Kulinarika.net v2.026 - nov uporabniški profil, pomembno!

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 15. okt 2010 19:33 | ogledi: 9.926 | odgovori: 43

1. Nov uporabniški profil - Nastavitve so sedaj narejene po najsodobnejših trendih s sprotnim nalaganjem (ajax tehnologija), da bi bila uporabniška izkušnaj čim boljša.

Razdeljene so v 4 kategorije: Osnovne, razširjene nastavitve, možnosti KulSlo in upravljanje s Plus paketom. Gostinci imajo še peto kategorijo za upravljanje s svojim lokalom.

1a. Brisanje statičnih zvezdic iz novega profila (za tebe Drejcek!)

1b. Možnost dodatnega naslova za račun (samo za naročnike Plus paketa)

1c. Lažje urejanje avatarja

1d. Nov razdelek razširjenega profila, kjer se predstavite. Na kratko se opišite, napišite največje doživljaje in spodrsljaje v kuhinji, knjige in filme, ki jih radi berete. Vse to je zelo pomembno za storitev, ki bo luč sveta zagledala v prihodnjih dneh (uganili ste, povezana je s srčki, ki so že skoraj našli pot), zato vljudno naprošamo obiskovalce, naj si vzamejo trenutek in dopolnijo svoje nastavitve. Pregledati, če imate še vpisan pravi elektronski naslov, je zelo zaželeno.

1e. Psevdonim - Izberite si svoj psevdonim! Vsem uporabnikom, ki imajo up. ime med 3 in 15 znaki brez eksotičnih znakov in presledkov ter šumnikov, smo up. ime preslikali v psevdonim, ostali pa si morate sami izmisliti psevdonim. Psevdonim je omejen na latin1 znake a-z in številke ter znak _, ostali znaki niso dovoljeni. Psevdonim se bo uporabljal, da boste namesto 16-mestne kode v URL naslovu imeli denimo metka, bojan, sara itd... To bo uporabno čez nekaj dni ko vključimo novo storitev!

2. Novi uporabniški kolački (tehnična zadeva, ne bi se spuščal v podrobnosti).

3. Novi tooltipi, okenca, ki se prikažejo, ko greste z miško čez ime recepta ali link na temo v forumu.

4. Novost so tudi pomembna obvestila, s katerimi vas bomo malo silili ;-) A ne preveč. Samo ko je kaj pomembnega! Ker opažamo, da je to edini način, da opazite pomembno obvestilo v zvezi s Kulinarika.net. Tako obvestilo se odpre le ENRKAT in NIKOLI VEČ!

Opozorili bi vas tudi na spremembo pri spolu. Če izberete spol, bo le ta objavljen. Opcije, da spola ne prikazuje, a ga navedete, ni več. Če kdo ne želi, da se spol prikaže pri up. imenu, naj izbere da je marsovec / ne povem. Spol je pomemben za socialno mrežo in ne razkriva vaše identitete, saj je nekako 50% moških in 50% žensk. Nekaj je pa seveda marsovcev, tisti so pa ponavadi na visokih položajih.

V prihodnjih dneh lahko pričakujete Kulinarika.net V2.030!!!

Lepo naprošam, če se v tej temi držite novih storitev, ne splošnih vprašanj za administratorja. Torej hrošči, pripombe, pohvale se sprejemajo tule ;-) In na bančnem računu v obliki Plus paketa seveda ;-)

Jernej - administrator

orhidejica  

član od: 25.11.2007

sporočila: 22

15. okt 2010 21:00

Pozdravljen Jernej Kaj naj to pomeni zame ki sem navadni uporabnik kulinarike?Sem bolj leva s to tehnologijo ampak mi ta stran popespri marsikateri obrok ali pa priboljšek.Mogoče zvenim neumno, ampak .... LP orhidejica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. okt 2010 21:02

Na levi klikni pod ODJAVA je napis NASTAVITVE in si oglej, ali še vsi podatki držijo, predvsem elektronski naslov. Klikni na vrhu te strani potem piše na zavihku: RAZŠIRJENE nastavitve in če želiš, izpolni, da bodo drugi uporabniki vedeli malo več o tebi. Če želiš seveda. Email pa le preveri.

Jernej - administrator

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

15. okt 2010 21:06

 o kakšnih srčkih je govora? Da ne bo kaj...

Pol ne razumem, ma bom že še, mi pa tooltipi pri forumu zdaj ne delajo, je kaj povezano s tem?

lp

p.s. hvala, že delajo.

mišzmoke

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 15.okt 2010 21:45

orhidejica  

član od: 25.11.2007

sporočila: 22

15. okt 2010 21:14

Hvala,Jernej Vse štima...lep večer jutri, pa lep nov kulinarični dan... Zdenka orhidejica

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

15. okt 2010 21:20

Tudi meni niso srčki jasni. A so kulinarične zmenkarije na vidiku?

Ali bodo razširjeni profili vsem vidni?

Vilma

Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 15.okt 2010 21:20

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. okt 2010 21:28

Dodana je še možnost psevdonima. "Zagrebite" se za najbolja imena, kdor prvi pride prvi dobi...

Ja, razširjeni profili bodo vidni VSEM. To je javni profil, kot vam piše tudi če kliknete na pomoč!

Na Kulinarika.net ne bo zmenkarij, kvečjemu kakšne kulinarične, hehe ;-) Za tiste se pa že sami menite ;-)

 

Jernej - administrator

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

15. okt 2010 21:35

Pa sej je že moje uporabniško ime psevdonim. Zakaj bi rabila še enega? Ne razumem.

Vilma

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

15. okt 2010 21:51

Drejček

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

15. okt 2010 21:53

Jernej, zakaj po shranjenih spremembah napiše samo "spremembe so shranjene", ni pa linka za nazaj oz. avtomatske preusmeritve? A na tem še delaš pa še pride?

 

pa zakaj dejansko ne shrani sprememb, čeprav to napiše? tudi brisanje zvezdic še ne dela ... precej hroščev je še notri, ampak pohvalno za spremembe

LP

Drejček

 

 

Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 15.okt 2010 21:59

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. okt 2010 22:31

Drejček, kakšen link za nazaj rabiš? V sodobnih aplikacijah ni linka za nazaj, saj ti lepo napiše da je shranjeno in to je to. Formular se obdela brez osvežitve strani, če to misliš.

Dejansko tudi shrani spremembe, saj je že nekaj članov pustilo opise...

Zvezdice bom pa pogledal. 

Vilma: Imaš čisto prav, zdaj sem tako naredil da kdor ima up. ime ki ustreza pogojem (3-15 znakov, brez presledkov in šumnikov), mu bo kopiralo up. ime v psevdonim, kdor pa nima tako, si bi moral nastaviti. Hvala za idejo.

Jernej - administrator

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti