Biskvit brez rumenjakov

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 22. okt 2003 21:50 | ogledi: 10.678 | odgovori: 14

Lepo prosim, če mi lahko kdo zaupa recept za biskvit (ali kar koli drugega), ki ne vsebuje rumenjakov; torej samo beljaki, kakšna moka,...... Potrebujem ga, ker želim speči sladico za nekoga s povišanim holesterolom in ne sme vsebovati ne rumenjakov, orehov, lešnikov, mandljev, kokosa,.ipd.....

Lepo prosim za pomoč!

LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. okt 2003 9:06

Jaz imam doma recept za eno pecivo, ki je samo iz beljakov, toda rabiš jih 12. Če te slučajno zanima. Je pa zadeva zelo privlačna na pogled, spečeš jo v okroglem modelu za potice in potem preliješ s stopljeno čokolado. Kontrast med belo in črno pride resnično do izraza. Dobila sem ga pri svoji sestrični v ZDA, imenuje pa se Angel Food Cake alias hrana za angele. Čau, Loni

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

23. okt 2003 9:17

loni pošljite recept žagar zinka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. okt 2003 14:02

Bom

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

23. okt 2003 17:25

Jap, tudi jaz prosim za recept....sem že včeraj na inetrnetu gledala te angelske zadevice:) vem da gre notri veliko beljakov, pa nič za to. glavno da ni maščobe (maslo, olje....), oreščkov, rumenjakov. Kakršenkoli recept je dobrodošel! LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. okt 2003 11:34

Je zadeva kar zakomplicirana za naredit, Američani so si jo seveda poenostavili - kupijo kar Angel food Cake mix v vrečki. Problem pri pripravi niti ni postopek, ampak čajna žlička vinskega kamna, ki se ga pri nas bolj težko dobi. O tem smo že enkrat diskutirali na forumu. Jaz sem ga dobila zraven recepta od žlahte. Bom pa recept vseeno napisala. Jaz delam to sladico navadno okoli pusta, ko je beljakov več kot dovolj na razpolago. Pa še takrat uporabim torto samo za osnovo, obstaja resnično veliko kombinacij, že samo v prelivih... Čau, Loni

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. okt 2003 14:13

Hmmm, ta vinski kamen. Kaj sploh je to? a se dobi pri nas kaj kar bi imelo podoben učinek? če se ne motim, ali je to "cream of tartar" ? Torto bom vseeno poskusila naredit! LP

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. okt 2003 18:26

Dodaja se ga za stabiliziranje snega, namesto njega pa lahko uporabis tudi limonin sok ali pa kis (priblizno 1/2 zlicke na 2 beljaka). Tudi dodatek soli pomaga. LP, R.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. okt 2003 18:58

Rebecca najlepša hvala, bom upoštevala! Sedaj bi pa le še prosila za recept......Loni, ko boš utegnila, prav?! LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. okt 2003 9:51

Angelska torta (Angel Food Cake) 1,5 skodelice beljakov (10 do 12 komadov) 1,5 skodelice presejanega sladkorja v prahu 1 skodelica presejane moke 1,5 čajne žličke vinskega kamna (ali 3-kratna količina limoninega soka) 1 vanilijin sladkor 1 skodelica navadnega sladkorja Beljake daj v veliko posodo in jih pusti na sobni temperaturi približno 30 minut. Medtem zmešaj moko in sladkor v prahu tako, da dodajaš po tretjinah (1/3 sladkorja, 1/3 moke...). Beljakom dodaj vinski kamen oziroma limonin sok (vprašala sem žlahto preko luže). Stepaj s srednjo hitrostjo, ne naredi povsem trd sneg. Dodaj sladkor in vanilijin sladkor, po 2 žlici naenkrat, doklet ni sneg trd. Nežno vmešaj 1/4 suhe mešanice (moka in sladkor v prahu), nadaljuj z dodajanjem po četrtinah. Mešanico daj v nepomaščen model za potice (jaz uporabljam tistega za torte, ker gre obod stran in ni tako valovit). Nežno "zareži" po masi z nožem, da odstraniš morebitne zračne mehurje. Peci na najnižji rešetki v pečici na 180°C med 40 in 45 minut. Če je pečena, lahko preveriš tudi tako, da se je dotakneš - če upade, je pečena ( izbočena, kot ostale torte). Torto takoj obrni na rešetko, toda pusti jo v modelu. Če gleda biskvit žez model, enostavno uporabi steklenico za podstavek (Američani imajo zelo bujno domišljijo, ha). Ko je ohlajena, odstrani obod modela in si pomagaj z lopatko, ker se rada prime modela (glede na sestavine nič čudnega). Prelij s čokoladnim ali kakim drugim prelivom. Kot sem rekla, gre za dolgo proceduro. Pa tudi sama torta nima kakega posebnega okusa. Boljša je z dodatki. v mešanico moke in sladkorja v prahu vmešaš nekaj žlic presejanega kakava v prahu ali pa dodajaš beljakom preden dodaš sladkor 1/4 skodelice tekočega medu in temu primerno zmanjšaš količino navadnega sladkorja za polovico (samo 1/2 skodelice). Pri nas doma jo še najraje jemo tako, da torto raztržem na velike kosme, dam v navaden model za torto in prelijem s čokoladnim pudingom. Pustim, da se ohladi in dam v hladilnik za nekaj časa. In tako rata iz angelske "dirty cake", če vprašate mojo sestrično Nancy. Čau, Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti