Tristo kosmatih in druga čuda narave

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. okt 2010 21:11

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. okt 2010 21:13

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. okt 2010 21:14

 

Evo tole delček naše živalske populacije.

jade

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

18. okt 2010 21:33

Tehle pa nima nihče?

 

lesnik

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

18. okt 2010 23:16

Kako lušna tema in predvsem lušne živalce vse po vrsti. Mi imamo muco in mačkona (mati in sin), ki smo ju lansko zimo postavili pred dejstvo, da jo morata preživeti zunaj (ker smo pač dobili otročka), seveda smo poskrbeli za zavetje, le v dnevni sobi na kavču se nista več smela izležavat. Sta se sprijaznila z usodo in imela sta tako lepe kožuhe kot še nikoli. Imamo pa tudi čisto navadnega zajca, črnega in zelo prijaznega. Morda si bomo še omislili kakšno žival, z možem se sprašujeva, kaj nam bo hči vse navlekla k hiši. Se pa jaz navdušujem in so mi zelo lepi taki prašički kot so na sliki od lesnik. Kakšne pogoje rabijo in kako veliki zrastejo? Moram povedati, kaj se nam je pred dnevi zgodilo. S Štajerske smo si prinesli en cekar kostanjev in da bi ostali čimdlje sveži sem jih stresla na trato v sadovnjaku. Enkrat sva si jih z možem spekla za eno večerjo potem pa par dni nič in razmišljala koga in kdaj povabiti na kostanje. In potem grem enkrat mimo tega kupčka in gledam, pa nič jasno, kostanjev je bilo samo še za eno švoh rundo za spečt... kdo nam krade?? Z možem sva takoj pomislila, na šojo, še v isti uri jo je mož zalotil pri kraji in pospravil na varno preostanek kostanjev. Tako je šoja izdatno posadila kostanj po naši okolici, škoda edino, da zemlja ni dovolj kisla, da bi zrasli. tigris

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. okt 2010 23:54

Kako so lepi, lepi vsi.Super tema, se strinjam.

naor

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. okt 2010 0:40

tigris je napisal/a:
Mi imamo muco in mačkona (mati in sin), ki smo ju lansko zimo postavili pred dejstvo, da jo morata preživeti zunaj (ker smo pač dobili otročka), seveda smo poskrbeli za zavetje, le v dnevni sobi na kavču se nista več smela izležavat. tigris

Ker imam tudi sama dva otroka, mačka in podgano, zgornjega zapisa sicer ne razumem najbolje ...

Imamo pa pri nas take kosmate "face":

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. okt 2010 0:52

Morda bo komu zanimivo videti, kaj prihaja iz posebnih "kokonov", ki jih večkrat najdemo pod kamni in na drugih skritih mestih. Tole je bilo posneto lani poleti na mojem dvorišču.

Rojstvo bogomolk:

... in kasneje odrasla lepotica

... pa še rogač, ki nas je obiskal letos:

Mojca

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

19. okt 2010 6:46

Pozdravljeni! Te teme sem se zelo razveselila, danes mi bo zagotovo polebšala dan. Lep pozdrav! ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti