Kaj jesti za večerjo in, da je zdravo?

Česenček  

član od: 25.8.2015

sporočila: 292

24. jan 2016 16:51

Jaz prisegam na domačo prehrano. Imamo cel kup sadja v "sadovnjaku" od kivijev, jabolk, češenj, hrušk, marelic, orehov, lešnikov, itd. Pri svojih 21 letih imam svoj vrt od 17 leta, katerega obdelujem sama. Trudim se da pridelam čim več sadja, zelenjave, začimb sama in da vem, da ne uporabljam nikakršnjih škropiv in temu podobnega. Letos prvič sem se lotila tudi kar obsežne ozimnice. Meso in jajca v večini kupujemo od bližnjih kmetov. Tudi jaz imam kak kilogram preveč ampak se na to pretirano ne oziram. Meni se zdi bolj pomembna domača prehrana kot pa nevem kakšni praški sadje in zelenjava iz drugega konca sveta.. Nevem če to ravno spada v to temo, hočem smo povedati, da bolj kompliciramo slabše je... Moje mnenje je, da je potrebno uživati vsega pomalem, sploh pa sezonske vrte prehrane.

Česenček

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

24. jan 2016 19:52

Česenček

mopsika

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

19. okt 2016 21:39

  Jaz sem si pa danes skuhala jed, ki sem jo nazadnje jedla v moji rani mladosti, pri stari mami in sicer-proseno kašo, skuhano na mleku, sem se pa spomnila nanjo, ko sem bila pred dnevi v trgovini, kjer kupujem moko in sem se malo bolj razgledala, kaj vse imajo.

mopsika

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. okt 2016 22:05

Tudi jaz sem pred kratkim spet  začela uporabljati proseno kašo, res je dobra.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. okt 2016 22:20

Bom mal zoprna...kaj je zdravega na tem, da zvečer poješ čisto preveliko količino OH in sladkorja? Če gre za vitamin B... tega je ogromno v nekaterih zelenjavah (brokoli, spinača), ribah...

 

Vanja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

19. okt 2016 22:36

  Vanja, saj nisem rekla, da je zdravo, ampak sem pač napisala, kaj sem po dolgem času jedla za večerjo, drugače je tudi moja večerja bolj skromna-jogurt in sadje, sem si pa kašo zazelela in to je to. Sicer pa, kaj je zdravo in kaj ni zdravo, o tem bi se lahko debatiralo v neskončnost, pa si ne bi bili nikoli enotni.

mopsika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. okt 2016 22:49

Mopsika, probaj jo naredit z dušenimi jabolki,malo cimeta, sladkorja, limone, to je tako dobro.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 19.okt 2016 22:57

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. okt 2016 23:08

Vanja, nič nisi zoprna, jaz je ne kuham za večerjo, zdaj mlatim sadje in jogurt, pa še to okoli 6h zvečer. Se dobro počutim. Kašo pa skuham in jo dodam tudi kot prilogo, tista s slivami mi zaenkrat ne gre, bom enkrat poskusila. Je pa vse bolje kot kakšni sendviči, ki sicer pašejo, potem se pa ovijejo okoli trebuha, pa maš iz finferja drobiž.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2016 1:14

mopsika je napisal/a:

  Vanja, saj nisem rekla, da je zdravo, ampak sem pač napisala, kaj sem po dolgem času jedla za večerjo, drugače je tudi moja večerja bolj skromna-jogurt in sadje, sem si pa kašo zazelela in to je to. Sicer pa, kaj je zdravo in kaj ni zdravo, o tem bi se lahko debatiralo v neskončnost, pa si ne bi bili nikoli enotni.

mopsika

Poglej naslov teme...Če bi jo dala pod kako temo o kaši, se ziher ne bi oglasila. V tejle "kaj jesti zdravega za večerjo", me je pa prst preveč zasrbel, da ne bi popesal po tipkovnici. 

Vanja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

20. okt 2016 1:27

Res je Vanja, imaš prav, falila sem naslov, morala bi to napisati pod forum-večerja, ampak dobra je pa bila in to zelo, zelo 

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti