Jajčna kremo

junior  

član od: 5.11.2005

sporočila: 31

tema odprta - 16. okt 2010 21:11 | ogledi: 9.648 | odgovori: 5

Zdravo,

danes sem delal torto iz jajčne kreme. Zanima me če je potrebno jajčno kremo, po tem ko jo nad vrelo vodo mešamo, da naraste na 2x količino ohladiti, prednjo vanjo vmešamo maslo ali lahko maslo vmešamo takoj ko prenehamo z mešanjem?

Jaz sem danes jajčno kremo najprej ohladil in šele nato umešal maslo. Vendar pa se je krema med hlajanjem malo sesedla oz izgubila svoj privotni volumen.

Kaj bi bilo če bi maslo vmešal v še toplo oz mlačno jajčno kremo? ....se bi krema sesirila?

Hvala za nasvet

junior

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. okt 2010 8:57

ne bi se smela.

Vendelina jr.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. okt 2010 2:58

Junior, dalj časa sem gledala tole tvoje vprašanje, pa mi nekako ni "šlo skupaj". Kaj je mišljeno z "jajčno kremo"? Ali gre za to, da jajca, sladkor (in mogoče mleko) stepaš nad paro, da se zgosti, in potem to zmešaš z maslom? Če je mišljena taka krema, potem takrat, ko je masa penasta in dvojno naraste, sploh še ni kuhana, ampak mora postati gosta kot vroč puding. Jaz je ne stepam z električnim mikserjem, ampak z ročno metlico. Nato jo ohladimo. Maslo sobne temperature dobro stepemo (res je vredno vrteti mikser nekaj minut!) in mu nato po žlicah dodajamo kuhano ohlajeno kremo. teta torta

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. okt 2010 8:12

Jaz vmešam v še mlačno kremo.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti