi, glede na odgovor, ga verjetno še nimate dolgo, me pa zelo zanima, kako se razume z drugima dvema vašima crkljavčkoma, predvsem 

mopsika

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. feb 2016 12:34

Engie je napisal/a:
Ja.Res je srčkan če odmislimo da je pujs hahaha.Spi v garaž na slami .Ne mara odej in podobno. Navadil se je na stranišče in pride tudi notri v hišo.Moram pa povedati da stalno išče pozornost in bi se non stop cartlal.Ne vem kako bo poleti ker imamo vrt in ni ograjen pujsi pa so znani po tem da radi rinejo po zemlji.Bomo videli.

Engie

Super! Več fotk, prosim :3

Life is war against boredom~

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. feb 2016 0:13

Ali mogoče kdo ve, kako se dolgodlakega muca počese, ko se mu dlaka na par mestih sfilca? Imam kar štiri različna česala, česem ga večkrat, pa muc ne zgleda tako, kot bi želela. Zdaj pozimi ga pa ostriči tudi ne upam. To je prvi dolgodlaki muc, nimam nobenih izkušenj. Prosim za pomoč!

Katrca11

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

4. feb 2016 7:54

Odrezi dlako samo tam, kjer se je popolnoma sprijela. 

the tina

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. feb 2016 8:24

Iz lastnih izkušenj ti povem, da je problem, če se perzijki naredijo vozli. Mi smo to reševali tako, da smo jih enostavno postrigli druge variante ni. naš je po enem obdobju začčel uhajati ven in potem se je klatil okoli hiše, trava je bila vlažna kar je še pospešilo delanje vozlov . Tako da edina preventiva je, da se ga redno in čimveč češe in da je več ali manj v notranjih prostorih. 

hedonist

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

4. feb 2016 8:28

In kaj je vzrok temu, da se mucu dlaka tako sprime?  Hrano ima raznovrstno, je šef v hiši in zunaj nje, ležišč ima kar nekaj prav tako znotraj in zunaj hiše, (najraje mi uide na frišno oprano perilo, lump), radi ga imamo in ga čohamo in cartamo, kadar dovoli, - on se nam pa takole sfilca!

Katrca11

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. feb 2016 9:18

Katrca vzrok je , da se ga premalo razčesava sploh če se giblje zunaj kjer je v stiku z vlago . Težko ti sicer razložim z biološkega stališča ker nisem v teh vodah vendar  vsak kožuh/dlaka oz koža po njo izloča nekakšno maščobo kot zaščito ta pa se  v stiku z vlago sprime in če česanje ni redno nastanejo vozli. Kot sem napisal, pišem iz lastnih izkušenj ne iz strokovnega stališča . Vozle postriži in mačkona čimvečkrat na dan razčeši, druge ni :) 

hedonist

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. feb 2016 9:56

Hedonist ima prav. Pomaga edino redno česanje, vozle, ki so že nastali, pa bo treba odrezati.

Za izčesavanje poddlake se krasno obnese krtača furminator. Se opravičujem za reklamo, ampak je res učinkovita. Po furminiranju mačke puščajo bistveno manj dlake na pohištvu in oblačilih, pa tudi dlaka je videti lepša in koža jim lažje diha. Seveda pa ne smemo pretiravati.

 

RadaJem

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. feb 2016 11:09

Jaz uporabljam za svojo mačjo čredo takole krtačo: www.floppycats.com/wp-content/uplo"> Tri od štirih jo imajo zelo rade, tako da se kar postavijo v vrsto, čim vidijo, da jo imam v rokah, četrti pa izrazito prezira vsako česanje ali krtačenje, tako da se ga lotim le s težkimi zidarskimi rokavicami in takrat, ko res ne gre več drugače. Na žalost je prav on tudi nagnjen k nastajanju žmunkljev, in če se kakšen pojavi, mu ga čim bolj na skrivaj (med božanjem) odstranim s frizerskim glavničkom z rezilom. lp, proxima

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

4. feb 2016 13:53

Pri nas smo vozle navadno reševali s pogostim česanjem (prej ali slej ga s temeljitim česanjem prav tako odstraniš, samo traja malo dlje), je pa res, da zna biti to pri dolgodlakih mucah veliko bolj dolgotrajno in težavno, če muc ne mara česanja. (V našem primeru je šlo za kratkodlake muce).

Life is war against boredom~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti